Zrobisz co zechcę. Techniki hipnotycznego oddziaływania

Okładka książki Zrobisz co zechcę. Techniki hipnotycznego oddziaływania
Jan Becker Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Du wirst tun, was ich will. Hypnose-Techniken für den Alltag
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2016-01-01
2016-01-01
Kamila Petrikowska

Strata pieniędzy no chyba,że ktoś nie ma zielonego pojęcia o hipnozie i nigdy o niej nie słyszał.

Autor książki jest wykwalifikowanym hipnotyzerem, a książka "Zrobisz co zechcę" jest przewodnikiem po naszej podświadomości. Hipnoza zawsze wiąże się z tym, żeby za pomocą określonych i skutecznych psychologicznie technik dotrzeć do podświadomości i skutecznie na nią wpływać - np. w supermarketach artykuły są przemyślanie poukładane tak, aby je kupować.

Reklama, polityka, komunikacja społeczna korzystają z technik wywierania wpływu, które działa podobnie jak hipnoza. Różnica polega na tym, że nie wprowadzają one w trans znany z pokazów magików czy iluzjonistów.

Jeżeli widzimy mundur, czujemy respect. Poważniej traktujemy osoby w garniturze od tych w t-shircie, czujemy się pewniej będąc ubrani w markowe ciuchy - to wszystko są sposoby oddziaływania na podświadomość i są poruszone w książce.

Autor książki odpowiada na pytania czy możemy bezpiecznie korzystać z hipnozy? Jak obronić się przed wykorzystaniem przez innych? Jak skuteczniej oddziaływać na innych? Ciekawe są także ostatnie rozdziały książki, które są przygotowaniem do wejścia w stan hipnozy oraz instruują, jak wprowadzić drugą osobę w stan hipnozy. Jestem pełen podziwu i szacunku dla autora, który szczrze zdradza swoje tajemnice, przez co może już tak "nie błyszczeć" magią w oczach ludzi, a być tylko sprytnym i zorientowanych psychoanalitykiem.

Dzięki rozpoznaniu psychologicznych mechanizmów omówionych w książce, z pewnością ograniczymy naszą podatność na manipulację, którą stosują media i osoby, które usiłują nas podporządkować.

Warto przeczytać tę książkę nawet jeśli nie chcemy zajmować się hipnozą. Jest ona bogata w wiele przydatnych porad.

Reklama, polityka,...

Tytuł i okładka są bardzo zwodnicze, ponieważ nie jest to książka o magicznych sztuczkach, a bardziej pozycja z zakresu psychologii i komunikacji społecznej.

Autor opisuje jak hipnotyczny wpływ wywiera na nas uczucie zakochania, czyjś autorytet, efekty placebo i nocebo, stan flow, siła słowa, sugestia, motywacja, otaczające nas kolory, zapachy, dźwięki.
Wyjaśnia zjawiska takie jak samospełniająca się przepowiednia oraz wiele innych.
Demaskuje wpływ reklamy i propagandy politycznej, porusza kwestię psychologii tłumu. Tłumaczy w jaki sposób możemy świadomie ustrzec się przed wpływem manipulatorów.
Uzmysławia nam, jak oddziałuje na nas otoczenie (wystrój mieszkania), a nawet ubranie (poprzez np. zwiększanie poczucia atrakcyjności i pewności siebie, a także postrzeganie nas w określony sposób przez inne osoby na podstawie stroju).

Podkreśla, że hipnoza stosowana w celach rozrywkowych bądź terapeutycznych opiera się na wiedzy o powyższych zjawiskach i procesach, oraz że możemy z niej korzystać, aby budować swoją pozycję, skupiać na sobie zainteresowanie innych, lepiej negocjować i osiągać cele.

Wyjaśnia zjawiska...

Dodaj cytat z książki Zrobisz co zechcę. Techniki hipnotycznego oddziaływania