Zerwa

Okładka książki Zerwa Remigiusz Mróz Patronat LC
Okładka książki Zerwa
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Forst (tom 5) kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Ostateczne starcie Forsta

Link do recenzji

956 141 38

Kolejna część komisarza Forsta bardzo ciekawa i intrygująca. Zaskakujące zwroty akcji. Wyobraźnia Mroza nie zna granic. Książkę czyta się z zapartym tchem - mega wciąga. Polecam!

Jak dotąd najlepsza książka Mroza jaką przeczytałem. Niesamowity klimat Zakopanego i gór, który został całkowicie zagubiony w czwartej "Deniwelacji", teraz wraca dokładając teraz jeszcze wątek Skandynawski. Wszystko w tej historii jest przemyślane, a zakończenie zaskakuje. Udało mi się nawet polubić Wadryś - Hansen, która poprzednie tomy wydawała się nie do zniesienia. Nigdy nie byłem osobiście fanem gór, ale czytając tą historię zacząłem się zastanawiać jak to jest wejść w ten świat gdzie natura jest potężniejsza od człowieka.

Kolejny raz nie zawiodłam się, z niecierpliwością sięgam po kolejny tom.

Kolejny raz nie zawiodłam się, z niecierpliwością sięgam po kolejny tom.

"W każdym z nas jest mniej więcej tyle samo-powiedział w końcu. -każdą z nas targają takie same złe emocje. Każdy z nas w duchu kiedyś powiedział sobie, że pozabija tych i owych za to czy za tamto. Każdy kiedyś wrzucił do siebie samego że się powieść. Tyle że mamy granicę, damy, bariery i ... -I twierdzi pan, że u Forsta nagle zawiodły."
Najszybciej jak do tej pory przeczytana książka tego autora. Absolutnie w żadnym momencie nie spodziewałam się tego co tu się wydarzyło. Majstersztyk ! Tyle razy co klepał męża po ramieniu mówią "nie wierzę !" Jeszcze nie było. Zrobienie w niecałych 500 stronach takiego przewrotu.... Tylko Remigiusz Mróz mógł mi to zrobić! Koniecznie do przeczytania!!! Oczywiście komendant Osica robote również . Cenne uwagi dla Wiktora -bez nich nie było by komisarza.

Najszybciej jak do tej pory...

Bardzo dobrze się czyta i trzyma w napięciu

Bardzo dobrze się czyta i trzyma w napięciu

Ciekawe ile wpływu na twórczość Remigiusza miał Hary Hule bohater książek Jo Nesbo.

Powiem 5 tom a nadal ciekawy i zaskakujący .

PS Szrebska mnie tak rozczarowała :/

Powiem 5 tom a nadal ciekawy i zaskakujący .

PS Szrebska mnie tak rozczarowała :/

Finałowe starcie Forsta z tak zwaną Bestią z Giewontu stało na najwyższym poziomie. Jak do tej pory najlepsza powieść z tego cyklu

Nie bez powodu przeczytałem pięć części opowieści o komisarzu Forscie i mogę śmiało powiedzieć że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ciężko jest odłożyć na półkę z powodu chęci poznania kolejnych wydarzeń, które z każdą stroną układają się w logiczną całość. Wartka akcja z Tatrami w tle niejednokrotnie Was zaskoczy a zakończenie wbije w fotel. Warto zainteresować się wydarzeniami z historii, które zostały poruszone w książce np. Akcja Wisła albo Marzec 1968. Sięgam po tom 6 i polecam zwłaszcza osobom lubiącym górski klimat. Koniecznie od początku do końca. 😉

Przez przypadek przeczytałam tę książkę drugi raz (jakoś kompletnie nie skojarzyłam, że czytałam to kilka lat temu) i muszę przyznać, że ponownie bardzo mi się podobała i ocena 8 jest całkiem uzasadniona.

Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza (jak do tej pory) część o Wiktorze Forście.
Pełna napięcia akcja, świetna zagadkowa intryga, którą czytelnik stara się rozwiązać, znakomite zakończenie.
Bestia z Giewontu powraca i znów sporo namiesza. Zginą ludzie. Ale Forst, Osica, Wadryś- Hansen i prokurator Olgierd Paderborn będą próbowali rozwikłać zagadkę.
Co wspólnego ma Forst z ofiarami?
Tym razem naprawdę sporo.

Gorąco polecam całą serię. Tej części nie można czytać osobno. Jest zamknięciem wszystkich poprzednich.

Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza (jak do tej pory) część o Wiktorze Forście.
Co wspólnego ma Forst...