Morderstwa w Somerset

2017-09-26
Data 1. wydania:
2017-06-06
Maciej Szymański
ambicja chciwość kryminał literatura angielska prowincja śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna zazdrość

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Morderstwa w hołdzie Agacie Christie

Link do recenzji

841 1 233

Anthony Horowitz - ZAWSZE!!!
Polecam! Polecam!

Nie będę może opisywać "Morderstw w Somerset", skoro tak dobrze i dokładnie robią to inni czytelnicy.
Oceniam ją jako bardzo dobrą!
Niepozbawiona jednak w trakcie czytania jestem, co naturalne, porównań do innych książek autora.
Tutaj, zamiast recenzji, umieszczę zawołanie:

"DOM JEDWABNY"!
"MORIARTY"!
KONIECZNIE!!!!!

Rewelacyjna, najlepsza tego autora, kryminał "szkatułkowy", majstersztyk po prostu!!!

Jest to klasyczny kryminał przypominający mi bardzo książki Agathy Christie z Herculesem Poirotem w roli głównej. Początek bardzo mnie nudził. Uważam, że autor zbyt obszernie i szczegółowo opisywał wszystkie postaci oraz ich sytuację życiową. Jednak kiedy już przebrnęłam przez tą część, akcja stała się dużo bardziej ciekawa. Autor w nietypowy sposób połączył wątki morderstw...

Chcecie dobry, zaskakujący kryminał o niebanalnej konstrukcji? Oto on! "Morderstwa w Somerset" biją na głowę większość twórczości aktualnych gwiazd gatunku, zwłaszcza naszych rodzimych - w tym miejscu szczególnie pozdrawiam mojego ulubieńca Remigiusza Mroza :)

Interesujący koncept na książkę - dwie powieści w jednej. Aczkolwiek nie bez minusów.
Pierwszy minus: ciągłość początkowej opowieści jest nagle przerwana i czytelnik jest znów wprowadzany w 'nowy świat', co oznacza zapoznawania się z nowymi postaciami i miejscem akcji. Ma to oczywiście swój bardzo ważny powód, dlaczego w książce narracja jest tak skonstruowana i o ile w...

Nie za bardzo wiem jak opisać tą książkę, aby nie ujawnić przypadkiem jej treści i głównego założenia. Może podzielę ją na dwie części. Ale od początku. Sam pomysł na takie rozwiązanie, wydaje się bardzo ciekawe i dość eksperymentalne i o ile pomysł ciekawy to wykonanie już niestety słabe :/ Bo wolał bym otrzymać dwie fajne i dopracowane książki ze zwartą fabułą, niż jedną...

Bardzo ciekawie i wciągająco toczy się fabuła. Zamysł kompozycyjny - genialny.
Wiele smaczków dla miłośników twórczości Agathy Christie.
A mordercą jest.....

Dobra. Wciągająca i w zupełnie starym stylu.

Ciekawa narracja, intrygująca fabuła, ładny język. Dawno nie czytałem tak świetnie napisanej i wciągającej książki. Polecam wszystkim fanom powieści kryminalnych.

Konstrukcyjnie jeden z ciekawszych kryminałów jakie ostatnio czytałem. Dwie powieści (klasyczna i współczesna) w jednej, które tekstowo korespondują ze sobą i współgrają dostarczając tropów. Dużo słownych zabaw i łamigłówek. Na plus.

• 2018
  • 2019