Gabi. A właśnie, że jest pięknie!

Okładka książki Gabi. A właśnie, że jest pięknie! Magdalena Różczka
Okładka książki Gabi. A właśnie, że jest pięknie!
Magdalena Różczka Wydawnictwo: Burda Publishing Polska literatura dziecięca
literatura dziecięca
Burda Publishing Polska
2017-10-25
2017-10-25
#rodzinazastepcza #dzieci #szkolapodstawowa #radosc

moja imienniczka🤪🤪🤪

moja imienniczka🤪🤪🤪

„Jest mi to po prostu pisane dzięki mojej głębokiej wierze w marzenia”. To ulubione zdanie z tej książki, które znalazło swoje stałe miejsce na naszej domowej tablicy mądrych myśli.
Część pierwsza przygód Gabrysi, którą moja córka pochłonęła w dwa dni. Literacki debiut Magdaleny Różczki, świetnej aktorki i jak się okazuje – fantastycznej, pisarki. Dziewczynka ma siedem lat i jest postacią ciekawą i energetyzującą; takie trochę połączenie Ani z Zielonego Wzgórza ze współczesną łobuziarą. Właśnie razem z sześciorgiem rodzeństwa i przybranymi rodzicami ( bo Gabi wychowuje się w rodzinie zastępczej) przeprowadziła się do małego domku w Nowej Soli i tam zaczyna edukację.
Już pierwszego dnia w drodze do szkoły poznaje Bartka, też pierwszoklasistę, który od razu staje się jej najlepszym przyjacielem i powiernikiem. Chłopiec jest zupełnym przeciwieństwem spontanicznej i żywiołowej Gabrysi, która widzi wyjście z każdej podbramkowej sytuacji i dla której nie ma rzeczy nieosiągalnych. Czyli jednak jest możliwa przyjaźń chłopca z dziewczynką! Dzieciaki są nierozłączne i mają sto pomysłów na minutę; wspólne zabawy, powroty ze szkoły, zajęcia pozaszkolne i marzenia. Przecież razem mogą wszystko, nawet spotkać prawdziwego św. Mikołaja! Albo zdać egzaminy do szkoły muzycznej. Nawet smutne i trudne sytuacje nie są w stanie zepsuć rodzącej się przyjaźni.
Ciepła, rodzinna, optymistyczna historia o wzajemnym szacunku, domowym cieple, przyjaźni i wszystkim tym, co sprawia, że nawet dorosłemu człowiekowi chce się rankiem wstawać z łóżka. O tym, że niekoniecznie trzeba być bogatym, gdyż w życiu ważniejsze od modnych gadżetów i drogich zabawek jest bycie razem: wspólne posiłki, wzajemna pomoc i zaufanie. No i o tym, że jeśli wystarczająco mocno czegoś się pragnie, to są naprawdę duże szanse na spełnienie.
Twarda, elegancka i satynowa w dotyku okładka, czarno – białe, przykuwające uwagę ilustracje i większa czcionka prawdziwie zainteresują nawet średnio zaawansowanych czytelników, podobnie jak sympatyczna i prawdziwa (taka trochę idealna) rodzinka Gabi, dziewczynki przekonanej, że jej życie będzie jednym wielkim pasmem sukcesów, jeżeli tak właśnie sobie postanowi. Tego typu lektury epatujące ciepłem, dobrocią, mądrością dorosłych i wrażliwością dzieci są w dzisiejszym świecie ogromnie potrzebne, więc…nie wahajcie się!

bardzo mi się podoba

bardzo mi się podoba

Książka wow, mimo, że była w dziale dziecięcym można dużo z niej wyciągnąć. Po przeczytaniu tej książki również zapragnęłam mieć dużą rodzinę. Książka jest bardzo pozytywna, główna bohaterka pokazuje że wszystko może być powodem do radości, czego dorosłym dzisiaj brakuje - takiego pozytywnego patrzenia nawet na niepowodzenia.

