The Score

Okładka książki The Score Elle Kennedy
Okładka książki The Score
Elle Kennedy Wydawnictwo: Amazon Cykl: Off-Campus (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Off-Campus (tom 3)
Amazon
2016-01-11
2016-01-11
Inne

Okładka książki przedstawia kobietę i mężczyznę, którzy spoglądają na siebie i jestem niemal pewna, że gdyby nie to, że zostali zatrzymani w momencie, pewnie by się pocałowali. Nie jest to jakaś wybitna okładka, ale tutaj zwracałam uwagę tylko na treść książki. Posiada skrzydełka, które stanowią dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ma kremowe strony, czcionkę wystarczającą dla oka, a odstępy między wersami i marginesy zostały zachowane.

Po tak długim czasie, jakim jest okres siedmiu lat, trochę mi się zapomniało, jakim piórem włada pisarka. Pamiętałam, że bardzo jej poprzednie dwa tomy mi się podobały, ale to było na tyle. Książek przez ten czas przewinęła mi się cała masa, więc miałam prawo zapomnieć. ;) Niemniej jednak, już od pierwszych stron totalnie przepada się w świecie wykreowanym. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie, a sama fabuła jest niezobowiązująca. Jednak warto zaznaczyć, że nie jest to zwykła powieść obyczajowa, romans, a również częściowo erotyk, bo scen łóżkowych jest naprawdę sporo i są one dosyć dokładnie opisane. Dlatego jeśli nie lubicie takich pozycji, może lepiej odpuśćcie, wulgaryzmów tutaj też nie brakuje. I pozycję tę się pochłania, strona za stroną, jest tak wciągająca i naprawdę przyjemna, że sposób "przewietrzyć" przy niej głowę i zapomnieć o codzienności.

Emocji nie czułam, ale między bohaterami wręcz one kipiały. Szczególnie jeśli chodzi o przyciąganie. Tworzą specyficzne relacje, które oparte są tylko na jednym i dopiero z czasem, coś może się wytworzyć między nimi. Nie było ochów i achów niestety, bo już naczytałam tyle książek podobnych, że brakowało mi tych emocji przeniesienia na czytelnika. Może wprowadziłabym więcej... Zwrotów akcji? Ale to takich, że czytelnik rozdziawia buzię szeroko ze zdziwienia.
Fabuła jest dopracowana, nie brakuje jej niczego. Często mamy nawiązania do przyjaciół głównych bohaterów, dlatego też poniekąd wiemy, co dzieje się u innych, w tym par z pierwszej i drugiej części.

Bohaterowie są młodymi ludźmi, którzy korzystają z życia ile wlezie. Oczywiście przystojny Dean, hokeista, nie może odpędzić się od płci przeciwnej, co jawnie wykorzystuje. Gdy trafia mu się pod opiekę Allie, coś się zmienia, chociaż Dean nie może być podporządkowany jednej dziewczynie, to one muszą podporządkowywać się jemu, czy pozwoli, by jego reputacja playboya uległa zmianie? Jest to bogaty chłopak, ale to nie jest też tak, że ma tylko siano w głowie i nic poza tym. Jednak nie lubię takich zarozumiałych ludzi i pewnie trzymałabym się na duży dystans od chłopaków z drużyny. :D
Z kolei Allie to typ dziewczyny bardzo podobnej do mnie. Związki nie na dzień czy dwa, tylko dłuższe. Prawdziwe fundamenty uczuciowe, wartości - to jest to. Bardzo ją polubiłam od pierwszej strony i trzymałam kciuki, żeby jakoś jej życie się ułożyło, byle nie z kimś tak toksycznym jak jej były chłopak. Mawiają, że przeciwieństwa się przyciągają, czy aby na pewno...?
Wykreowane postacie są prawdziwe, nie papierowe. Każdy z nich jest inny, ma inny charakter, inaczej myśli, ma inne cele życiowe. Sprawiają wrażenie różnych, ale jednocześnie sympatycznych, że nie da się ich nie lubić.

Reasumując uważam, że jest to lekka i przyjemna opowieść, po którą warto sięgnąć, gdy macie za sobą cięższą historię, trudniejszą. Gdy poszukujecie czegoś niezobowiązującego, romansu z pikanterią, której tu nie brakuje. Jest to trzeci tom, podkreślam raz jeszcze i fajnie byłoby, gdybyście czytali w kolejności, bo ma to znaczenie. Jest niezła, ale nie jestem zachwycona jak niegdyś, chyba to po prostu zmienione gusta czytelnicze. Niemniej jednak polecam - fajna lektura na odstresowanie. :)

Jest to jak dotąd ulubiona część z całej serii. Uwielbiam głównych bohaterów, mimo młodego wieku są oni dojrzali. Uwielbiam fakt, że są dla siebie wzajemnym wsparciem i przede wszystkim rozmawiają ze sobą, co jest rzadkością w niektórych powieściach. Polecam.

Pisk szczęścia, wzruszenie, wybuch śmiechu i znowu wzruszenie i wybuch śmiechu, płacz i na koniec wybuch śmiechu ! Chyba moja ulubiona część z tej serii 🩷
Polecam !

Polecam !

Ta seria to ostatnio moje ulubione guilty pleasure. A ta część jest moim zdaniem lepsza niż poprzednia, rozwój bohaterów jest przemyślany, chociaż znowu na początku powielono schemat "bo ona jest inna niż inne, nie ulega jego wdziękom tak łatwo, więc on, zamiast odpuścić, chce za wszelką cenę ją zdobyć, bo go to jeszcze bardziej nakręca". Czy była tak zabawna, jak niektórzy podkreślają w recenzjach? Dla mnie raczej przeciętnie. Ale uważam, że fabuła jest sensowna i wszystko do siebie pasuje.
Tłumaczenie "trochę" kuleje, bo sceny erotyczne po polsku prawie zawsze brzmią dość żenująco, ale doceniam, że w tej części nie było już czasownika "seksować". Za to nauczyłam się nowego słowa, które pojawiło się znikąd i pasowało do całości jak pięść do nosa (szałaputny?!).

Z serii Off-Campus najbardziej lubię część 1 i właśnie tę :) przeczytałam po 3 latach drugi raz i niezmiennie uwielbiam :)

To była najśmieszniejsza część całej serii. Normalnie śmiałam się na głos kilka razy.
Bohaterowie byli super. Nie miłam uczucia, że czytam tą samą książkę któryś raz przez to, że postacie są takie same jak zawsze. Byli dosyć oryginalni.

Chyba najlepsza jak do tej pory z serii. Końcówka nie do końca taka jaką bym chciała, bo do tej pory był to mój comfort reading, ale i tak świetna!!!

Tak jak przy poprzednich częściach uśmiałam się, ubawiłam i pokochałam głównych bohaterów. Wątek romantyczny jest świetny

Dobre odbicie po dwójce. Prosta, zabawna, momentami wręcz sitcomowa.

Dobre odbicie po dwójce. Prosta, zabawna, momentami wręcz sitcomowa.

KOCHAM!!!! Kocham Dean’a. Kocham Allie. Kocham ich relacje i kocham zawziętość Dean’a.
To jak Dean z kobieciarza zmienił się w oddanego miłości do jednej kobiety jest aż nieprawdopodobne. Uwielbiam ich poczucie humoru i zwroty akcji

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2017
  • Romans