Juliusz Cezar kontra Rzym, Triumf i tragedia republiki

Porównaj ceny i

Powtórka z historii republiki, a gdzie ten Cezar? Grunt, że chociaż lekko się czytało.

Książka zawiera kilka interesujących obserwacji, ale jeśli ktoś zna historię upadku republiki to wiele nowego się z niej na ten temat nie dowie. Wartościowe są z pewnością informacje odnośnie Sulli, którego biografii przetłumaczonej na język polski (nie licząc żywotu autorstwa Plutarcha) wciąż brak. Mylący jest polski tytuł. Cezar jest wprawdzie ważną postacią i poświęca mu...

• Rzym
  • Historia