Okładka książki Jak żyć dłużej i czuć się lepiej Odkrycia noblisty dotyczące terapii witaminami i składnikami odżywczymi Linus Pauling
Linus Pauling Wydawnictwo: Vital poradniki
poradniki
How to live longer and feel better
Vital
2017-12-04
2017-12-04
Barbara Mińska
zdrowie witaminy suplementacja

Okładka książki Rak i witamina C w świetle badań naukowych. Duże dawki witaminy C w profilaktyce i terapiach antynowotworowych Ewan Cameron, Linus Pauling
Rak i witamina... Ewan Cameron, Linus...
Okładka książki Chemia Linus Pauling, Peter Pauling
Chemia Linus Pauling, Pete...

Dzieki Linusowi Paulingowi, którego odkrycia spopularyzował w Polsce Jerzy Zięba, moje przeziębienia nie trwaja już 3-4 tygodnie wielokrotnie w męczarniach w czasie sezonu, ale jedynie 3-4 dni tylko na liposomalnej witaminie C i sztyfcie do nosa. Gorąco więc polecam!

Można z tej książki wyciągnąć wnioski na temat diety i dowiedzieć się ciekawych informacji o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Teoria suplementacji mega witaminowa jest bardzo kontrowersyjna. Posiada rzeszę wyznawców, ale i przeciwników. Nie ma tak naprawdę wiarygodnych badań potwierdzających działanie wychwalanej tak w tej książce witaminy C. Czy jesteśmy w stanie poprawić swoje zdrowie czy też wyleczyć jakąś chorobę stosując polecaną tak przez Pana Paulinga terapię? Nie wiem. Można przeczytać i wyrobić sobie zdanie na temat tej książki i teoria autora.

Z pewnością niejednokrotnie zadawaliście sobie pytanie, co zrobić, aby żyć dłużej no i przy okazji czuć się przy tym w miarę dobrze. No bo któż by nie chciał na stary wiek móc od czasu do czasu uciec od czterech ścian pokoju i po prostu wyjść na zwyczajny spacer? Odpowiedź na to pytanie zostawiam w waszych rękach.

Parę lat temu słyszałam co nieco o Linusie Paulingu, jednak w szczególności skupiłam się na otrzymanych przez niego nagrodach, - jednak o nich wspomnę nieco później - dlatego też po części dlatego zdecydowałam się sięgnąć po jego książkę - która tak na marginesie powinna po części być odpowiedzią na nurtujące mnie pytanie, o którym wspominałam w pierwszym akapicie.

Cała ta książka poświęcona jest przede wszystkim znaczeniu witamin oraz temu, jak bardzo ważne są dla naszego zdrowia. Aż dziw pomyśleć, że jeszcze parędziesiąt lat wcześniej naukowcy, lekarze czy dietetycy nie przejmowali się nowymi odkryciami biologów, którzy to niejednokrotnie udowadniali, jak ważne w życiu człowieka są witaminy, a zamiast tego jak mantrę powtarzali "tylko chorzy potrzebują witamin". Czyż nie brzmi to absurdalnie? Sądzę, że raczej nie muszę odpowiadać na to pytanie.

Oprócz wielu przydatnych informacji możemy dowiedzieć się nieco więcej o odpowiedniej diecie, wyciągnąć z lektury własne wnioski oraz być może wziąć sobie do serca rady autora i zastosować je w prawdziwym życiu.

Osobiście uważam, że do jednych z najciekawszych rozdziałów z pewnością można zaliczyć: stary i nowy sposób odżywiania, dwa problemy żywienia, jak odkryto witaminy, witaminy i ewolucja, starzenie się: umiar i opóźnienie, jednak oczywiście pozostałe są dla mnie równie cenne.

Linus Pauling był naukowcem, chemikiem, krystalografem, ojcem biologii molekularnej i badaczem medycyny. Przeżył prawie cały XX wiek, a podczas swojego życia założył między innymi Instytut Linusa Paulinga, zdobył pokojową nagrodę Nobla oraz indywidualną w dziedzinie chemii. Za wszelką cenę starał się udowodnić, jak wielkie znaczenie w życiu człowieka mają witaminy - nie tylko podczas choroby - dlatego też w 1976 roku wydał książkę "Vitamin C, the Common Cold and Flu", - niestety nie została przetłumaczona na język polski - która szybko zebrała wokół siebie wiele kontrowersji, jednak dzięki dokładnej analizie tej lektury, badacze uzyskali dowód na trafność opisanej przez Linusa tezy.

Autor posługując się prostym i przyjemnym w odbiorze sprawił, że nie musieliśmy obawiać się żadnych naukowych i mało zrozumiałych zwrotów i nawet osoba, która wcześniej nie interesowała się zbytnio biologią czy chemią, nie powinna mieć większych trudności z przyswojeniem przedstawionych w niej treści.

Osobiście jestem więcej niż pewna, że już niedługo zdecyduję się wypróbować którąś z przedstawionych w tej książce mądrości i na własnej skórze przekonać się, czy działa. Polecam tę książkę każdemu, kto chciałby znaleźć odpowiedź na pytanie, jak żyć dłużej i czuć się dobrze?, bądź też po prostu che poprawić jakość swojego zdrowia. Jak dla mnie ta książka to istny strzał w dziesiątkę!

Cała recenzja: https://1stowarzyszenieksiazkoholikow.blogspot.com/2018/04/jak-zyc-duzej-i-czuc-sie-lepiej-linus.html

Parę lat temu słyszałam co nieco o Linusie Paulingu,...

• Zdrowie
  • Health
  • Poradniki
  • Do kupienia
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Dieta zdrowie
  • Ebook_Epub