Kup teraz - 9 ofert w cenie od 6.99 zł do 44.00 zł

Wojna Ashley. Nieznana historia wojskowej jednostki specjalnej złożonej z kobiet

Gayle Tzemach Lemmon Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura faktu
Ashley's War: The Untold Story of a Team of Women Soldiers on the Special Ops Battlefield
Janusz Ochab
Prószyński i S-ka
Janusz Ochab literatura faktu historia
literatura faktu
Janusz Ochab
Janusz Ochab literatura faktu historia

Dużo historii inspirujących kobiet, które przecierały szlaki w oddziałach specjalnych. Bardzo motywująca.
Samej akcji jest trochę mało, zaczyna się dopiero w drugiej części a rozkręca w trzeciej. Jeśli tego szukacie, możecie się trochę zawieść.
Jak dla mnie, aspekt kobiet w wojsku i ich silnych charakterów jest zdecydowanie na prowadzeniu w ocenie tej książki i dodaje jej...

Ta książka to przykład na to, jak z doskonałego tematu można zrobić kiepską literaturę.

"Wojna Ashley" porusza bardzo ważną kwestię, a mianowicie obecności kobiet w armii, a w szczególności na wojnie. Jeśli odrze się tę książkę z amerykańskiego mitu, chełpienia własną misją, ideologii jedynego sprawiedliwego, a także hiperbolicznego postrzegania żołnierzy to otrzymamy całkiem niezłą lekcję gender. Nie jest to historia z cyklu "dlaczego kobiety nie powinny...

Po prostu trzeba przeczytać, aby zrozumieć pewne rzeczy.

2002

Zaletą tej książki jest to, że na pewno szybko i lekko się czyta.

Wielokrotnie przewijają się hasła: patriotyzm, duma, szacunek, powołanie, poświęcenie, bohaterstwo, itp. w kontekście do (cyt.) "Armii Stanów Zjednoczonych, najlepszej armii na naszej planecie". Natomiast (cyt.) "Pracownicy cywilni, żołnierze NATO spędzali całe noce na imprezach, pili i bawili się do samego...

Książka mogłaby być lepsza gdyby nie było tyle niepotrzebnego gadania ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2017
  • Do wypożyczenia\pożyczenia