Ferenike i Pejsidoros

Okładka książki Ferenike i Pejsidoros
Lucjan Rydel Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Złoty liść powieść historyczna
powieść historyczna
Złoty liść
Nasza Księgarnia
1970-01-01
1970-01-01
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Tę liczącą niespełna sto stron książeczkę, autorstwa Lucjana Rydla - poety i pisarza okresu Młodej Polski, znalazłam przypadkiem w księgozbiorze mojego taty. To taka perełka literacka, wydana w 1953 roku, pachnąca kurzem, z pożółkłymi kartkami, przeszłością.

Napisana pięknym językiem opowiastka/nowelka o 88 igrzyskach olimpijskich, które miały miejsce w 428 r. p.n.e. na...

• Książki 52/2016
  • Klasyka