Rapsodia

2005-01-01
2005-01-01
Ewa Bobocińska
romans wypadek Nowy Jork

Wspaniała, romantyczna historia, podróże w czasie i fantastycznie oddany klimat lat dwudziestych XX wieku. Dużo uczuć, emocji, wartkiej akcji i wzruszeń. Polecam romantyczkom lubiącym niebanalną fabułę. Z przyjemnością sięgnę po kolejne powieści tej autorki.

Rewelacyjna powieść z motywem podróży w czasie. Młoda dziennikarka pisząca artykuł o ryczących latach dwudziestych XX wieku, nagle przenosi się do nich w czasie z lat dziewięćdziesiątych. Poznaje ludzi, którzy w jej świecie przeszli do legendy i już nie żyją. Największe wrażenie jednak robi na niej pianista i kompozytor Alec Aransoon, który według zgromadzonych przez nią informacji zginął w katastrofie lotniczej w 1935 roku... Jeśli chcecie się przekonać jak potoczyły się ich losy, to zachęcam do lektury! Warto..
To powieść dzięki, której ponownie zakochłam się w dwudziestoleciu międzywojennym.

Romans jak romans, oczywiście jest słodko, romantycznie, ona jest piękna, on wybitnie przystojny, są przeszkody, jest intryga i dramatyzm, wszystko to, co obowiązkowo wpisuje się w pakiet romans. Uznałabym tę książkę za zupełny przeciętniak w swojej klasie, gdyby nie czas, w którym rozgrywa się akcja: lata dwudzieste, te wspaniałe lata dwudzieste! Nowy York i artystyczna bohema tamtych czasów, miasto pełne blichtru, muzyki, rodzących się nowych idei. W powieści oczywiście brak błota i baraków, w którym żyli tłumnie nadciągający biedni imigranci,czy burzliwych problemów jakimi żyła ówczesna Ameryka, więc trudno tu mówić o odzwierciedleniu epoki, ale... Nawet jeśli to tylko namiastka, w moich oczach, nadaje romansowi zupełnie inny wydźwięk. Powieść jest pełna wyczuwalnego sentymentu dla tamtego okresu i jego legendy, ma kreować romantyczny wizerunek czasu i rzeczywiście kreuje. Jak na romans przystało.

Kolejna propozycja dla młodych romantyczek. Na początku myślałam, że nie dam rady jej przeczytać, ale jest świetna.

• Romanse - współczesność
  • Dysk