Ofiary

Jonathan Kellerman Wydawnictwo: Amber Cykl: Alex Delaware (tom 27) kryminał, sensacja, thriller
victims
2017-01-03
2016-06-29
Daniel Zych
Amber
alex delaware jonathan kellerman ofiary victims amber thriller/sensacja/kryminał
victims
Alex Delaware (tom 27)
kryminał, sensacja, thriller
2017-01-03
Daniel Zych

Qrczę....no coś "nie pykło" między tą książką, a mną :))) Kompletnie do mnie nie przemówiła, jeśli tak to można określić. Jakiś taki dziwny sposób pisania, tchnęło nudą. Według mnie brak napięcia :(

Jak za pierwszym razem teraz też było bardzo dobrze. Może gdzieś kiedyś wydadzą wszystkie jego książki w pakiecie,....byłoby cudnie.

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem, jakoś wcześniej nie było mi po drodze z jego książkami.

Alex Delaware, wybitny psycholog, zostaje wezwany przez porucznika Sturgisa na miejsce makabrycznej zbrodni. Motywy zabójstwa są nieznane a dochodzi do kolejnych morderstw, które robią śledczym jeszcze większy mętlik w głowie. Jedyny ślad jaki łączy wszystkie zbrodnie to...

Na tym najlepszym ze światów nadal istnieją zbrodnie przerastające nawet wytrzymałość genialnego doktora i (dosłownie) giganta wśród policjantów. Wszak tylko umysł psychopaty nie zna granic, a w każdym geniuszu jest podobno coś z szaleńca. Makabra dla wprawionych.

Od wielu lat czytuję powieści Kellermana, śledząc rozwój jego warsztatu pisarskiego. Autor rozpoczął twworzenie swojej serii o psychologu Alexie Delaware już kilkadziesiąt lat temu i te początkowe historie z jego bohaterem bywały przydługie i nieco nudne. Z biegiem czasu jednak pisarz zaczął nadawać im szybszą akcję, okraszoną bardziej energicznymi dialogami, wymyślając...

Jonathan Kellerman,podobno jeden z najpopularniejszych pisarzy świata-muszę posypać głowę popiołem i uderzyć się w pierś bo to moje pierwsze spotkanie z autorem.
Wrażenia naprawdę pozytywne,solidny,dobrze napisany thriller z szybką akcją w sam raz na jedno,dwa popołudnia.Do tego pomysłowość autora godna odnotowania i nie powiem,kilka razy zerwałem się w fotelu i...

Na półkach: , , , ,

Alexa Delaware detektyw zostaje wezwany przez Milo Sturgisa porucznika do makabrycznych zbrodni popełnionych w Los Angeles,która była rzeźnią musi rozwiązać to śledztwo zbrodni dorwać mordercę.
Bardzo ciekawy thriller psychologiczny trzymający w napięciu,doskonały bardzo wciągający i zaskakujący.

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem - bardzo pozytywne. Przyjemna narracja, świetnie pokazane emocje przy śledztwie, powolne łączenie faktów, ciekawy modus operandi. Jedyne co mnie nie zachwyciło, to zakończenie sprawy. Spotkanie z winnym odbyło się nagle, trwało krótko i w zasadzie już niczego do śledztwa nie wniosło, a autor nie pociągnął już dalej tych wydarzeń....

PAN „OWCZA SKÓRA”

Jonathan Kellerman jest jednym z pierwszych autorów powieści kryminalnych, który wciągnął mnie w ten czytelniczy świat. Przerobiłam już prawie wszystkie książki tego pisarza i było to dawno, dlatego nie pamiętałam niczego zagłębiając się po raz drugi w lekturę „Ofiar”.

Na miejsce zbrodni zostaje wezwany policyjny detektyw Milo Sturgis i jego konsultant...

Książka zapowiadała się dobrze, moje zainteresowanie rosło z każdą przeczytaną stroną, jednak tylko do pewnego momentu. Odkrycie, kto jest sprawcą, już było dość naciągane, ale łatwość namierzenia drugiego zabójcy wydała się nieprawdopodobna. Im bliżej końca, tym więcej skrótów. Pomysł był dobry, ale wykonanie niestety kiepskie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Chcę w prezencie
  • Z biblioteki