Maniek Maniak

Okładka książki Maniek Maniak
Odile BailloeulClaire Curt Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Małe Myszki literatura dziecięca
16 str. 16 min.
Agata Buzek
czystość porządek małe myszki

Okładka książki Roksana Zabiegana Odile Bailloeul, Claire Curt
Ocena 8,0
Roksana Zabiegana Odile Bailloeul, Cl...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Odkrycie wakacji! Pięknie wydane książeczki kartonowe. Wraz z córką jesteśmy zauroczone małymi myszkami. Fotografie porywają do świata myszek. Przepełnione urokliwymi szczegółami. Są to małe dzieła sztuki. Maniek Maniak to myszka posiadająca swoje "obsesje", lubi gdy rzeczy w jego pokoju są zawsze na właściwym miejscu i nie lubi pić z butelki...

Zdjęcia z Myszką Mańkiem przepiękne, tak jak same Myszki. Mam jednak mieszane uczucia.
"Mam na imię Maniek i jestem największym pedantem" - to krótki opis z okładki głównego bohatera. Faktycznie tytułowy Maniek bardzo lubi porządek, nie lubi wchodzić w kałuże, jeść owadów z ciastkami (też nie lubię), pić z butelki razem z innymi czy nosić czapki.
Znam wielu ludzi, którzy nie przepadają za muchami w pożywieniu, wchodzeniem w kałuże i dzieleniem się płynami ustrojowymi ;) ale czy nazwałabym ich od razu MANIAKAMI? Wątpię.
Dlatego nie wiem czy podoba mi się ta książeczka tak bardzo, jak mogłaby się podobać - biorąc pod uwagę pomysł zaznajamiania Dzieci z różnymi charakterami i usposobieniami oraz fotografie z pięknie wykonanymi myszkami.
Maniak i pedant, to chyba dla mnie określenia przesadnie dosadne i kojarzące się zbyt negatywnie.

Znam wielu ludzi, którzy...

Naprawdę ładne wydanie. Każda ilustracja (a raczej zdjęcie) piękna. Myszki udanie wkomponowane w naturę. W sam raz dla małego odkrywcy.

Dodaj cytat z książki Maniek Maniak