Zakochaj się we mnie

Okładka książki Zakochaj się we mnie
Alice ClaytonVictoria Michaels Wydawnictwo: Pascal literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
A Valentine Anthology
Pascal
2016-02-03
2016-02-03

Na półkach: , , , , , ,

Zgrabne i zwięzłe, główny motyw to prawdziwa miłość, a czas to 14 lutego. Bohaterzy różnią się od siebie jednak każdy jest romantykiem, potrzebującym drugiej połowy. Wszystkie pary są heteroseksualne. Małżeństwa, dzieci, brak dzieci, nowy związek, zaniedbany związek, długa przyjaźń. Wszystkie są na swój sposób wyjątkowe i bardzo ładne.

Opowiadania od Victoria Michaels i Alison Oburia są najlepsze! <3

Opowiadania od Victoria Michaels i Alison Oburia są najlepsze! <3

2020-12-03 ocenę 6 daję za ostatnią historię. Wzruszyła mnie na tyle, że popłynęły mi łzy ;( ta historia była na najlepsza spośród wszystkich według mnie. A ogólnie? Książka nie za długa, do szybkiego przeczytania ok

Książka zawiera sześć walentynkowych opowiadań. W większości są to historie niczym romanse z Harlequina, które sprowadzają się do uciech cielesnych, opisanych dość przeciętnie.
Najbardziej przypadło mi do gustu opowiadanie Alison Oburii. Zasługuje ono na ponowne opisanie i rozwinięcie w odrębnej książce, gdyż na tych kilku stronach przywodzi na myśl jedynie koncept, który prosi się o nadanie mu konkretnych zarysów.

zbiór walentynkowych opowiadań na wskroś cukierkowe ale co kto lubi.

zbiór walentynkowych opowiadań na wskroś cukierkowe ale co kto lubi.

Cóż, mogę napisać bardzo fajne ,przyjemne, ciepłe opowiadania o miłości i jej różnych odcieniach. Książka jest bardzo ciekawa, choć krótka. Ja przeczytałam ja w trzy godziny, czyli jest to książka idealna na wieczór z herbata i pod kocem.

Czytanie tej książki wywołuje takie samo uczucie szczęścia i słodyczy jak zjedzenie pudełka czekoladek. Jest słodka. Jednak chociaż opowiadania są krótkie nie można się przy nich nudzić i są bardzo pouczające . Uświadamiają nam ,ze miłość jest w życiu najważniejsza i daje największe szczęście i pokazuje,że nie ważne czy jest sie początkująca para czy małżeństwem z ponad dziesięcioletnim stażem, czy ma się dzieci czy nie, to związek trzeba pielegniwac i dbać o niego. Bo związek jest na całe życie.

Niby akcja każdego z opowiadań rozgrywa się w Święto Zakochanych -Walentynki, jednak tak naprawdę książka pokazuje, że po prostu w prozie dnia codziennego i pomimo trudności życiowych warto pamiętać, żeby okazać ukochanej osobie miłość, i pokazać że jest dla nas ważna zdobywając się co jakiś czas na romantyczny gest .

Wszystkie opowiadania bardzo mi się podobały ale najbardziej chwyciły mnie za serce "Powrót do domu ",Nie obchodze walentynek "i "Smak zmysłów ".

Wbrew pozorom książka nie jest książka dla młodzieży, ale właśnie dla starszych kobiet, gdyż opowida historie miłosne dorosłych par a nie nastolatków.

Polecam do przyczytania , te opowiadania są słodkie jak czekoladki i wywołuja taki sam uśmiech i dobry humor.

Książka byłaby również super prezentem dla ukochanej na Walentynki.

Książka zawiera sześć opowiadań miłosnych. Każde z nich związane jest ze świętem zakochanych, czyli walentynkami. Krótkie historyjki przepełnione wielkimi uczuciami jakimi darzy się druga osobę.

