rozwińzwiń

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Ostateczne starcie Forsta

963 142 38

Kolejny tom Forsta zaczął się zdecydowanie interesująco. Sposób opisania historii wg schematu Teraz / Wcześniej bardzo podsycil moja ciekawość i pozwolil na większe zatopiebiebsiebw historii.

Sama opowieść jest zdecydowanie nastawiona na pożegnanie Wiktora (choć wiemy już jak to finalnie wyszło).
Zdecydowanie potrzebuję więcej odpowiedzi.

Wątek z Olgą niebzachwicul mnie lecz stanowił piękna klamrę dla całej historii.

Miło spotkać w tej części Paderborna, jedna z bardziej lubianych przeze mnie postaci z Chyłki.

Sięgam po szósty tom i nie wiem czego się mogę tam spodziewać, Autor z pewnością jeszcze nie raz mnie zaskoczy.

Zdecydowanie potrzebuję więcej odpowiedzi.

Wątek z Olgą niebzachwicul mnie...

Trzyma w napięciu od początku do końca. Do końca nie wiadomo kto jest po której stronie i co jest prawdą. Polecam

Uwielbiam ten brak przewidywalności w twórczości Remigiusza Mroza, trylogia która w wyniku natchnienia zamienia się w serię. Historie w głowie autora rozmnażają się z coraz wiekszym kunsztem. To w jaki sposób przeplatana jest fabuła tej części uważam za genialne: TERAZ i PRZEDTEM by ostatecznie zakończyć PÓŹNIEJ. Powoli odkrywane zostają karty, które mącą myśli czytenika wywołując coraz większą chęć dotarcia do końca lektury.

Podchodziłem z pewną rezerwą po poprzedniej części, ale pozytywnie się zaskoczyłem. Świetnie pokazana "szorstka" przyjaźń pomiędzy Forstem a Osicą i zaufanie, jakim się darzą.

Wow .... im dalej w przygodach Forsta, tym większy szok przeżywam na końcu książki.

O ile poprzedni tom był rozczarowujący, tak "Zerwa" trzymała w napięciu od początku do końca. Seria o Forscie ma w sobie sporo absurdów i naciąganych zdarzeń, ale w tym przypadku jestem skłonna przymknąć na to oko, bo bawiłam się naprawdę świetnie.

Zakończenie pentalogii z Wiktorem Forstem konkuruje w moim prywatnym rankingu z tomem pierwszym, czyli ocena 6/10, choć powinno być 6,5 za zakończenie. Nie mam nic do przedłużania teoretycznie zakończonych serii, jeżeli ma to swój logiczny ciąg i ciekawe rozwiązanie, tak jak to było w 'Deniwelacji'. W 'Zerwie' w teorii wszystko się zgadza, wiele spraw zostało wyjaśnionych jednak ja mam już trochę przesyt, coś mnie tu uwiera. Teraz zastanawiam się czy słuchać kolejnych trzech tomów od razu, czy zrobić sobie przerwę. 🙈

3 lata spokoju w górach i Bestia się budzi. Na granicy polsko-słowackiej znaleziono zwłoki mężczyzny, a sposób działania sprawcy informuje, że Bestia znów działa. Jest to piąta część przygód komisarza Forsta, niezwykle dynamiczna, pełna zaskakujących zwrotów akcji i wreszcie wyjaśnień co do faktów i osób do których mieliśmy niedomówienia. Pięknie naszkicowane postaci komisarza oraz inspektora Edmunda Osicy zachęcają do czytania. Mimo, że książka ma niemal 500 stron pochłania się ją szybko.

Piąta już część z Wiktorem Forstem i Bestią z Giewontu!!! Nic dodać, nic ująć... Akcja szybka jak wiater w Tatrach 😁, zawiła jak szlaki turystyczne w polskich górach a do tego zakończenie w stylu mistrza Mroza.... Co się sprowadza do tego aby zacząć kolejną już cześć 😊
Polecam!!!

Polecam!!!

Po niezbyt udanej poprzedniej części "Zerwa" przywraca serię na właściwe tory. Autor ciekawie przeplata wątki umieszczone w różnym czasie i przestrzeni. Główny bohater balansuje jeszcze bardziej na granicy dobra i zła. I jak zwykle, dopiero zakończenie wyjaśnia wszystko.

8 798
    1 807