Lacrimosa

Wydawnictwo Eperons-Ostrogi
2017-01-01
2017-01-01

(...)
Waga symbolu zawartego w tytule tomu wzmocniona jest edytorskim, graficznym rozwiązaniem: na okładce umieszczono zdjęcie fragmentu oryginalnego rękopisu Wolfganga Amadeusza Mozarta – Lacrimosy, jednego z najważniejszych elementów mszy żałobnej. Mocne przesłanie. Co niesie? Wiersze, ułożone w trzy rozdziały, mini-traktaty o wszystkim, co najważniejsze. Miłość, przyjaźń, upływ czasu, utrata, relacje z bliskimi, wiara, pasje, rozczarowania, wreszcie śmierć. Lacrimosa, czyli łzawo, rzewnie. Czy na pewno?
(...)
Izabela Fietkiewicz-Paszek, „poza mainstreamem”, kwartalnik elewator, nr 32 (2/2020)
Link do artykułu:

zapraszam także do vloga "Krótka piłka" - i odcinka poświęconego książce

więcej Pokaż mimo to video - opinia

uważam, że to arcydzieło!
i śmiało może stać na jednej półce z Kochanowskim i innymi.
nikt słowem nie szarpie tak flakami, przynajmniej moimi, jak Lacrimosa.
w dziedzinie wzbudzania emocji, nie koniecznie miłych, nie ma sobie równych.

uważam, że to arcydzieło!
i śmiało może stać na jednej półce z Kochanowskim i innymi.
nikt słowem nie szarpie tak flakami, przynajmniej moimi, jak Lacrimosa.
w dziedzinie wzbudzania emocji, nie koniecznie miłych, nie ma sobie równych.

Dodaj cytat z książki Lacrimosa