Mój ojciec był nazistą. Część 2

Tatiana Freidensson Wydawnictwo: Rea historia
2018-05-17
2018-05-17
Rea
dorastanie dzieciństwo dziecko faszyzm III Rzesza Niemiecka literatura faktu nazizm obsesja relacje rodzinne resocjalizacja rodzina wywiad

W ręce czytelnika wpada druga część cieszącej się ogromną sławą książki pt. "Mój ojciec był nazistą". Tatiana Freidensson - rosyjska dziennikarka i producentka filmowa po raz kolejny postanawia skonfrontować potomków nazistów z ich niechlubną przeszłością. Druga część książki zawiera kolejne rozmowy autorki z członkami rodzin w tym Heinricha Himmlera, ponownie Hermanna...

Druga część spotkań autorki z potomkami nazistów. Możemy przekonać sie, co czują,co myślą i jak sobie radzą z potężnym czasem bagażem, jakim jest bycie synem,wnukiem lub bratankiem potwora w ludzkiej skórze.Część z nich czuje obrzydzenie i wstyd,a dla części jest to powód do dumy i sposób na zarabianie pieniędzy,czy robienie kariery(politycznej,pisarskiej,etc.).

• II Wojna Światowa
  • W mojej biblioteczce