Czwarta małpa

J. D. Barker Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Sam Porter (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The fourth monkey
Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
Agnieszka Patrycja Wyszogrodzka-Gaik

Okładka książki Dracul J. D. Barker, Dacre Stoker
7,5
Dracul J. D. Barker, Dacre...

Mam mieszane uczucia. Kilka razy chciałam przestać ją czytać bo jest fabuła jest chora. Straszne rzeczy tam się dzieją. Normalnie było mi niedobrze ale muszę przyznać że pomimo tych strasznych opisów jest świetna. Bardzo zaskakująca. Mroczna. Przerażająca.

Dzięki @izuu_i_ksiazki która pożyczyła mi książkę, miałam okazję poznać popularną serię #4mk
"Czwarta małpa" od @jdbarker_author jest 1 częścią wciągające kryminału od @wydawnictwoczarnaowca

Znacie? A Może macie dopiero w planach?

Jest to historia detektywa Sama Portera, który poszukuje tajemniczego mordercy, zwanego Zabójcą Czwartej Małpy, ma onna koncie kilka ofiar....

Chicagowska policja od lat próbuje schwytać seryjnego mordercę, którego nazwała mianem Zabójcy Czwartej małpy.
Pod kołami autobusu ginie mężczyzna, który posiada przy sobie pamiętnik #4MK oraz charakterystyczny pakunek, który po każdym porwaniu otrzymywała policja. Niestety wszystko wskazuje na to, że to ów poszukiwany morderca, a w pudełku jest ucho kolejnej ofiary. Trzeba...

Na półkach: , , , ,

" Mroczna i pełna nagłych zwrotów akcji powieść niczym "Milczenie owiec" pomnożone przez siedem"

Taki napis istnieje na okładce książki " Czwarta małpa ".

Na samym początku powieści dowiadujemy się o śmiertelnym wypadku w którym zginął morderca zwany Czwartą Małpą. Niestety, paczka jaką trzymał w rękach świadczy o tym że przed śmiercią porwał kogoś i uwięził. Policjanci...

Pierwszy raz spotkałam się z twórczością tego pisarza i jestem zadowolona. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Fajnie opisani bohaterowie, ciekawie przedstawiona fabuła. Z chęcią sięgnę po kolejne części o Samie Porterze i mam nadzieję, że się nie rozczaruje. Polecam.

Bardzo fajna książka. Jedyne, co wprawiało mnie w lekką frustrację to dominujące z tyłu głowy wrażenie, że w fabule znalazło się mnóstwo analogii do znanej z PlayStation gry fabularnej "Heavy Rain".
Mimo tego, warto przeczytać.

Hmmmm...cóż mogę powiedzieć....dawno tak dobrze nie czytało mi się thrillera.
Zwroty akcji, tajemniczy pamiętnik i zaskakujące zaskoczenie to mieszanka która czyni tą książkę wyjątkowo interesującą
Mimo wielu brutalnych opisów książkę czyta się z zapartym tchem.
Polecam i z przyjemnością sięgam po kolejną część

Akcja książki rozgrywa się w Chicago, gdzie grasuje nieuchwytny od kilku lat Zabójca Czwartej Małpy. Chociaż policja jest przekonana, że zabójca zginął pod kołami autobusu, pojawiają się poszlaki, które temu zaprzeczają.

Tymczasem zostaje porwana kolejna ofiara i przedstawienie rozpoczyna się na nowo...
Policja na czele z Samem Porterem po raz kolejny wkracza do akcji....

"Czwarta małpa" to pierwsza część trylogii. To typowo amerykański kryminał, którego czytanie sprawiło mi ogromną przyjemność. Niektóre zdarzenia zostały opisane odrobinę zbyt brutalnie, ale to dodaje książce charakteru. W najbliższym czasie zabiorę się za kolejne części.

Jeśli nikt nie stworzy filmu na podstawie tej książki, to wiele osób straci możliwość na śledzenie rozwoju akcji z zapartym tchem, jak ja w trakcie czytania (a raczej słuchania, ponieważ lektor zrobił tutaj wyjątkowo dobrą robotę). Jeśli thriller, to tylko w klimacie filmu "Siedem", co szczególnie mnie urzeka, jakkolwiek miało by to zabrzmieć.

Zawsze dodatkowe pochwały...

Dyskusje