Feniks i dywan

Okładka książki Feniks i dywan
Edith Nesbit Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Piaskoludek (tom 2) Seria: Klasyka Młodych [Nasza Księgarnia] literatura dziecięca
literatura dziecięca
1997-01-01
1997-01-01
Joanna Prosińska-Giersz

więcej Więcej

Marzyłem, żeby mieć taki latający dywan. Polecam serię!

Dałyśmy się wciągnąć w wir narracji. Ja (lektor) i moja młodociana słuchaczka. Odrobinę skracam i poprawiam na bieżąco tekst, żeby nie był zbyt trudny, ponieważ niektóre słowa już dawno przestały być używane. Na szczęście treść jest na tyle interesująca, że maluch nie zwraca na takie drobiazgi, jak niezrozumiały wyraz, uwagi. W tej części w ręce dzieci trafia czarodziejski...

Niestety, ta książka bardzo się zestarzała. Ale dziecko (o dziwo) zachwycone

Kolejna książka z serii o pięciorgu dzieciach z książki "Pięcioro dzieci i coś". Tym razem akcja rozgrywa się jesienią w Londynie. Gdy kilka dni przed uroczystością rocznicy spisku prochowego, dzieci sprawdzały fajerwerki (w domu) i przypadkowo podpaliły dywan w pokoju, mama kupiła nowy z przeceny. W dywanie dzieci znalazły półprzezroczyste jajko, które Robert przypadkowo...

Banalne ale fajne.
Książeczka na 1 dzień bo miała zaledwie 100 stron. Pomysł był słabszy i mniej pasjonujący niż w pierwowzorze, ale korciło żeby skończyć. Opisów prawie nie było, tylko i wyłącznie akcja co bolało w pewnych momentach bo wg mnie historia miała dużo większy potencjał. Ale czegóż można by chcieć. W końcu to książka dla dzieci a ja tylko chciałem poczuć się...

Trochę zarozumiały ten Feniks. A dzieci? Cóż, jak zwykle pakują się w tarapaty.
Ubawiła mnie wizyta w świątyni Feniksa.
Mam nadzieję, że 199 kotom perskim nic się nie stało ;)
A dywan? Cóż, był u dzieci krótko. Przecież żaden dywan nie uniesie ciężkiej, rogatej krowy, ani nie wytrzyma śladów jedenastu tysięcy dziewięciuset czterdziestu pazurów.

Gdybym urodziła się dwa...

I oto znowu oni: Antea, Janka, Robert, Cyryl i Baranek. Tym razem dzieciakom towarzyszy niezwykły ptak - Feniks. Kolejne przygody, kolejne podróże. Suupeeeerrrrr!!!!!

Fascynująca przygoda, niesamowite, zabawne historie. Idealna książka do czytania dzieciom przed snem. Zdecydowanie polecam! :)

Kolejna z książek dzieciństwa którą naprawdę miło wspominam. Miała swoisty klimacik, który potrafił wciągnąć młodego czytelnika. Nawet po latach wciąż dobrze się czyta ten tytuł.

Cała seria tych książek jest dla mnie miłym wspomnieniem , aż łezka kręci się w oku.
Idealna lekka powieść bez ograniczeń wiekowych.
Jest niczym angielskie muffinki z czekoladą , pyszna i znika szybko.
Faktycznie książkę czyta się błyskawicznie .
Polecam osobom w każdym wieku.

• Dzieciństwo
  • Dla dzieci