rozwińzwiń

Poszukiwacze zaginionej wiedzy

Okładka książki Poszukiwacze zaginionej wiedzy Erich von Däniken
Okładka książki Poszukiwacze zaginionej wiedzy
Erich von Däniken Wydawnictwo: Amber Seria: Bestsellery do kieszeni popularnonaukowa
416 str. 6 godz. 56 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Seria:
Bestsellery do kieszeni
Tytuł oryginału:
Jäger verlorenen Wissens. Auf den Spuren einer verbotenen Archäologie
Wydawnictwo:
Amber
Data wydania:
2011-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2008-01-01
Liczba stron:
416
Czas czytania
6 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324141074
Tłumacz:
Ryszard Turczyn, Cezary Murawski
Średnia ocen

6,1 6,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,1 / 10
100 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
458
64

Na półkach:

Niektórzy ludzie noszą w sobie pewną historię, którą znają tylko oni, a inni mogą snuć co najwyżej domysły. Może ze światem jest podobnie, to co mówi historia nie jest do końca prawdą?

Świat ma wiele tajemnic. Nauka coraz więcej rzeczy ponazywała, dając gotowe wytłumaczenia, aby żyło się łatwiej, bezkrytycznie i bezrefleksyjnie, a ciekawość dziecka została stłumiona.

Osobiście kosmity na oczy jeszcze nie widziałem, no chyba, że sam nim jestem patrząc na większość ludzi dookoła. Jedyne na czym mogę bazować to na reliktach przeszłości i domysłach / interpretacjach archeologów, którzy próbują tłumaczyć i komentować przeszłość.

Tam gdzie środowisko akademickie nie daje gotowego wytłumaczenia, do głosu dochodzi wyobraźnia, a ona... potrafi różne figle płatać, prawda?

Niektórzy ludzie noszą w sobie pewną historię, którą znają tylko oni, a inni mogą snuć co najwyżej domysły. Może ze światem jest podobnie, to co mówi historia nie jest do końca prawdą?

Świat ma wiele tajemnic. Nauka coraz więcej rzeczy ponazywała, dając gotowe wytłumaczenia, aby żyło się łatwiej, bezkrytycznie i bezrefleksyjnie, a ciekawość dziecka została...

więcej Pokaż mimo to

avatar
101
47

Na półkach: , ,

Istoty pozaziemskie odwiedzały Ziemię w bardzo odległej i nieco bliższej przeszłości, a każdy ich pobyt pozostawiał liczne ślady, które są odnajdywane współcześnie. Należą do nich zarówno pozostawione przez kosmitów artefakty, jak i przypisywane ludziom dzieła, których skala i stopień komplikacji wydaje się wykluczać możliwość ich realizacji przez wczesne cywilizacje ludzkie.
Powyższą tezę formułuje liczne grono zwolenników teorii paleo-seti z Erichem von Danikenem na czele. Ilustracją ich poglądów jest książka "Poszukiwacze zaginionej wiedzy", zawierająca zbiór artykułów kilkunastu autorów, które zebrał wspomniany wcześniej twórca słynnego bestselleru "Wspomnienia z przyszłości".
Temat jest niewątpliwie nośny i ciekawy, o czym świadczą nie tylko liczne publikacje ale również niezliczone filmy, mające w swoim zamiarze udowodnić tezy zwolenników paleo-seti. Nie wdając się w szczegółowe rozważania na temat zasadności tych tez, które mają tyleż licznych zwolenników jak i przeciwników, nie sposób jednak nie przyznać racji autorom, że szereg odkryć archeologicznych budzi zdumienie i wciąż nie doczekało się wiarygodnej interpretacji ze strony nauki głównego nurtu, albo co gorsza jest przez nią pomijane milczeniem.
Można zrozumieć taką postawę, gdyż w odróżnieniu od badaczy paleo-seti nauka głównego nurtu posługuje się narzędziami i metodami bardzo restrykcyjnymi w zakresie weryfikacji teorii, co w konsekwencji prowadzi do pomijania wszystkich tych znalezisk, które nie poddają się surowej ocenie naukowej. Tam gdzie brak jednoznacznych dowodów, lub są one niewystarczające, nauka głównego nurtu udziela wyjaśnień ogólnych, zgodnych z panującym standardem wiedzy, lub też pomija je całkowicie. Pozostawia to cały ten obszar w rękach pasjonatów, którzy z kolei napędzani fantastyczną wizją kosmicznych odwiedzin, a jednocześnie pozbawieni ograniczeń narzucanych przez reguły ścisłej nauki, snują swoją opowieść, rozbudzając przy tym wyobraźnię czytelników.
Na ile ich teorie są prawdziwe pokaże być może przyszłość, a dziś warto przynajmniej zapoznać się z argumentami zwolenników paleo-seti, które czemu nie da się zaprzeczyć, stanowią wybór niezwykle ciekawych i budzących refleksję znalezisk, pochodzących z obszaru całego globu.
Polecam książkę zarówno gorącym zwolennikom Ericha von Danikena jak i tym osobom zainteresowanym archeologią, których otwarty umysł dopuszcza możliwość, że nie wszystko zostało do dziś wyjaśnione, a niektóre odkrycia wciąż czekają na wiarygodną interpretację.

