Zerwa

Oficjalne recenzje i

Ostateczne starcie Forsta

[ 31 ] Link do recenzji

Z całą pewnością stwierdzam, że "Zerwa" po naprawdę rozczarowującej i nudnej poprzedniej części daje nie tylko powiew świeżości ale jest przede wszystkim dobrą i przyjemną lekturą. O ile czytając "Deniwelację" zastanawiałem się "po coooo?" o tyle w tym przypadku dałem się wciągnąć w historię Fosta i wraz z bohaterami próbowałem rozwiązać zagadkę mordestw. Pomimo...

Dla mnie najlepsza, obok pierwszej, część z całej serii. Dużo się dzieje, losy wszystkich bohaterów splatają się w ciekawy, sensowny sposób. Dużo zwrotów akcji, dynamiki i zaskakujących rozwiązań. Dobre zakończenie, takie nie na siłę.

Autor powinien dostać nagrodę za pomysły, ja naprawdę bym na to nie wpadła. Szkoda trochę tego Forsta bo już naprawdę jest na dnie i to w 2- metrowym mule. Dla fanów serii polecam, warto wiedzieć co było wcześniej.

To już piata książka serii z komisarzem Wiktorem Frostem i nadal trzyma poziom. Odradzam jednak czytanie tych książek od razu po sobie (jedna po drugiej), bo zauważyłam że zaczyna mi się mieszać i mylić co było w której części, tym bardziej, że czytam je bardzo szybko.

Ponownie spotykamy się z naszymi dobrymi znajomymi czyli byłym komisarzem Wiktorem Forstem, komendantem...

Ogólnie bardzo bardzo ciekawa ale scenariusz tak zawikłany, że najlepiej czytać dwa razy ...

No cóż. Jedyną dobrą wiadomością jest ta, która płynie z posłowia - to ostatni tom przygód "genialnego", niepokornego" Forsta.
Naprawdę nie znajduję słów by wyrazić niesmak i poczucie straconego czasu.
Jedyne co potrafi Autor to tworzenie wyrazistych postaci.

Fabuła jest nieprzewidywalna. Ale jedynie dlatego, że Autor stawia sobie za punkt honoru wymyślenie jak...

Autor wybrnął z historii bardzo dobrze bardzo zaskakujące zakończenie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka warta przeczytania na poziomie pozostałych serii z Forstem. Podobała mi się jak wszystkie inne z serii polecam

zapisuję ku pamięci własnej (bo zapomnę) Czteropak z Finlandii, przestępcy, giną w Tatrach. Znów monety okolicznościowe. Olga jest w związku z Ivo, który chce zemścić się na Wiktorze. Osica pomaga w ujęciu Ivo na Gerlachu. Infantylne miejscami.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Daję szóstkę, bo w jakiś sposób wymęczył mnie ten tom. I nie wierzę, że to finał przygód komisarza Wiktora :)

Dyskusje

5 612