Sekrety Bydgoszczy

Okładka książki Sekrety Bydgoszczy
Krzysztof Halicki Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy Seria: Sekrety reportaż
reportaż
Bydgoszcz historia historia Bydgoszczy

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

1950

Super zabawa!!!!!!! Jeśli zna się miasto można się w myślach tam przenieść, a jeśli nie to i tak tyle informacji sprawi frajdę!!!! Warto przeczytać żeby poznać ciekawostki o mieście.

Ciekawe historie, chociaż na pewno nie wyczerpują tematu.
Całość psuje chaotyczne ułożenie rozdziałów oraz błędy redakcyjne w kilku miejscach. Nie uważam jednak, żeby to była zła książka.
Jeśli ktoś chciałby poznać trochę ciekawostek o Bydgoszczy, tak książka spełni jego oczekiwania.

Ciekawe historie, chociaż na pewno nie wyczerpują tematu.

Uwielbiam tę serię. Zachwycają mnie okładki, pomysł, ploteczki i poruszające wyobraźnię opisane postaci i wydarzenia. Ta seria to spełnienie moich czytelniczych marzeń: portret prawdziwego miasta, a więc przede wszystkich historie ludzi, którzy w nim żyli, starali się lub nie, kochali, nienawidzili. Historie zwykle tych, którym coś się chciało zrobić i tych, którzy swoje życie zmarnowali - jednym słowem panorama pełni życia miasta.

Książka jest ciekawa, momentami zabawna ale też przerażająca.
Dużym plusem są dodane skany rachunków, dokumentów i zdjęć. Szkoda tylko, że historie nie są podane chronologicznie...

Ogólnie dobra pozycja dla tych co interesują się historią, mnie jakoś nie porwała, ale doceniam pomysł i wykonanie.

Książka jest ciekawa, momentami zabawna ale też przerażająca.

Książka "Sekrety Bydgoszczy" jest zbiorem ciekawostek. Każdy rozdział "opowiada" o innej tajemnicy z bliższej lub dalszej historii miasta. Odniosłem jednak wrażenie, że żaden z rozdziałów nie wyczerpuje w pełni danego tematu. Książka rozbudza ciekawość, niektóre z opisywanych historii były zaskoczeniem nawet dla mnie (a od kilkunastu lat mieszkam w Bydgoszczy i trochę interesuje się przeszłością miasta), ale żeby uzyskać bardziej szczegółowe i wyczerpujące informacje na opisywany w danym rozdziale temat, trzeba niestety sięgnąć po inne pozycje.
Mogę się domyślać, że taka forma książki (zbiór historii, z których każda zajmuje maksymalnie kilka stron) była celowym zabiegiem autora, aby dotrzeć do jak największej liczby czytelników i nie zanudzić nikogo. W takim kontekście książkę mogę polecić (np. jako pamiątka z Bydgoszczy). Jednak pasjonaci historii tego miasta po przeczytaniu mogą czuć się trochę zawiedzeni.

Bardzo ciekawa książka. Sekrety z dalszej i bliższej przeszłości mojego rodzinnego miasta. Krótka forma przedstawionych tu historii również mi odpowiada.

Dodaj cytat z książki Sekrety Bydgoszczy