Droga do piekła

Przemysław Piotrowski Wydawnictwo: Videograf kryminał, sensacja, thriller
Videograf
2016-07-27
2016-07-27
detektyw dziennikarka piekło poszukiwanie prawdy śledztwo śmierć thriller zabójstwo zagadka kryminalna zło
Inne

Tu już jest lepiej niż w debiucie, nawet dużo lepiej. Realizmu tu za grosz, ale czyta się nieźle. Szybka akcja bez przynudzania i zbędnego lania wody na opisy przyrody. Bardzo brutalna, fragmentami aż za bardzo. W latach 90. na podstawie książki mógłby powstać niezły film sensacyjny z jakąś gwiazdą kina akcji w stylu Stallone'a czy innego Schwarzeneggera.

Dobre. Mocne jak Trylogia Zła Maxima Chattama.

Dobre. Mocne jak Trylogia Zła Maxima Chattama.

Jak dla mnie dosyć słaba. Miałam wrażenie, jakby autor powtarzał pewne informacje tylko po to, żeby samemu nie zapomnieć. Rzucało się też w oczy, że narracja kilku postaci była bardzo podobna. Zabrakło inności, charakterystycznych cech.
Zdarzyły się też (niestety) zdania, które musiałam czytać po kilka razy, aby znaleźć ich prawidłowy sens.
Historia może i dobra, pomysł też. Jednak ostatecznie jako całość mnie nie urzekło.

Historia może i dobra, pomysł...

Najlepsza ksiazka Piotrowskiego z jaka mialem ogromna przyjemnosc spedzic dwa mile wieczory byla "Krew z krwii". O ile "Krew..." uznaje za absolutne 10/10, tak "Droga do piekla" znajduje sie po drugiej stronie skali. Czegos tak zlego juz dawno nie meczylem, bo czytaniem bym nie nazwal zmuszania sie do przekrecania kolejnych stron.
Epatowanie brutalnoscia, skrajna przemoca, kazda mozliwa dewiacja upchnieta zostala w tym "dziele" o zerowej wartosci merytorycznej.
Szybko domyslilem sie o co chodzi, a zakonczenie, pomijajac zupelny brak logiki, wyglada jak w najtanszym filmie akcji klasy B. Powiesc umieszcze gdzies pomiedzy Mastertonem, a dolem kloacznym ze zdecydowana przewaga na korzysc dolu....
Gdybym od tego zaczal przygode z panem Piotrem, nigdy nie siegnalbym po "Pietno" i jego pozostale ksiazki.

Epatowanie brutalnoscia, skrajna przemoca,...

Pan Piotrowski się tu rozkręcał i zakrawało na horror chwilami, ale akcja była wartka i całość ciekawa. Polecam!

Zachęcona dobrymi opiniami wzięłam się za „Drogę do piekła” i książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Rodzina Johna zostaje zamordowana tuż przed jego powrotem do domu. Na niego pada podejrzenie, zostaje skazany na karę śmierci, która zostaje wykonana w więzieniu. Jakiś czas potem John budzi się w strasznym miejscu, ciemnym, gorącym, pełnym zapachów siarki i opętańczych krzyków przerażonych ludzi. Napis nad drzwiami: „porzućcie wszelka nadzieję wy, którzy tu wchodzicie” nie pozostawia wątpliwości, gdzie trafił.

Tymczasem jego młodszy brat Lukas, który wcześniej próbował znaleźć dowody na niewinność Johna, wreszcie trafia na cień szansy na dojście do prawdy i odkrycie o co tu na prawdę chodzi. Zaczyna się wyścig z czasem, by nie dać się złapać ludziom, którzy za wszelką cenę nie chcą dopuścić do odkrycia prawdy. W międzyczasie obserwujemy męki piekielne Johna, który musi odpokutować za grzechy popełnione w życiu.

To moja pierwsza książka Przemysława Piotrowskiego, którą przeczytałam i na pewno nie ostatnia. Fabuła skonstruowana jest bardzo przemyślanie i choć domyśliłam się ostatniego zwrotu akcji, czytało się świetnie. Wszystko logicznie się układa, akcja wartka, przyspiesza w miarę rozwoju opowieści tak, że nie ma czasu na oddech. Połknęłam całość jednym tchem. Książka napisana jest ładnym językiem. Sceny grozy, szczególnie te w piekle, odmalowane są tak plastycznie, że wręcz widzi się wszystko jak na żywo i ma się wrażenie odczuwania zapachów, nie mówiąc o tym, że robi się gorąco, jakby człowiek był tam na miejscu. Autor ma niesamowitą wyobraźnię i umiejętność stwarzania scenerii, w której rozgrywają się wydarzenia opisane w książce. Oprócz oryginalnej fabuły, mamy tu przyjaźń, miłość, nienawiść, zawiść i pożądanie, a czy zwycięży dobro i prawda, każdy niech się sam przekona po przeczytaniu opowieści.

Pomysł na fabułę jest zaskakujący, charaktery opisane świetnie, sposób myślenia zwykłego człowieka i zepsutych zwyrodnialców jest dobrze psychologicznie przedstawiony „jest taka linia, granica, czy bariera […]po przekroczeniu której człowiek staje się kimś więcej niż tylko zwykłym, szarym obywatelem. […] Nie dlatego, że jest lepszy, mądrzejszy, czy bardziej inteligentny, ale dlatego, że może wszystko. Po prostu MOŻE”. Po skończeniu czytania zostaje w głowie przerażająca wizja świata, trzeba ochłonąć, oprzytomnieć, uspokoić się i powiedzie sobie: to tylko fikcja. Na szczęście.

Dobra książka to taka, która podoba się czytelnikowi. „Droga do piekła” jest świetnie napisana, trzyma w napięciu, jest doskonałą odskocznią od codziennej prozy życia, w sam raz na lato, albo na długie zimowe wieczory, choć nie polecam czytać w nocy ludziom o słabych nerwach.

Polecam „Drogę do piekła” fanom dobrych thrillerów, kryminałów, ale także i horrorów. Książka pozwala oderwać się od rzeczywistości i spędzić czas z dobrym kawałkiem literatury. Najlepiej wygospodarować sobie kilka godzin, gdyż jak się zacznie czytać, to nie można przestać, dopóki nie doczyta się do końca.

Świetna !! Niektórej opisy, jak dla mnie, aż za bardzo realistyczne. Ciekawa historia.

Powiem szczerze że bardzo średnia jak dla mnie
Przeszkadzało mi mieszanie angielskich imion z polskimi nazwiskami.
Oprócz kilku mocniejszych opisów nic ciekawego,słaba akcja.
Zupełnie nie czułam że czytam p.Piotrowskiego

Powiem szczerze że bardzo średnia jak dla mnie
Przeszkadzało mi mieszanie angielskich imion z polskimi nazwiskami.
Oprócz kilku mocniejszych opisów nic ciekawego,słaba akcja.
Zupełnie nie czułam że czytam p.Piotrowskiego

Lubię kryminały Piotrowskiego - tym razem przeczytałem książkę z niesmakiem. Nie jestem pruderyjny ale tym razem granice perwersji zostały przekroczone. Książka ta by zawstydziła markiza de Sade. Nie polecam. (Opinia subiektywna - jeśli ktoś się delektuje w obrazach skrajnej przemocy może ocenić inaczej)

Książka dobra ale niektóre opisy są wręcz obrzydliwe. Musiałam robić przerwy. Tylko dla „widzów o mocnych nerwach”. Generalnie ciekawa książka.

• Horror

Przemysław Piotrowski Droga do piekła Zobacz więcej