Elektronika dla bystrzaków. Wydanie III

Septem
2016-11-10
2016-11-10

Okładka książki Elektronika dla bystrzaków Gordon McComb, Cathleen Shamieh
Elektronika dl... Gordon McComb, Cath...

Przeczytałem, żeby odświeżyć sobie podstawy elektroniki do celów zawodowych. Cel osiągnąłem aż nad to - książka oprócz obszernej teorii oferuje dodatkowo sporą część praktyczną o samodzielnej budowie obwodów. Jeśli ktoś chce wejść w świat elektroniki na poważnie - polecam z całego serca! Jeśli tylko przypomnieć podstawy - polecam pierwsze +/- 200 stron lub coś bardziej zwięzłego.

Dobry poradnik dla początkujących elektroników. Dużo wiedzy przedstawionej w przystępny dla każdego sposób.

Świetna książka jeśli tak jak ja mieliście fatalną nauczycielkę w liceum, a chcielibyście nadrobić te zaległości. W końcu zrozumiałem o co chodzi z elektrycznością. Co prawda niektóre przykłady i projekty mogłyby być bardziej przystępne, ale łącząc tę książkę z jakimś kursem w internecie można skutecznie zacząć zabawę z elektroniką. Dostałem dokładnie to czego oczekiwałem.

PS. nie zrażajcie się nieśmiesznymi żartami od czasu do czasu. Z jakiegoś powodu autorzy w ten sposób chcieli nadać książce bardziej luźny ton, ale na szczęście robią to tak rzadko, że praktycznie tego nie zauważycie.

Dobra tylko dla naprawdę początkujących

Dobra tylko dla naprawdę początkujących

pełna wersja książki do pobrania

pełna wersja książki do pobrania

Bardzo ciekawie i przystępnie o elektronice. Polecam każdemu, kto choć trochę interesuje się tematem!

Ciekawa książka dla ludzi którzy chcą zaznajomić się z prawami działania elektroniki. Polecam najpierw zaopatrzyć się w części potrzebne to budowania układów, wtedy czytamy teorię i od razu sprawdzamy w praktyce.

Książka świetnie spełniła moje oczekiwania. A oczekiwałem wyjaśnienia teorii w sposób jasny dla laika, tak, abym mógł zrozumieć podstawy rządzące elektroniką - i o to chodziło. Także polecam ją wszystkim zielonym chcącym zapoznać się i zrozumieć z teorią w sposób jasny i klarowny. A jeśli chcecie poznać elektronikę od praktycznej strony to myślę, że trzeba by było dokupić do tego jakiś praktyczniejszy tytuł, np. :Elektronika dla każdego", choć po zapoznaniu się z treścią książki McComba i Shamieh będziecie zdolni do stworzenia czegoś swojego opierając się np. na schematach z internetu rozumiejąc to co trzeba.

Pierwszy raz czytając książkę o elektronice nie czułem się jak skończony idiota. Polecam wszystkim równie zielonym jak ja. ;)

Warto przed rozpoczęciem czytania skoczyć do rozdziału omawiającego mały zestaw do budowy podstawowych układów aby było na czym eksperymentować podczas przerabiania późniejszych rozdziałów.

Prosta i bardzo przystępnie napisana.

Prosta i bardzo przystępnie napisana.

• Inne
  • Elektronika, informatyka