Drań. Wyznania toksycznego kawalera

Zysk i S-ka
2006-01-01
2006-01-01
Ewa Wojtczak

Żenująca, pseudozabawna opowieść o facecie, który... właściwie nie wiadomo co robi i czego chce. Zaczyna się od tego, że został bardzo skrzywdzony przez kobietę - żona go opuściła. Później kilka tygodni samotności która, w domyśle, go gloryfikuje, a później karuzela z kobietami. Autor najbardziej szczegółowo opisuje te o aparycji modelek, młodsze od niego, oczywiście inteligentne (a jakże, wszakże on sam jest powalająco inteligentny),aż dziw, że wszystkie dosłownie pchają mu się do łóżka, a następnie nie gniewają się jakoś szczególnie za porzucenie.
Nie wiem kim jest autor, ale między wierszami wyczytałam, że jest znany, zdolny i pożądany (powinnam go znać i czuć się zaszczycona, że pozwala mi zajrzeć do swojej sypialni). Osobiście uważam, że to mierny facecik z gigantycznym ego, a godziny spędzone na czytaniu jego przechwałek to czas całkowicie stracony.

Mam wrażenie, że to bardziej o mnie, niż o mężczyznach. Może mam w sobie za dużo testosteronu…? A może po prostu moje podejście do życia bardzo różni się od typowo kobiecego? Jak bohater książki, mam wrażenie, że chcę tego, czego akurat nie mam. Kiedy jestem sama, chcę kogoś mieć, a mając kogoś chcę wolności. Wiecznie niespełniona, goniąca za czymś nowym.
Nie powaliła mnie. Spodziewałam się czegoś innego. To nie powinny być zwierzenia toksycznego kawalera, bo to przywołało mi w myśli szalonego, dwudziestoletniego uwodziciela, a nie rozwodnika po trzydziestce. Tytułowy drań również do niego nie pasuje. To raczej miły facet, którego ciężko zadowolić.
Książka jest jednak napisana bardzo lekko i przyjemnie się ją czyta.

Nie powaliła mnie....

O tym, co myślą faceci kiedy nie dzwonią.. :) Polecam.

O tym, co myślą faceci kiedy nie dzwonią.. :) Polecam.

Książka warta przeczytania i wszystko staje się jasne ;)

Książka warta przeczytania i wszystko staje się jasne ;)

Ledwo przez to przebrnęłam, niby miało się dużo dziać, ale o ile to możliwe to z każdą kolejną dziewczyną akcja toczyła się wolniej i nudniej.

• Przeczytane w 2011.
  • Przeczytane przed 2011