Złodziejka luster

Okładka książki Złodziejka luster Pierdomenico Baccalario
Okładka książki Złodziejka luster
Pierdomenico Baccalario Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Cykl: Sklepik Okamgnienie (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Sklepik Okamgnienie (tom 4)
La ladra di specchi
Wydawnictwo Olesiejuk
2016-02-03
2016-02-03

Okładka książki Do czego służą pieniądze? Wszystko, co warto wiedzieć o ekonomii Pierdomenico Baccalario, Simona Paravani-Mellinghoff, Federico Taddia
Do czego służą... Pierdomenico Baccal...
Okładka książki 50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat. Na wakacjach Pierdomenico Baccalario, Tommaso Percivale
50 rzeczy, któ... Pierdomenico Baccal...

Moja córka pokochała Finleya McPhee od pierwszej części. Kwestią czasu było kiedy sięgniemy po kolejną odsłonę Sklepiku Okamgnienie. Zdecydowanie nie zawiodła nas kolejna przygoda młodych bohaterów.
Tym razem rodzina Lilych wraz z Dougiem, udaje się na spotkanie z resztą klanów magicznych sklepikarzy. Jednak spotkanie zostaje przerwane przez ...Askella.
Czy Finley zdoła sam w pojedynkę uratować Aiby, Lilly oraz resztę mieszkańców Applecross? Na szczęscie chłopiec nigdy nie jest sam, może liczyć na Gałgana i tajemniczą walizkę pozostawioną mu przez Lilych.
Baccalario stworzył niesamowitą historię gdzie rzeczywistość splata się z magią, a klucz do rozwikłania zagadki tkwi w nas samych. Doskonała lektura dla dzieci.

Czy Finley zdoła...

Chyba każdy z nas marzył jako dziecko o odwiedzeniu magicznego sklepu. Pełnego magicznych przedmiotów, których nie sposób było sobie nawet wyobrazić. Do takiego sklepiku zabiera nas Pierdomenico Baccalario wraz z Finley'em.
[...]
Cała recenzja na mojej stronie:

[...]
Cała recenzja na mojej stronie:

Z kilkutomowymi opowieściami często bywa tak, że im dalej tym gorzej...na szczęście tutaj Drogi Czytelniku sytuacja jest zupełnie odwrotna! Każda kolejna część opowiadająca o losach Finleya jest lepsza od poprzedniej. Nawet nie zorientowałam się kiedy dotarłam do ostatniej strony. Od początku mamy wartką akcję, zagadki i pełno upchanej po kątach magii. Nie brakuje w niej oczywiście odwiecznej walki dobra ze złem oraz pokazania potęgi przyjaźni i siły tkwiącej w rodzinie. To pozycja zarówno dla młodszych, jak i tych trochę starszych. Zatem polecam!

Sklepik Okamgnienie w czwartej odsłonie. Z okropną ilustracją na obwolucie i z prześlicznie zaprojektowaną okładką. Kolejna przygoda Finleya, Aiby i ich czworonożnego towarzysza Gałgana. Choć tym razem dzieci zostają rozdzielone. Aiby wraz z ojcem udaje się na zebranie magicznych rodzin sklepikarzy. Niestety, podczas spotkania powraca ich arcywróg - Askell. Finley musi odszukać miejsce tajnego zebrania rodzin sklepikarzy i uratować swoją wyższą o piętnaście centymetrów przyjaciółkę. Efektem takiego obrotu spraw jest wyłącznie Aiby z prawie całej fabuły. Przez wszystkie rozdziały towarzyszymy chłopcu i psu w ich poszukiwaniach, a reszta bohaterów została "zepchnięta" na boczny tor. Jest to dość naturalny i sprytny zabieg. Jednak trochę brakowało mi dialogów między głównymi bohaterami, a także rozkojarzenia i oderwania od rzeczywistości Locana.

Nie zabrakło za to magicznych przedmiotów ze Sklepiku. Nawet nieobecni, przedstawiciele rodu Lily dbają o mieszkańców Appelcross - małego, sennego miasteczka na wybrzeżu w Szkocji. Dlatego zostawiają dla Finleya walizkę z magicznymi przedmiotami. Dzięki temu cała przygoda obfituje w zabawę walizkami, pamiętnikami i kukiełkami. Nie zabraknie nawet pojedynku na zaczarowane, historyczne miecze, a co tam!

Dalszy ciąg recenzji: http://morderczynimarzen.blogspot.com/2016/02/sklepik-okamgnienie-4-zodziejka-luster.html

Super! Może początek trochę nudny ale akcja się kręci i są dziwne jej zwtoty. Może tobie też się podobała

• 2016
  • Szukam
  • Litera B
  • 2016

Dodaj cytat z książki Złodziejka luster