Oczami mężczyzny (nie)idealnego

Abedik S.A.
2018-02-16
2018-02-16
miłość problemy

Chyba nie jestem grupą docelową tej książki. Książka dość banalna, nie wnosi do mojego życia nic nowego. Może pomoże nastolatce że złamanym sercem, niestety ja tam nic ciekawego nie znalazłam.

"Tak naprawdę kobiety nie poddają się bez powodu. Najczęściej przestają walczyć dlatego, że czują się niedoceniane i zmęczone tym, że ktoś kto miał być ich całym światem, nie potrafił ofiarować im choćby małej części swojego czasu i odrobiny uwagi…"

...

...

Gdy pierwszy raz wpadła w moje ręcę, to nie zachwyciła. Jednak po tym, co ostanio spotkało mnie w życiu muszę zmienić swoją opinię. Nie ze wszystkim oczywiście się zgadzam, bo widać, że z autorem mamy inne poglądy, ale są takie rozdziały (lekcje),które są trafione w sedno.

Doświadczyłem wiele tego, o czym napisał autor, więc doskonale wiem jak czuje się człowiek po takich doświadczeniach. Żeby zrozumieć pewne rzeczy, trzeba przez nie samemu przejść.

..."można ją pokochać albo znienawidzić"... Wybieram tę drugą opcję. Podczas czytania recenzji zastanawiałem się skąd tak przeciwstawne reakcje. Pierwszy znak zapytania - dlaczego pozycja dostępna jest w nietypowych księgarniach i to za tak wysoką cenę? Uważam, że zdecydowanie za dużo za tak niewiele pod względem objętości jak i treści. Jednak po przeczytaniu kilku stron moje zdumienie nabrało jeszcze większych oczu widząc jak beznadziejnym i ubocznym w swym istnieniu jest element mężczyzny. Na każdym kroku przedstawiony jako ten, który rani, zostawia, bezcześci, ucieka. Z czego wynika tak niska ocena osoby, która w żaden sposób nie utożsamia i nie solidaryzuje się z własną płcią? Opisując kobiety autor widzi w nich jedynie samo dobro i ewentualnie pokrzywdzoną księżniczkę, która niczemu winna musi znosić ciężar męskiego egoizmu. Nie kupuję takiej narracji i podsumowując uważam książkę za bardzo stronniczą, nieuniwersalną gdyż nie można nawet skierować jej do konkretnej grupy wiekowej. Dodatkowo częste powtórki oraz zbyt wiele wulgaryzmów totalnie nie wpływających na uwypuklenie myśli autora obniżają jakość publikacji.

Banał ale tak naprawdę trudny do wykonania

Banał ale tak naprawdę trudny do wykonania

Książka idealna dla osób, które są aktualnie pogubione, zranione przez kogoś. Poradnik jak radzić sobie z niewłaściwymi osobami w swoim życiu. Bardzo dużo powtórek, niestety.

Być może... książka może motywować kogoś do działania.
Osobiście denerwowały mnie liczne powtórki, książka spokojnie mogłaby być krótsza.

Być może... książka może motywować kogoś do działania.

Przedstawiam Wam moją opinię na temat kolejnej książki Rafała Wicijowskiego "Oczami mężczyzny (nie)idealnego". Znajduje się tutaj 50 lekcji, które mogą okazać się dla każdego z nas bardzo przydatne. Nie tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet. Słowa napisane przez autora skłaniają czytelnika do wielu przemyśleń na temat szarej codzienności, miłości, jej braku, czy zachowania ludzi wobec innych. Słowa, przeczytane przez czytelnika mogą być dla niego pewnego rodzaju wyznacznikiem drogi w życiu, nie tylko w sferze uczuciowej, ale także przy dążeniu do spełniania swoich marzeń. Dzięki książce czytelnik może nauczyć się powoli innego, lepszego postrzegania siebie i wiary we własne możliwości. Ponadto zagłębiając się w tej pozycji możemy znaleźć wiele bardzo przydatnych wskazówek.
Pozycję bardzo dobrze się czyta, co sprawia bardzo łatwe poruszanie się po poradniku. Prosty i luźny styl pisania autora buduje z czytelnikiem pewną więź, dzięki czemu może on się czuć swobodnie. Użyte w książce wulgaryzmy mają za zadanie podkreślić emocje zawarte w zapisanych zdaniach.
Po jej przeczytaniu człowiek nabiera innego spojrzenia na świat. Polecam ją każdemu, ponieważ autor nie tylko krytykuje tutaj zachowanie kobiet, ale również mężczyzn. jedno wiem na pewno, sięgnę po nią jeszcze nie raz.

Patchwork instagramowych mądrości. Nic specjalnego.

Patchwork instagramowych mądrości. Nic specjalnego.