Istoty pozaziemskie odwiedzały Ziemię w bardzo odległej i nieco bliższej przeszłości, a każdy ich pobyt pozostawiał liczne ślady, które są odnajdywane współcześnie. Należą do nich zarówno pozostawione przez kosmitów artefakty, jak i przypisywane ludziom dzieła, których skala i stopień komplikacji wydaje się wykluczać możliwość ich realizacji przez wczesne cywilizacje...

więcej Pokaż mimo to

avatar
188
36

Na półkach:

Książka dla tych chcących dowiedzieć się więcej na temat fascynujących miejsc na ziemi. Co prawda teorie snute przez autora należy odbierać z dużym dystansem. Jednak jedna rzecz pozostaje pewna - ktoś kiedyś zbudował te miejsca, a obecny poziom wiedzy jaką mamy nie wystarcza by jednoznacznie powiedzieć jak i po co, i właśnie to jest fascynujące. Polecam poszukać więcej informacji na temat miejsc, które cię zainteresują w innych źródłach by móc wyrobić sobie własną opinie na ich temat.

Książka dla tych chcących dowiedzieć się więcej na temat fascynujących miejsc na ziemi. Co prawda teorie snute przez autora należy odbierać z dużym dystansem. Jednak jedna rzecz pozostaje pewna - ktoś kiedyś zbudował te miejsca, a obecny poziom wiedzy jaką mamy nie wystarcza by jednoznacznie powiedzieć jak i po co, i właśnie to jest fascynujące. Polecam poszukać więcej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1159
54

Na półkach:

Miało być guilty pleasure, a była tylko niekończąca się nuda.

Miało być guilty pleasure, a była tylko niekończąca się nuda.

Pokaż mimo to

avatar
754
753

Na półkach: ,

„Poszukiwacze zaginionej wiedzy” autorstwa Ericha von Dänikena po raz kolejny próbuje udowodnić, że naszą planetę w dawnych wiekach odwiedziła pozaziemska cywilizacja. Nieustępliwy badacz historii ludzkości sprzedał już jak do tej pory 63 miliony egzemplarzy swoich książek, które zostały przetłumaczone na 28 języków. Omawiane w książkach von Dänikena istoty miały w dużym stopniu wpłynąć na cywilizację człowieka, „bogowie" którzy tajemniczo zniknęli i przepowiedzieli swój powtórny powrót.

