Okładka książki The Fellowship: The Literary Lives of the Inklings: J.R.R. Tolkien, C. S. Lewis, Owen Barfield, Charles Williams Carol Zaleski, Philip Zaleski
Carol ZaleskiPhilip Zaleski Wydawnictwo: Recorded Books LLC reportaż
reportaż
Recorded Books LLC
2015-07-24
2015-07-24

Dobry Boże! W końcu to skończyłam! Kto wymyślił by z tej książki zrobić audiobooka?! Po pierwsze - upiornie długi. Po drugie - strasznie nudny. Po trzecie - chaotycznie napisany. Niestety słuchając audiobooka bardzo łatwo stracić wątek. A tu życie pisarzy mieszało się i czasami już nie wiadomo było o kim mowa. Zgadzam się z wieloma opiniami, że książka w małym stopniu traktuje o Barfieldzie i o Williamsie. Raczej najwięcej tu Lewisa i Tolkiena. I rzeczywiście najwięcej w tej książce jest o ich poglądach filozoficzno-religijnych, a nie aż tyle o ich życiach. Moja ocena książki w serwisie jest nieco zawyżona, ponieważ jednak była to obszerna lektura, nad którą państwo Zaleski się bardzo napracowali. Tym niemniej (zwłaszcza audiobooka!) nie polecam.

• Wysłuchane
  • 2016