Między niebem a niebem

Okładka książki Między niebem a niebem Joanne O’Sullivan
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Między niebem a niebem
Joanne O’Sullivan Wydawnictwo: Zielona Sowa literatura obyczajowa, romans
Zielona Sowa
Patryk Dobrowolski
2018-05-23

Wow… Nie wiem od czego można zacząć. Evangeline to szesnastoletnia dziewczyna która ma swoje miejsce na ziemi, przyjaciół i robi to, co kocha. Jednak huragan Katrina niszczy jej dotychczasowe życie. Razem z całą rodziną muszą przenieść się do nowego mieszkania i zacząć wszystko od nowa. Książka bardzo mi się spodobała, opisuje przeżycia dzieci i całych rodzin po tym, jak stracili cały swój dobytek życia. Książka mówiąca o słuchaniu głosu serca i dopasowywaniu się w nowe otoczenie. Bardzo polecam!

Zacznę może od tego, że do książki ,,Między niebem a niebem” podchodziłam 2 razy. Za pierwszym razem przeczytałam kilkanaście pierwszych stron, a potem odłożyłam książkę na półkę. Nie ukrywam, że zniechęciłam się nudnym początkiem. Kilka dni temu postanowiłam, że dam jej drugą szansę. Wciąż uważam, że zaczyna się dość nudno. Dopiero po pewnym wydarzeniu w życiu głównej bohaterki akcja w końcu zaczyna się rozwijać. Całe jej życie wywraca się do góry nogami. Nowa szkoła, ludzie, dom. Zakończenie jest troszkę smutne i miłe zarazem, jednak jak dla mnie bez większego szału. Książkę czyta się miło, jak miniemy moim zdaniem nudny początek. Nie trzeba jakoś przy dużo niej myśleć i rozgryzać fabułę.

Powiem tak musiałam tą książkę przeczytać jako nauczyciel ... I jest to typowa książka dla młodzieży. Uczy nas spojrzenia na innych nastolatków, którzy przeżyli huragan Katrina. Całe życie później po nim. Kiedy musieli się ewakuować i zamieszkać w innych stanach i obcym miejscu. Niektórzy zatrzymali się u rodzin inni mieli przydzielone inne miejsca. Jest to właśnie książka o byciu nastolatkiem i odnalezieniu się w nowej rzeczywistości.
"Ona jest w środku, "zawieszona pomiędzy niebem a niebem".
"Nie mogę pozbyć się wrażenia, że jestem jak Evangeline, zawieszona pomiędzy niebem, a niebem: nieskończonym i nieopisanie słodkim niebem nad domem oraz tym tutaj, gdzie ciemne chmury są obszyte srebrnymi lamówkami."

Mi osobiście książka jak najbardziej przypadła do gustu. Tak jak na samym początku akcja zazbytnio mnie nie porwała, tak im dalej zagłębiałam się w lekturę, tym ta stawała się ciekawsza. Miejscami trzyma w niepewności, czyta się ja szybko i przyjemnie. Na taką pochlebną opinię dołożyło się jeszcze zakończenie, w którym tak jak lubię, wszystkie przewijajsce się przez powieść wątki, zostały wyjaśnione. Myślę, że z czystym sumieniem mogę ją polecić jaką książkę wartą przeczytania.

Polecam książkę, ale z góry ostrzegam przed beznadziejną korektą. Przykłady:
1.Dowiadujemy się, że córka siostry matki Evangeline (czyli po prostu jej kuzynka) to Ami, by dwie linijk później przeczytać, że ma na imię Amy. Obie wersje występują w książce kilkakrotnie.
2.Podobny przykład- koleżanka Mandy ma na imię Lucy, a raz się spotykamy z nazwaniem jej Lacy.
3.Zamiast "a nie" mamy "anie nie". WTF?!

Nie chce mi się już więcej wymieniać. Resztę znajdźcie sami.

Polecam książkę, ale z góry ostrzegam przed beznadziejną korektą. Przykłady:
3.Zamiast "a...

Nie urzekła mnie, dobrze, że już mam ją za sobą.

Nie urzekła mnie, dobrze, że już mam ją za sobą.

Jest naprawdę cudowna, ma cudowną historie i wszystkim bardzo polecam

Jest naprawdę cudowna, ma cudowną historie i wszystkim bardzo polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powiem tyle - totalnie się nie spodziewałam, że tak się wciągnę w tę książkę. Jest cudowna! Bardzo podobały mi się zwroty akcji. Była romantyczna i czasem wzruszająca. Serdecznie wszystkim polecam!

Piękna książka

Piękna książka

Liczyłam na coś innego. Jest to bardziej młodzieżówka. Nie porwała mnie. Plus za poruszanie ważnych tematów.

• Młodzieżówki
  • Sprzedane

Dodaj cytat z książki Między niebem a niebem