Styl prowokatywny w terapii i coachingu

Okładka książki Styl prowokatywny w terapii i coachingu Noni Höfner
Okładka książki Styl prowokatywny w terapii i coachingu
Noni Höfner Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Glauben Sie ja nicht, wer Sie sind!: Grundlagen und Fallbeispiele des Provokativen Stils
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2017-09-28
2017-09-28
Joanna Czarnecka, Norbert Grzybek
coaching prowokatywny rozwój osobisty styl prowokatywny terapia prowokatywna

Dziękuję wydawnictwu za to, że zdecydowało się w tłumaczeniu tytułu pozostawić słowo „styl” w spokoju. Aczkolwiek autorka napisała jeszcze w tytule: Glauben Sie ja nicht, wer Sie sind!, co translator tłumaczy nam jako: Nie wierz w to, kim jesteś! I to jest główna myśl tej książki. Szkoda, że nie widzimy go na okładce, bo myślę, że większa część osób spoza branży terapeutycznej wówczas po ten tytuł by sięgnęła. Styl prowokatywny ma rozbijać n-a-s, wytrącać z równowagi utarte schematy myślenia o sobie, wybijać nas z rytmu kołaczących się w głowie „prawd” na nasz temat, ma podważać sens tego, kim jesteśmy, abyśmy mogli zdefiniować siebie na nowo!

Książka jest podzielona na dwie części. I ja po jej lekturze – również.

Zapraszam po więcej na bloga o psychoterapii rodzin i par: www.karolinaplichta.pl

Ciekawa pozycja. Jeżeli ktoś chce zobaczyć jak wyglądają prawdziwe sesje coachingu prowokatywnego to jest tu sporo zapisów takich rozmów.

• Psychoterapia
  • X Coaching
  • Jak
  • Idę na zakupy
  • Coaching (warte uwagi)
  • Przeczytane - Niebeletrystyczne

Dodaj cytat z książki Styl prowokatywny w terapii i coachingu