Spadkobiercy zapomnianych królestw. W poszukiwaniu wymierających religii Bliskiego Wschodu

Patronat LC
bliski wschód religie

Oficjalne recenzje i

Terra incognita

[ 11 ] Link do recenzji

Biorąc pod uwagę, że to reportaż, a nie książka z pretensjami naukowymi, to jestem pod wrażeniem ogromu wiadomości. Książka przybliża fascynujące światy mało znanych religii z najnowszej perspektywy i może być świetnym punktem wyjścia do dalszych studiów.

Gerard Russell udał się do kilku arabskich krajów by dotrzeć do wymierających religii Bliskiego Wschodu. Przybliża nam poszczególną genezę ich wierzeń, opisuje tradycje, sytuację za wczesnego chrzęścijąństwa oraz pozycję w islamskim świecie. Część z tych grup znałam, część była dla mnie nowością.
Tom przedstawia też poszczególnych wyznawców, skupia się na ich...

Na półkach: , , , , , ,

G. Russell podjął się w tej książce przedstawiania kilku mniejszych religii bliskowschodnich, które funkcjonują od wieków w świecie zdominowanym przez islam. Ważne jest owo tytułowe "wymieranie", bowiem Autor akcentuje bardzo dla tych wspólnot ważny czynnik, jakim jest emigracja na Zachód (ogólnie rzecz biorąc tam, gdzie nie panują muzułmanie). W siedmiu rozdziałach tej...

Dyskusje

• Religie