Molekuły emocji

Okładka książki Molekuły emocji
Candace Pert Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Molecules od Emotion: The Science Behind Mind-Body Medicine
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2014-09-09
2014-09-09
Ischim Odorowicz-Śliwa

Nie wiem, kto to napisał ale na pewno nie czytał książki:
"Dlaczego czujemy się tak, a nie inaczej? W jaki sposób myśli i emocje wpływają na nasze zdrowie? Czy nasze ciało i umysł są od siebie odrębne, czy może funkcjonują razem jako części powiązanego układu? Odpowiedzi na te intrygujące pytania udziela badań na Wydziale Fizjologii i Biofizyki w Centrum Medycznym Uniwersytetu Georgetown.............."

Zacznijmy od tego, że przeczytałam tylko 100 stron, a dlaczego już mówię:
1. To NIE jest książka popularnonaukowa. To AUTOBIOGRAFIA. Przedstawia wyścig jaki prowadzą naukowcy podczas swoich badań. Autorka opisuje swoje zachowania, emocje i życie codzienne.
2. Opis związków, receptorów i innych naukowych nawiązań jest krótki, pobieżny i jeśli ktoś nie miał styczności z tą tematyką będzie zaglądał do internetu, by uzyskać wyjaśnienie.
3. Przedstawiony zostaje świat naukowców- mężczyzn, w którym rola kobiet na razie jest niewielka, a ich odkrycia zsuwane na margines świata naukowego.

Książkę czyta się nawet przyjemnie, jednak nie jest ona tym czego się spodziewałam.

Nie wiem, kto to napisał ale na pewno nie czytał książki:

Dodaj cytat z książki Molekuły emocji