Źródło wiedzy

Źródło wiedzy
New Space
2017-04-10
2017-04-10
świadomość życie sens mądrość wola miłość dusza ego cierpienie strach modlitwa bóg osądzanie filozofia partner zrodlowiedzy

Polecam

Polecam

Polecam, książka która zmusza do przemyśleń i refleksji.

Polecam, książka która zmusza do przemyśleń i refleksji.

Niektóre opisane tu prawdy mocno mnie uderzyły. Są tak bliskie mojemu postrzeganiu świata i siebie jakbym sama je napisała. Niesamowite. Podoba mi się jasny, przejrzysty język. Męskie "wyliczenie i wyjaśnienie" zagmatwanych kwestii. Prosto, bez literackich niepotrzebnych ubarwień. Czysta prostota, bo wiedza ze Źródła właśnie taka jest.

Książki nie da się zaszufladkować, gdyż jest w niej część publicystyki, rozwoju duchowego i filozofii.

A taka jest informacja od Wydawcy:

Szanowny Czytelniku
Trzymasz w ręku książkę, której odpowiednika próżno szukać w literaturze, jaką znamy. Sam tytuł sugeruje, że zetkniesz się tutaj z nadzwyczajną i może tajemną wiedzą, zarezerwowaną dla nielicznych. W pewnym sensie jest to prawda.

Nadzwyczajność tej wiedzy polega na osobistych doświadczeniach i odkryciach Autora, które pokrywają się z niektórymi wykładami znanych nauczycieli duchowych. Jednak nie są to spisane twierdzenia i poglądy, które ułożyły się w całość, bo tak się Autorowi spodobało. Między słowami widać trudną drogę, którą przebył, aby zrozumieć samego siebie. Stawia pytania i udziela na nie odpowiedzi w taki sposób, że zmusza nas do samodzielnego myślenia, być może do stawiania własnych pytań i szukania własnych odpowiedzi.

Wniosek, jaki nasuwa się po przeczytaniu książki, wydaje się oczywisty: nie ma żadnej tajemnej wiedzy, bo wszyscy w końcu możemy dojść do podobnych konkluzji, ale jest pewna tajemnica, skoro docierają do niej nieliczni.

Tajemnica tkwi w indywidualnym zrozumieniu oraz sztuce podzielenia się swoją wiedzą z innymi. I właśnie ta książka jest, jak myślę, pierwszą próbą pokazania, w jaki sposób codzienne życie łączy się z duchem. Do tej pory rozdzielaliśmy te pojęcia i jak dotąd nie nauczyliśmy się mówić w taki sposób, który opisywałby naszą rzeczywistość bez pozbawiania jej transcendencji.

Autorowi udała się trudna sztuka połączenia umysłu z sercem oraz praktyczne wcielenie jej w życie. Określiłabym go pionierem nowej rzeczywistości. Żywię głęboką nadzieję, że za nim pójdą następni, a niniejsza książka mocno się do tego przyczyni.

Joanna Malinowska

A taka jest informacja od Wydawcy: