rozwiń zwiń

Astarot
2016-07-15
2016-07-15
fantastyka baśń fantasy romans

"Zła pogoda" Beaty Matuszewskiej, to powieść której akcja rozpięta jest miedzy światem realnym, a wyobrażeniami jak pajęczyna. Narratorka zwodzi nas na manowce swoich snów i przeczuć, zachwyca dojrzałością sądów, wizją świata małego miasteczka. Miasteczka, które przypomina tak wiele prowincjonalnych miasteczek. Którego mieszkańcy są niepokojąco znajomi.
Książka jest przepięknie namalowanym obrazem - uwodzi surrealizmem, przypomina obrazy Magritte'a, oczarowuje. Kunszt literacki i niepospolita wyobraźnia autorki robią wrażenie. "Zła pogoda" jest książką pełna nieomówień i mgieł, czasem można się w nich zgubić. Kiedy ją czytałam zupełnie zapomniałam o zewnętrznym świecie, a kiedy skończyłam ja czytać jeszcze długo błądziłam po tamtym lesie zadając pytania...

Książka jest...