Wikingowie.Prawdziwa historia nordyckich najeźdźców

Okładka książki Wikingowie.Prawdziwa historia nordyckich najeźdźców Ben Hubbard
Okładka książki Wikingowie.Prawdziwa historia nordyckich najeźdźców
Ben Hubbard Wydawnictwo: Belladona historia
historia
Belladona
2017-03-23
2017-03-23
Wikingowie społeczeństwo kultura taktyka wojenna

Okładka książki Wikingowie Peter G. Foote, David Mackenzie Wilson
Wikingowie Peter G. Foote, Dav...
Okładka książki Święci i biesy Witold Vargas, Paweł Zych
Święci i biesy Witold Vargas, Pawe...
Okładka książki Wędrówki rzeczy i idei w średniowieczu Felix Biermann, Michał Brzostowicz, Andrzej Buko, Wojciech Chudziak, Piotr Dmochowski, Władysław Duczko, Marek Dulinicz, Stanisław Firszt, Katrin Frey, Eike Gringmuth-Dallmer, Daniel Makowiecki, Gunter Mangelsdorf, Sławomir Moździoch, Wojciech Mrozowicz, Stanisław Rosik, Leszek Paweł Słupecki, Jerzy Strzelczyk, Stanisław Suchodolski, Bartłomiej Szymon Szmoniewski, Joanna Wawrzeniuk, Przemysław Wiszewski, Marcin Wołoszyn, Jacek Wrzesiński
Wędrówki rzecz... Felix Biermann, Mic...

Warto polecić jednak nie jest to pozycja specjalnie odkrywcza. Kilka plusów można znaleźć, dobry układ graficzny, dużo map, dobrze rozłożone akcenty chronologiczne i geograficzne. Jak na tego rodzaju pozycję nieźle się też czyta. Co do minusów to w treści znalazłem kilka błędów i powtórzeń, źle podpisane fotografie, do tego momentami autor nieco przynudza, niektórych rzeczy w ogóle nie omawia jak obecność wikingów we Włoszech. Ciekawa pozycja ale można poszukać czegoś lepszego.

Idealna książka na początek przygody z wikingami. Książka nie przygniecie nawałem informacji, jednak przedstawi najważniejsze aspekty życia wikingów, od podbojów, po życie codzienne. Wydanie bogato ilustrowane, przez co publikacja zyskuje na wartości. Jednak ktoś kto miał już styczność z innymi publikacjami na temat wikingów, w tej nie znajdzie wiele radości.

Zdecydowanie książka nastawiona na formę, a nie treść. Dobra żeby postawić na półce u nuworysza. Pięknie wydana, dobry papier, okładka, ilustracje. Ale w ręce nie chce nijak siedzieć. Swoją szatą graficzną raczej onieśmiela, a nie zachęca do czytania. Gdyby to była encyklopedia, to można by się zgodzić na taką formą, ale encyklopedią nie jest. Nie podoba mi się.

„Wikingowie. Prawdziwa historia nordyckich najeźdźców” autorstwa Bena Hubbarda wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony. Ten arcyciekawy przewodnik po skandynawskiej historii potrafi nie raz dosłownie zmrozić krew w żyłach. Dzięki lekturze przeniesiemy się w czasy bestialskich wypraw łupieżczych, po nieprzebrane skarby oraz niewolników. Ben Hubbard pisze ciekawie i dzieli się z czytelnikami swoją obszerną wiedzą. Książka zaciekawia i sprawia, że historia ożywa na naszych oczach. Znajdziemy w niej wiele interesujących informacji, które potrafią zaciekawić tym okresem historycznym. Dzieje wikingów pozostawiły po sobie wyraźny ślad, które odmieniły historię całego świata.

Wikingowie dopuszczali się krwawych najazdów na tereny, Nowej Fundlandii, Rosji, Islandii czy Ameryki. Byli bezlitosnymi wojownikami, którzy trzymali twardą ręką podbitą ludność. Bytność Wikingów można odnaleźć niemal na całym świecie, co dobitnie pokazuje, że byli niezrównanymi i wybitnymi żeglarzami, którzy słynęli z produkcji wyjątkowych łodzi. Oprócz wypraw łupieżczych prowadzili również zakrojony na szeroką skalę handel oraz prowadzili osiadły tryb życia na podbitych terenach. Wedle pewnych teorii Polacy mogą pochodzić właśnie od Wikingów, ciekawie opisuje to zagadnienie książka Zdzisława Skroka - „Czy wikingowie stworzyli Polskę?”, której lekturę również Wam polecam.

Ben Hubbard oddał w ręce czytelników pozycję dopracowaną, którą czyta się zapartym tchem. Kolorowe ilustracje przyciągają do lektury, pozwalając w lepszy sposób zaznajomić się z opisywanymi w książce zagadnieniami. Publikacja ta zawiera dokładne opisy taktyk wojennych, broni, budowanych osiedli czy religii ówczesnych ludzi. Całość czyta się bardzo szybko, co jest zasadniczym plusem tej pozycji. Pozycja ta jest wręcz obowiązkowa dla fanów Skandynawii, wikingów oraz historii. Wydanie to jest dopracowane, a lekkość przekazu sprawia, że od książki wręcz nie można się oderwać. Jest to kolejna książka o wikingach, która potrafi przekazać czytelnikowi informacje, których nie znajdziemy w innych tego typu publikacjach. Świat Wikingów jest brutalny, mogą w nim przetrwać jedynie najsilniejsi wojownicy, którzy po śmierci trafiają do bajecznej Walhalli.

„Wikingowie. Prawdziwa historia nordyckich najeźdźców” zaskakuje bogactwem zawartej treści i wysokiej jakości zdjęciami. Całość publikacji prezentuje się bardzo dobrze, dzięki czemu książka jest jak najbardziej godna uwagi. Wikingowie wdarli się szturmem do popkultury i wygląda na to, że zostaną tam na długo. Ci zaprawieni w bojach wojownicy po dziś dzień mają reputację krwiożerczych wojowników, którzy siłą zdobywali ziemię i nieprzebrane skarby. Utworzyli oni wiele trwałych struktur państwowych, które dały podwaliny wielu obecnie istniejącym państwom. Książka potrafi zabrać czytelnika w niebezpieczny świat Normanów, przybliżając nam ich historię, podboje i sposób życia. Polecam.

• Historyczne
  • Wikingowie
  • Chcę kupić
  • POPULARNO-NAUKOWE
  • Zainteresowany (chcę obejrzeć)

Dodaj cytat z książki Wikingowie.Prawdziwa historia nordyckich najeźdźców