Droga do piekła

kryminał, sensacja, thriller
Videograf
2016-07-27
2016-07-27
detektyw dziennikarka piekło poszukiwanie prawdy śledztwo śmierć thriller zabójstwo zagadka kryminalna zło
Inne

Zachęcona dobrymi opiniami wzięłam się za „Drogę do piekła” i książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Rodzina Johna zostaje zamordowana tuż przed jego powrotem do domu. Na niego pada podejrzenie, zostaje skazany na karę śmierci, która zostaje wykonana w więzieniu. Jakiś czas potem John budzi się w strasznym miejscu, ciemnym, gorącym, pełnym zapachów siarki i opętańczych krzyków przerażonych ludzi. Napis nad drzwiami: „porzućcie wszelka nadzieję wy, którzy tu wchodzicie” nie pozostawia wątpliwości, gdzie trafił.

Tymczasem jego młodszy brat Lukas, który wcześniej próbował znaleźć dowody na niewinność Johna, wreszcie trafia na cień szansy na dojście do prawdy i odkrycie o co tu na prawdę chodzi. Zaczyna się wyścig z czasem, by nie dać się złapać ludziom, którzy za wszelką cenę nie chcą dopuścić do odkrycia prawdy. W międzyczasie obserwujemy męki piekielne Johna, który musi odpokutować za grzechy popełnione w życiu.

To moja pierwsza książka Przemysława Piotrowskiego, którą przeczytałam i na pewno nie ostatnia. Fabuła skonstruowana jest bardzo przemyślanie i choć domyśliłam się ostatniego zwrotu akcji, czytało się świetnie. Wszystko logicznie się układa, akcja wartka, przyspiesza w miarę rozwoju opowieści tak, że nie ma czasu na oddech. Połknęłam całość jednym tchem. Książka napisana jest ładnym językiem. Sceny grozy, szczególnie te w piekle, odmalowane są tak plastycznie, że wręcz widzi się wszystko jak na żywo i ma się wrażenie odczuwania zapachów, nie mówiąc o tym, że robi się gorąco, jakby człowiek był tam na miejscu. Autor ma niesamowitą wyobraźnię i umiejętność stwarzania scenerii, w której rozgrywają się wydarzenia opisane w książce. Oprócz oryginalnej fabuły, mamy tu przyjaźń, miłość, nienawiść, zawiść i pożądanie, a czy zwycięży dobro i prawda, każdy niech się sam przekona po przeczytaniu opowieści.

Pomysł na fabułę jest zaskakujący, charaktery opisane świetnie, sposób myślenia zwykłego człowieka i zepsutych zwyrodnialców jest dobrze psychologicznie przedstawiony „jest taka linia, granica, czy bariera […]po przekroczeniu której człowiek staje się kimś więcej niż tylko zwykłym, szarym obywatelem. […] Nie dlatego, że jest lepszy, mądrzejszy, czy bardziej inteligentny, ale dlatego, że może wszystko. Po prostu MOŻE”. Po skończeniu czytania zostaje w głowie przerażająca wizja świata, trzeba ochłonąć, oprzytomnieć, uspokoić się i powiedzie sobie: to tylko fikcja. Na szczęście.

Dobra książka to taka, która podoba się czytelnikowi. „Droga do piekła” jest świetnie napisana, trzyma w napięciu, jest doskonałą odskocznią od codziennej prozy życia, w sam raz na lato, albo na długie zimowe wieczory, choć nie polecam czytać w nocy ludziom o słabych nerwach.

Polecam „Drogę do piekła” fanom dobrych thrillerów, kryminałów, ale także i horrorów. Książka pozwala oderwać się od rzeczywistości i spędzić czas z dobrym kawałkiem literatury. Najlepiej wygospodarować sobie kilka godzin, gdyż jak się zacznie czytać, to nie można przestać, dopóki nie doczyta się do końca.

Świetna !! Niektórej opisy, jak dla mnie, aż za bardzo realistyczne. Ciekawa historia.

Powiem szczerze że bardzo średnia jak dla mnie
Przeszkadzało mi mieszanie angielskich imion z polskimi nazwiskami.
Oprócz kilku mocniejszych opisów nic ciekawego,słaba akcja.
Zupełnie nie czułam że czytam p.Piotrowskiego

Powiem szczerze że bardzo średnia jak dla mnie
Przeszkadzało mi mieszanie angielskich imion z polskimi nazwiskami.
Oprócz kilku mocniejszych opisów nic ciekawego,słaba akcja.
Zupełnie nie czułam że czytam p.Piotrowskiego

Książka dobra ale niektóre opisy są wręcz obrzydliwe. Musiałam robić przerwy. Tylko dla „widzów o mocnych nerwach”. Generalnie ciekawa książka.

Lubię kryminały Piotrowskiego - tym razem przeczytałem książkę z niesmakiem. Nie jestem pruderyjny ale tym razem granice perwersji zostały przekroczone. Książka ta by zawstydziła markiza de Sade. Nie polecam. (Opinia subiektywna - jeśli ktoś się delektuje w obrazach skrajnej przemocy może ocenić inaczej)

JEny, co to było...
najbardziej drastyczna książka, jaką czytałam

JEny, co to było...
najbardziej drastyczna książka, jaką czytałam

John Pilar zostaje niesłusznie skazany na śmierć za bestialskie morderstwo na swojej żonie i trojgu dzieciach. Ma umrzeć po wstrzyknięciu trucizny ale budzi się ... w piekle. Wita go niesamowite gorąco i woń siarki. Wszędzie wokół śmierć, jęki, on sam przywiązany do ściany. Jego brat nie wierzy w jego śmierć gdyż nie ma ciała, a John chciał być pochowany w sposób tradycyjny. Razem z reporterką Rose Parker prowadzą prywatne śledztwo. Dokąd ich to zaprowadzi? Do czego są zdolni możni tego świata, do jakich podłości mogą się posunąć by zdobyć jeszcze więcej pieniędzy? Książka straszna, niesamowicie wciągająca. Jak dotychczas, nie zawiodłam się na Przemysławie Piotrowskim.

Bardzo mroczna wizja współczesnego świata. Brutalne morderstwo, niewinnie skazany na karę śmierci. Jest przestępstwo, jest wyrok, choć nie ma winnego. Jest kara i piekło. Wizja piekła jest tak plastyczna i przekonująca, że aż strach się bać. Brat skazanego próbuje znaleźć zabójcę oraz ciało straconego brata, ale trafia na przeszkody nie do pokonania. Jest też spisek sięgający szczytów władzy, najbogatszych, najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Spisek jest tak niewyobrażalnie okrutny, że można zwątpić w człowieczeństwo rodzaju ludzkiego. Skomplikowana fabuła, zło w najczystszej postaci. Najgorsze jest to, że przedstawiony w książce spisek najbogatszych, zdeprawowanych ludzi na świecie nie jest wcale tak nieprawdopodobny. Jest to książka dla ludzi o mocnych nerwach.

Gdyby tylko autor pociągnął temat piekła to mogłoby być gorąco! Ogólnie polecam:) choc miałem nadzieje na inne zakonczenie

za dużo przemocy i brutalności

za dużo przemocy i brutalności