Nareszcie bardzo fajna książka, która nam pokazuje, że dzieci w dzisiejszych czasach nie potrzebują telefonów, laptopów itp. Jak ważna w naszych czasach jest przyjaźń. Jak cudowne jest to, że niektóre rodziny zastępcze są kochającą się rodziną. Piękna okładka książki, piękne ilustracje czarno - białe i sama treść, którą poznać powinno każde dziecko. Gabi ma cudowne przygody dnia codziennego, ale jest pogodnym dzieckiem i to jest najpiękniejsze. POLECAM !!!

Ciepła opowieść w ciekawy sposób wyjaśniająca trudne zagadnienia jak rodzice biologiczni, rodzina zastępcza. Troszeczkę przeidealizowana ale myślę, że pomoże młodzieży zapoznać się z nieznanymi zagadnieniami.

Z pewnością znacie wielką aktorkę-Magdalenę Różczkę - głównie z serialów telewizyjnych.
Otóż pani Magdalena wspólnie z Martą Wysocką-Jóźwiak - psycholożką i terapeutką napisały przewspaniałą książkę dla małych dziewczynek, a właściwie źle się wyraziłam-dla siedmioletnich księżniczek.
Taką siedmioletnią dziewczynką jest Gabrysia-główna bohaterka naszej opowieści.
Gabrysia trafiła do rodziny zastępczej.
W nowym domu dzieliła pokój z Wandą i Heleną.
Wanda maiła 13 lat i spała oddzielnie.
Helenka była zaś najmłodsza z rodzeństwa i miała zaledwie trzy latka.
Oprócz dziewczynek w oddzielnym pokoju mieszkali chłopcy: Filip, Jakub i Michał.
Mama miała na imię Agnieszka i była najlepszą mamą pod słońcem, potrafiła wysłuchać każde dziecko, pysznie gotować i cudownie przytulać, a do tego pisała dziecięce wiersze i sadziła kwiatki w ogrodzie.
Zaś tata Gabrysi miał na imię Wojciech i był krawcem i też był super.
Gabrysia bardzo uwielbiała czytać, a jej ulubioną książką była „Ania z Zielonego Wzgórza”, a gdy zamieszkała w rodzinie zastępczej, oprócz rodzeństwa, jej najlepszym kolegą został Bartek.
Gabrysia była bardzo uśmiechniętą dziewczynką, a wszyscy wkoło się dziwili, że dziewczynka, która nie zna swoich biologicznych rodziców powtarza w kółko zdanie ”Moje życie to pasmo sukcesów”.
A to, że poznała rodzinę zastępczą, nazywa ogromnym szczęściem.
Gabrysia jest bardzo utalentowana muzycznie, ciągle śpiewa i układa piosenki:
„Kiedy wstaję wcześnie rano
Już piosenkę mam wybraną!
I ją śpiewam tak radośnie
Że w mym sercu szczęście rośnie!”

Poznajcie losy i zabawne przygody Gabrysi i jej przyjaciół.
Z pewnością bardzo ją pokochacie, bo to słodka i sympatyczna dziewczynka, a do tego bardzo uczynna.
Gabrysia pisząc list do Św. Mikołaja nie chce nic dla siebie.
Jest szczęśliwa, że ma rodziców, rodzeństwo i dom.
Jedynie o co prosi Św. Mikołaja to, to aby kolejne dziecko z domu dziecka dostało taki dom jak Gabrysia-ciepły, dobry i kochający.
Jest to przepiękna książka, poruszająca wiele ważnych tematów w życiu 7-letniego dziecka.
Uczy czytelnika, aby szanować dzieci z domu dziecka, nie naśmiewać się z nich, ani nie drwić.
Pokazuje też jak można się kochać i szanować w rodzinie zastępczej, razem spędzać wolny czas i święta, bowiem dla rodziny Gabrysi Wigilia jest zawsze magiczna i pełna radości.
To bardzo radosna książka, napisana z humorem, a pomysły dzieciaków są nieograniczone.
Przepięknie wydana, w twardej oprawie, szyta, rozdziały są krótkie, bardzo rozśmieszają młodego czytelnika, a cała książka zawiera 163 strony.
„Gabi”-to literacki debiut Magdaleny Różczki .
Pochyl się nad tą książką Młody czytelniku, a całym sercem pokochasz Gabrysię i jej zwariowane rodzeństwo.

