Barracuda 945

Okładka książki Barracuda 945
Patrick Robinson Wydawnictwo: Rebis Cykl: Admirał Arnold Morgan (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Admirał Arnold Morgan (tom 6)
Rebis
2004-01-01
2004-01-01

Okładka książki Piekło Afganistanu Marcus Luttrell, Patrick Robinson
Ocena 7,7
Piekło Afganis... Marcus Luttrell, Pa...
Okładka książki One Hundred Days: The Memoirs of the Battle Group Commander Patrick Robinson, Sandy Woodward
Ocena 0,0
One Hundred Da... Patrick Robinson, S...

To moje pierwsze spotkanie z techno-thrillerem tego autora i raczej ostatnie. mimo że sama tematyka mnie bardzo ciekawi, jestem wielkim fanem m.in. powieści Polowanie na czerwony październik, to w Barracudzie ilość technicznych szczegółów zabija płynność czytania. Poza tym autor momentami staje się nie pisarzem a dokumentalistą, specjalistą od geopolityki. I to jest mój główny zarzut, zwłaszcza że o ile techniczne aspekty zostały potraktowane bardzo poważnie, o tyle różne zagadnienia geopolityczne i społeczne należałoby potraktować z przymrużeniem oka.

jednej strony mądra a z drugiej tak naiwna. pomysł na rodzaj działań jak prawdziwa instrukcja ale ta łatwość wykrywania ,cudowność łączenia faktów i wszystko wiedzący jajogłowi aż męczą. w treści śmieją się z Clintona i nie chodzi o Monie Lewinsky. humor na plus

Bardzo dobrze napisany thriller. Świetna dynamika, niebanalni bohaterowie, zaskakujące zwroty akcji, nie brakuje humoru, który wpleciony został w skomplikowane polityczne wątki.

Dodaj cytat z książki Barracuda 945