Blood Oath

Okładka książki Blood Oath Christopher Farnsworth
Okładka książki Blood Oath
Christopher Farnsworth Wydawnictwo: Putnam Adult Cykl: Nathaniel Cade (tom 1) fantasy, science fiction
Nathaniel Cade (tom 1)
Putnam Adult
2010-05-18
2010-05-18

Przygotuj się na podróż do mrocznego świata wypełnionego tajemnicami i nadprzyrodzonymi istotami.

Ta powieść to mieszanka thrillera, akcji i elementów paranormalnych, która sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Główny bohater, Nathaniel Cade, jest wampirzym agentem, który pracuje dla rządu amerykańskiego. Jego misją jest zwalczanie nadnaturalnych zagrożeń i chronienie ludzkości przed niebezpieczeństwami, których nie zna zwykły człowiek.

Farnsworth świetnie konstruuje świat, w którym wampiry, demony i inne mroczne istoty istnieją w ukryciu. Opisy akcji są pełne emocji, a sceny walki są dynamiczne i pełne napięcia. Cade to postać, która wzbudza mieszane uczucia. Z jednej strony jest tajemniczy i niebezpieczny, ale z drugiej strony wiemy, że działa dla dobra ludzkości. Jego relacja z asystentem, Zachem Barlowem, dodaje nieco humoru i luzu do intrygującej historii.

Jednak nie wszystko jest idealne. Niektóre wątki fabularne mogą sprawiać wrażenie przewidywalnych, a rozwój postaci czasami pozostawia wiele do życzenia. Pomimo pewnych momentów akcji, narracja może zwolnić tempo, co może wpływać na ogólną dynamikę czytania.

Mimo tych niedoskonałości "Blood Oath" ma swój niepowtarzalny urok. To powieść dla fanów akcji, paranormalnych tajemnic i postaci w stylu antybohatera. Jeśli jesteś gotowy na pełną adrenaliny podróż do mrocznego świata, to ta książka może cię zainteresować.

Ocena 6/10 - solidna dawka napięcia i przygody, choć nie pozbawiona pewnych niedociągnięć.

• 52 książki - 2017
  • Po angielsku