Taką siedmioletnią dziewczynką jest Gabrysia-główna bohaterka naszej opowieści.
Gabrysia...

"Gabi. A właśnie, że jest pięknie!" to cudowna, bardzo optymistyczna książka, przy której nie ma miejsca na nudę. Gabi czerpie ze wszystkiego wiele radości i w jej życiu nie ma miejsca na zmartwienia. Porażki jej nie straszne, zawsze szybko się z nimi rozprawia, bo szkoda jej czasu na smutki. Czy to możliwe, że mowa o małej dziewczynce? Oczywiście! Gabi w końcu ma tylko kilka lat, a jest już niepoprawną optymistką, która patrzy na świat przez różowe okulary.

Książkę czyta się w tempie ekspresowym, głównie ze względu na styl autorek, który jest lekki i bardzo przyjemny. Magdalena Różczka jak widać jest nie tylko świetną aktorką (tak na marginesie jedną z moich ulubionych) ale również bardzo dobrą autorką. Mam nadzieję, że duet Różczka, Wysocka-Jóźwiak napiszą więcej książek dla dzieci. Dodatkowo cudowne ilustracje umilają chwile z książką. Z resztą musicie przyznać, że okładka również jest piękna, na dodatek w twardej oprawie. Co w przypadku książek dla dzieci jest bardzo ważne.

Jeśli macie młodsze rodzeństwo/ dzieci, albo czekają Was urodziny młodszego czytelnika, to ta pozycja będzie idealna. Każde dziecko będzie z tej książki zadowolone, z resztą rodzice też nie będą się przy niej nudzić. Gwarantuję! :)

Cudowna książka która ładuje baterie zarówno dorosłym jak i dzieciom. Pokazuje jak ważne jest to, aby widzieć świat przez pryzmat szklanki do połowy pełnej, a nie do połowy pustej. I te ilustracje... przepiękne po prostu!
Gabrysia jest bardzo wrażliwą siedmiolatką, która wraz z rodziną przenosi się do Nowej Soli. W domu jest ich sporo - oczywiście mama i tata, ale oprócz Gabrysi jest jeszcze szóstka innych dzieci. Niewątpliwie kochają się jak prawdziwe rodzeństwo, jednak formalnie rzecz biorąc, są rodziną zastępczą. Cudowną rodziną, w której każdy każdego kocha i szanuje. Gabrysia jest wyjątkową osóbką. Pełna energii optymistka, która wszędzie widzi dobro i życzliwość. Ciągle powtarza: "Moje życie to pasmo sukcesów!". i nawet jeżeli gdzieś się potknie i coś nie wyjdzie, to szybko podnosi się z kolan i prze dalej do przodu.
Książka, którą powinna przeczytać każda naburmuszona nastolatka i podbuntowany nastolatek. Bije z niej optymizm i radość życia. Pokazuje, że jeżeli tylko wystarczająco mocno o czymś marzymy, to na pewno się spełni. Próbuje wytłumaczyć dzieciom, że każdy człowiek jest dobry i każdy zasługuje na szansę, trzeba mu tylko ją dać. Oswaja trudne tematy związane z adopcją i rodzina zastępczą. Trudne ale jak ważne!

Gabi to dziewczynka, która trafia do rodziny zastępczej i nowej szkoły. Zaczyna od nowa, ale wcale nie użala się z tego powodu nad sobą. Przeciwnie. Cieszy się z tego co przyniósł jej los, każdego miłego gestu i spotkania. Chwyta chwilę i korzysta z niej jak najlepiej potrafi.

Bardzo ciepła opowieść nie tylko dla młodych czytelników. Piękna czarno - biała kreska ilustracji nadaje smaku całości.

I choć pewnie, gdyby nie nazwisko znanej aktorki książka byłaby mniej zauważalna, naprawdę jest godna uwagi!

Moc inspiracji. Polecam każdemu! ;-)

• 2017
  • Kupione/otrzymane w 2018 roku
  • Przeczytane e-booki

Dodaj cytat z książki Gabi. A właśnie, że jest pięknie!