Zielarnia nad Sekwaną

Okładka książki Zielarnia nad Sekwaną Liliana Fabisińska Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Zielarnia nad Sekwaną
Liliana Fabisińska Wydawnictwo: Filia Cykl: Jak pies z kotem (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Jak pies z kotem (tom 3)
Filia
2017-04-11
2017-04-11
humor kobieta niechęć powieść obyczajowa śledztwo uczucie zabójstwo zagadka kryminalna

Małe tabu potrafią zniszczyć niejedno życie

Najbardziej nierówna część z trylogii. Najchętniej dałbym 2 oceny, do połowy słabszą, a od połowy znacznie wyższą.
Autorka w ostatniej chwili zmaniła pomysł, bo 2 tom kończy się tak, że już wiemy jak zacznie się 3 tom, a tu Paryż ...

Właśnie przygody paryskie głownie z Niną, trochę mnie mierziły, za dużo opisów potraw i zwyczajów francuskich.
Same siostrzyczki Drop choć barwne, to nie budzą takiej sympatii, jak wiekowa Natalia. Aż mi żal inspektora Dorsza - ups Szprota, że dał się ... trzeba przeczytać.
Za to od połowy książki akcja nabiera tempa, a pod koniec pomysłów pani Fabisińskiej, nie powstydziłby się sam Ken Follett.

Same siostrzyczki Drop choć...

Szczerze mówiąc to nudziłam się czytając. Fabuła mnie nie przekonała. Śledztwo jak zawsze rozwiązują bohaterki, bo policji nie idzie... Nie moja bajka.

1964

Ostatnia część cyklu. Wyjaśnia się parę spraw z przeszłości Natalii. Nina przeżywa prawdziwą huśtawkę emocjonalną. Próbie zostaje poddane jej zaufanie do sióstr. Poznajemy lepiej ich matkę i bardziej rozumiemy problemy sióstr.
I ten wątek kryminalny, chyba najciekawszy z wszystkich części. Najtrudniejszy do rozwiązania dla czytelnika.

Autorzy książek powinni dokładnie weryfikować kto jest lektorem audiobooków z ich twórczością.
Mirella Rogoza-Biel potrafi zamęczyć słuchacza.

Mirella Rogoza-Biel potrafi zamęczyć słuchacza.

Właściwie to zlepek kilku opowiadań, przypisanych Natalii i Ninie. Każde z nich mogłoby stanowić kolejną książkę. Zakończenie historii Natalii nie podoba mi się. Nie podoba mi się też, że po basasrdzo rozwleklych 2/3 , a nawet 3/4 książki - książka zakończona jest galopem, po tzw łebkach. Może to taki zamysł artystyczny, ale mnie nie przekonał zupełnie.
Najsłabszy, najmarniejszy, najmniej ciekawy tom trylogii.

Najsłabszy,...

Ciekawa i nieoczywista historia z pozytywnym zakończeniem...

Ciekawa i nieoczywista historia z pozytywnym zakończeniem...

Kocham audiobooki, chyba głównie za to, że mogę "czytać" wtedy kiedy nie mogę 🤣 Mam nadzieję, że rozumiecie moją pokrętna logikę, ale z audiobookiem żadna trasa samochodem nie jest mi strasza i nawet prasowanie jest bardziej zabawne 😀

𝐙𝐢𝐞𝐥𝐚𝐫𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐚𝐝 𝐒𝐞𝐤𝐰𝐚𝐧ą 📖 𝐋𝐢𝐥𝐢𝐚𝐧𝐚 𝐅𝐚𝐛𝐢𝐬𝐢ń𝐬𝐤𝐚

to trzeci tom trylogii o cudownej Natalii i o zwariowanych siostrach Drop ❤❤
Dla mnie to najpiękniejsza książka z tego cyklu, wczesniejsze też były bardzo ciekawe, ale ta przerosła wszystkie moje oczekiwania😀 Autorka wspięła się na wyżyny i dała nam kilka godzin cudownej lektury.
Z pewnością nie będziecie się nudzić, emocji tu tyle, że można by obdzielić jeszcze inne książki 😄 Intryga i część kryminalna rozbudowana bardzo dobrze, element humorystyczny tak jak w poprzednich częściach na wysokim poziomie. Do tego akcja w dużej mierze dzieje się w Paryżu, co daje dodatkowe ciekawe elementy.
Goraco Wam polecam, całą serię 🖤🖤🖤

𝐙𝐢𝐞𝐥𝐚𝐫𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐚𝐝 𝐒𝐞𝐤𝐰𝐚𝐧ą 📖 𝐋𝐢𝐥𝐢𝐚𝐧𝐚 𝐅𝐚𝐛𝐢𝐬𝐢ń𝐬𝐤𝐚

to trzeci tom trylogii o cudownej Natalii i o zwariowanych siostrach Drop ❤❤
Dla mnie to...

Ostatnia część przygód Natalii i Niny. Tym razem akcja przenosi się do Paryża. W trzeciej części poznajemy kilka tajemnic z młodości Natalii, fajnie rozwinięty wątek kryminalny, chyba najbardziej skomplikowana intryga ze wszystkich części cyklu. Oczywiście nie brakuje zabawnych fragmentów. Cała seria jest świetna. Polecam zatem Jak pies z kotem.

Trzecia część cyklu, „Zielarnia nad Sekwaną” w pełni mnie usatysfakcjonowała. Dużo się działo, zakończenie nie dało się przewidzieć, gwałtowne zwroty akcji, wiało optymizmem i ciepłem -to lubię! A kiedy jeden z wątków pod koniec niesłychanie mnie zirytował, bo wydawał mi się nielogiczny i pozbawiony sensu (nie da się wyleczyć depresji u kobiety, która nie ma siły nawet wstać z łóżka, dowalając jej niemowlaka do opieki, w dodatku obcego),to autorka w zakończeniu wyjaśnia, że juz po napisaniu tej książki usłyszała o takiej historii od jednej z mieszkanek Helu. No cóż, życie pisze najbardziej nieprawdopodobne scenariusze. Audiobook przypomniał mi Paryż, ale niesłusznie autorka prześmiewa zamiłowanie Francuzów do kuchni, bo naprawdę potrafią przyrządzić cuda ze zwykłych składników - możemy się tylko od nich uczyć. To pokłosie Wielkiej Rewolucji Francuskiej, podczas której kucharze zdecydowali się gotować dla ludu tak, jak gotowali wcześniej dla arystokracji i tym samym upowszechnili po wsze czasy kulturę kulinarną na najwyższym poziomie.
Niezmiennie genialna lektorka Mirella Rogoza-Biel - czytać kilka postaci zupełnie różnymi głosami to naprawdę wielka sztuka!
Polecam, dobra rozrywka.

Bardzo lubię tę serię. Jak zwykle autorka trzymała się swojej drogi i w książce znalazłam wszystko co lubię. Najbardziej podobało mi się to że, mimo że jest to 3 część cyklu, to nadal potrafiła mnie zaskoczyć. Jak dla mnie zakończona z niewyjaśnionym tematem co dalej... I w związku z tym mam wielką nadzieję, że doczekam się na kolejną część. Zwłaszcza że mogła by otworzyć wątek dla kolejnych postaci i ich serii. Polecam.

• 2017