13 Flotylla

Okładka książki 13 Flotylla
Ziw Almog Wydawnictwo: Tetragon Seria: Seria Morska historia
historia
Seria Morska
Flotilla 13. Israel Naval Comandos in the Red Sea, 1967-1973.
Tetragon
2017-01-01
2017-01-01
Jan Szkudliński
Izrael marynarka komandosi historia historia wojskowości

Operacje Izraelskich Komandosów.
Książka porusza niszowy w rodzimym piśmiennictwie temat. Już sam ten fakt zdecydował, że po nią sięgnąłem. Kolejną ważną informacją jest ta, że Autor uczestniczył czynnie w działaniach jednostki i ją odbudowywał.
Na samym początku mamy biogram Twórcy książki. Potem przechodzimy do zarysu działań sił specjalnych podczas wojny na wyczerpanie. W tym mamy powstanie 13 Flotylli.
W kolejnych rozdziałach mamy drobiazgowy opis najważniejszych operacji tej jednostki.
Książkę wzbogacają liczne zdjęcia i schematy pomagające w ogarnięciu opisywanych zdarzeń. Język typowo wojskowy. Nie liczcie na tempo akcji, przygotujcie się raczej na styl raportu.
Wydanie w twardej oprawie na bardzo dobrym papierze. Przyczepić się można do wielkości czcionki testu wiodącego, przypisów i podpisów pod zdjęciami. Dla mnie, szczególnie w dwóch ostatnich przypadkach, jest ona za mała.
Mimo wymienionych wad, książkę czyta się szybko z niegasnącym zainteresowaniem.
Dla każdego? Jeśli wiesz co oznaczają "cele operacyjne" - sięgaj śmiało.

Operacje Izraelskich Komandosów.

Dodaj cytat z książki 13 Flotylla