Miałam problem z przebrnięciem przez opowiadania. Zatrzymałam się w połowie i nie mogłam ruszyć dalej. Chyba spodziewałam się czegoś bardziej błyskotliwego, a niestety okazało się, że większość zamieszczonych w książce historii jest dosyć oklepane i na pewno już wielokrotnie spotkałam się z podobnymi historiami. Plus za możliwość chwilowego oderwania się od rzeczywistości. Opowiadania czyta się szybko, ale bez dużego przekonania. Minus za to, że końcówki wszystkich są do przewidzenia. Niestety autorki nie powaliły na kolana oryginalnością w tym zakresie. Jeżeli ktoś szuka powszechnych historii to z pewnością powinien sięgnąć po te historie. Natomiast jeżeli ktoś szuka czegoś bardziej oryginalnego w temacie Walentynek zdecydowanie może sobie odpuścić czytanie, z pewnością niewiele straci.

Na półkach: , , , , , ,

Kilka ciekawych opowiadań. Ta książka ma szczególną dla mnie wartość, ponieważ jeden egzemplarz posłużył do wykonania opakowania na pierścionek zaręczynowy, a po całym wydarzeniu otrzymałam drugą, abym mogła ją przeczytać. ♥️ Nawiązując do treści : lekka w czytaniu, w ciągu jednego dnia większość została przeczytana. Idealna dla romantyczek

Mimo, że trafiłam na te opowiadania przypadkiem i są one o tematyce walentynkowej, nie zatrzymało mnie to przed kupnem tejże książeczki. Sześć opowiadań, które łączy jedno – dzień zakochanych i okazywane w tym dniu uczucie.

W pierwszym opowiadaniu spotykamy się z Maddie, która ma wrażenie, że miłość i uczucie w jej małżeństwie wygasły, a jednak spotyka ją niespodzianka ze strony ukochanego męża Timothy'ego. Nic zaskakującego jak na moje oko - małżonek z niespodzianką, wspólne wyjście na kolacje, intymność po powrocie – taki typowy wieczór we dwoje, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że chwilami miło poczytać coś pozytywnego.

W drugim poznajemy Alison, która pozwoliła się porwać marzeniom i wyimaginowanemu mężczyźnie ze swojej świeżo napisanej książki, który koniec końców zostaje porzucony dla realnego życia. Zastanawiam się poniekąd skąd pisarki mają pomysły na takie opowiadania? Nie do końca mi się ono podobało, może z racji zauroczenia zupełnie zmyślonym, wyidealizowanym mężczyzną, a może po prostu to ze mną jest coś nie tak? :)

W trzecim opowiadaniu trafiamy na Victorię, która przez wcześniejsze porażki miłosne była zatwardziałą przeciwniczką Walentynek. Mająca młodszego partnera Jasona, podczas zwykłego dnia pracy, uświadamia sobie, że jednak kocha młodzieńca całym sercem i tak naprawdę to chciałaby nie wielki gest uczczenia święta zakochanych. Kurka wodna, która z nas nie lubi dostać kwiatów czy jakiegoś małego drobiazgu od ukochanego w Walentego?

Kolejna historia przybliża nam kolejne małżeństwo – Brady'ego oraz Whitney. Trzy córki, praca i obowiązki pożerają ich do cna, więc bliskość zostaje zsunięta na drugi plan. Bardzo mi przypadła do gustu ta historia, typowo życiowa z dozą humoru i sił wyższych, na które nie mamy wpływu. A przede wszystkim zwrot akcji, w którym wiecznie zarobiony małżonek docenia jak wiele robi jego ukochana i wynagradza jej to w zwykły, nie wymagający wysiłku ani cudów sposób.

Piątym przypadkiem jest Savannah, młoda pani prawnik, której dziecięca miłość okazuje się być tą na całe życie. Dobrze przedstawiona złośliwość i naburmuszenie głównej bohaterki było naprawdę sympatyczne :)

Na samym końcu spotykamy się w sumie z dwiema historiami – Katy i Paula. Katy porzuca miłość ówczesnego partnera Dylana, by spełnić się zawodowo. Paul traci w wypadku samochodowym ukochaną żonę i niczemu nie winna córeczkę. Łączy ich przypadek. Wyjątkowo smutne opowiadanie, myślę, że nie do końca nadające się na Walentynki, aczkolwiek poruszające i powodujące łzę kręcącą się w oku.

Całość jak najbardziej zasługuje na pozytyw, bo jak wiadomo są gusta i guściki. Jak dla mnie w sam raz na książeczkę do kawki, w walentynkowy poranek lub podwieczorek - o ile ktoś lubi godzinną kawusię i pikanterie w słowie pisanym :)