Przedstawione w niniejszej publikacji naukowe badania podsuwają ciekawe i zaskakujące wnioski, odpowiedzi na zadawane od tak dawna pytania. Liczne odkrycia niepasujące do powszechnie przyjętej wizji historii są pomijane przez wielu historyków z renomowanych uniwersytetów, ze strachu przed zmianą skostniałych dogmatów. Jednymi z takich odkryć są, chociażby monumentalne budowle, które coraz częściej odkrywa się na całym świecie. W Anatolii odkryto monumentalne budowle, które są o 6000 lat starsze od piramid w Gizie. W Brazylii na terenach Mato Grosso odkryto ślady nieznanej, potężnej cywilizacji. W okolicach Belgradu odkryto kulę kamienną, na której z dużą dokładnością wygrawerowano gwiazdozbiory z epoki kamiennej. Wiele legend z całego świata wspomina o tajemniczych istotach, które ostrzegły ludzkość przed zbliżającym się potopem. Ujawniono również ślady ogromnego systemu tuneli łączącego wszystkie kontynenty świata oraz tajemnicze krainy we wnętrzu Ziemi, zwane potocznie Aghartą.

Książka przedstawia liczne fakty, które dobitnie pokazuję, że w dawnej przeszłości, ludzkość miała styczność z niezwykle rozwiniętą cywilizacją, która została zniszczona przez szereg potężnych kataklizmów. Wiele cywilizacji na świecie przedstawia mit o potopie oraz postacie przypominające kosmonautów, które dzierżą dziwne, osobliwe przyrządy. Coraz częściej odkrywane są monumentalne świątynie ozdobione misternymi płaskorzeźbami, które przedstawiają postaci potężnych „bogów”, jak choćby Quetzalcoatla, Olokuna czy Dagona, które miały ogromny wpływ na kształtowanie się losów ludzkości. Całość pisana jest lekkim i ciekawym językiem, dzięki czemu lekturę można ukończyć w szybkim czasie. Książka Ericha von Dänikena zawiera wiele ciekawych informacji i anegdot, które powinny przypaść do gustu osobą o otwartych umysłach, które pasjonują się historią i przeszłością człowieka.

http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2018/05/poszukiwacze-zaginionej-wiedzy-erich.html

„Poszukiwacze zaginionej wiedzy” autorstwa Ericha von Dänikena po raz kolejny próbuje udowodnić, że naszą planetę w dawnych wiekach odwiedziła pozaziemska cywilizacja. Nieustępliwy badacz historii ludzkości sprzedał już jak do tej pory 63 miliony egzemplarzy swoich książek, które zostały przetłumaczone na 28 języków. Omawiane w książkach von Dänikena istoty miały w dużym...

więcej Pokaż mimo to

avatar
516
207

Na półkach: ,

Dobra książka ukazująca rzeczy, nad którymi nie zastanawia się przeciętny człowiek.
Wkoło Nas jest wiele znaków, które wskazują, że Ktoś odwiedzał lub nadal odwiedza Naszą Planetę.

Dobra książka ukazująca rzeczy, nad którymi nie zastanawia się przeciętny człowiek.
Wkoło Nas jest wiele znaków, które wskazują, że Ktoś odwiedzał lub nadal odwiedza Naszą Planetę.

Pokaż mimo to

avatar
1210
1197

Na półkach: , ,

7/10

7/10

Pokaż mimo to

avatar
478
35

Na półkach: ,

Słynny autor kolejny raz zaskakuje swoimi, przynajmniej moim zdaniem, pseudonaukowymi teoriami na temat historii ludzkości. Zdatna do przeczytania jedynie dla tych, którzy skłonni są przyjąć do wiadomości fakt, że św. graal np. był maszynką do robienia manny stworzoną przez kosmitów.

Słynny autor kolejny raz zaskakuje swoimi, przynajmniej moim zdaniem, pseudonaukowymi teoriami na temat historii ludzkości. Zdatna do przeczytania jedynie dla tych, którzy skłonni są przyjąć do wiadomości fakt, że św. graal np. był maszynką do robienia manny stworzoną przez kosmitów.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  140
 • Przeczytane
  139
 • Posiadam
  85
 • Teraz czytam
  9
 • Popularnonaukowe
  3
 • 2012
  2
 • Popularnonaukowa
  2
 • Historia, militaria
  1
 • Przeczytane >2016
  1
 • Tajemnice prehistorii i starożytności
  1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Poszukiwacze zaginionej wiedzy


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne