Zimowy Wilk

Okładka książki Zimowy Wilk Holly Webb
Okładka książki Zimowy Wilk
Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zaopiekuj się mną! literatura dziecięca
literatura dziecięca
2021-10-13
2015-11-04
Patryk Dobrowolski
zwierzęta

Bardzo ładne emocje i jak zwykle dobrze napisana. Jedyną wadą tej serii (podseria Zaopiekuj się mną, której bohaterami są bardziej dzikie zwierzęta i która zawiera elementy magiczne) jest to, że fabuła jest bardzo podobna i czytając ciągiem mamy deja vu. Choć tu fajnie wprowadzony element pamiętnika i klamra łącząca światy.

Ale fajnie było wrócić do dzieciństwa <3
Seria "Zaopiekuj się mną" była pierwszą w moim życiu. Pamiętam jak pochłonęłam wszystkie opowiadania jakie znajdowały się wtedy w bibliotece i jak przeżywałam każdą historię czwronożnego bohatera :) To były pierwsze
samodzielnie czytane przeze mnie książki, na punkcie których oszalałam ;p
Choć pełnoletność na karku jest już parę lat :D to muszę przyznać, że Holly Webb nadal porusza sercem miłośnika każdego czworonoga, nie tak makabrycznie jak kiedyś, ale wciąż był to bardzo mile spędzony czas :)

Ale fajnie było wrócić do dzieciństwa <3
samodzielnie czytane przeze mnie książki, na punkcie których oszalałam ;p
Choć pełnoletność na karku jest już parę...

Książka bardzo przyjemna, córce się podobała. Prosta w odbiorze, czterolatka z zaciekawieniem słuchała dalszych perypetii Amelii i Noah.
Dla dzieci, tak żeby czytać do poduszki, idealna. Polecamy.

Dla dzieci, tak żeby czytać do poduszki, idealna. Polecamy.

To kolejna z książek z serii Zaopiekuj się mną, którą doczekała się nowego wydania.
W tej części główna bohaterka przenosi się w przeszłość, do czasów, o których przeczytała w pamiętniku pewnego chłopca. Amelia, postanawia pomóc autorowi pamiętnika zaopiekować się samotnym wilczkiem, a ponieważ sama ogromnie boi się psów jest to dla niej ogromne wyzwanie. Zimowa aura stanowi dla bohaterów spore wyzwanie, jednak odwaga i determinacja okazują się ich mocną stroną.
Wydarzenia te wpłyną nie tylko na Amelię, ale również na chłopca, któremu uratowanie wilczka być może pomoże uporać się z uczuciem po stracie siostry, której nie mógł pomóc...

Zimowy wilk - Następna książka z serii ,,Zaopiekuj się mną".

Książka dziecięca, ale mi się osobiście bardzo spodobała. Przeczytałam ją na jeden raz. Łatwy i szybki język, a fabuła interesująca. Kilka razy się wzruszyłam.

7,5/10

Zimowy wilk - Następna książka z serii ,,Zaopiekuj się mną".

7,5/10

"Zaopiekuj się mną" to cudowna seria dla dzieci pełna pozytywnych emocji i ciepła. Każda z książek opisuje przygody innych bohaterów tak, że nie trzeba czytać części po kolei, co jest dużym plusem.

"Zimowy wilk" jednak wyróżnia się z pozostałych części serii.
Główną bohaterką książki jest Amelia która, przyjeżdża z mamą i siostrą do starego rodzinnego domu, by spędzić tam święta Bożego Narodzenia z ciocią i kuzynem. Dziewczynka całymi dniami zwiedza dom jednocześnie ukrywając się przed swoim kuzynem i jego psem. Zwłaszcza przed psem którego się boi... Pewnego dnia szukając kryjówki przed zwierzakiem odnajduje na strychu pamiętnik który, okazuje się że należał do chłopca - dawnego właściciela tego domu - który znalazł małego, samotnego wilczka. Czytając znaleziony dziennik, Amelia w niewyjaśniony i magiczny sposób przenosi się do świata z pamiętnika. Poznaje tam chłopca, opiekuna zagubionego zwierzaka, i postanawia mu pomóc w poszukiwaniach jego mamy. Czy dziewczynce uda się pomóc uratować małego wilczka? Czy Amelia przełamie strach do psów?

Książki z serii " Zaopiekuj się mną" uczą dzieci szacunku i odpowiedzialności. Mówi o przyjaźni między dziećmi a zwierzętami oraz uczulają na to że, zwierzę to nie rzecz, a żywa i czując istota. Historia o zimowym wilczku warta jest poświęcenia jej wolnej chwili. Polecam!

"Zimowy wilk" jednak wyróżnia się z pozostałych części serii.

Książka super, wzruszająca i w ogóle, ale jedno mnie zastanawia...Jak ona mogła uratować tego wilka w dalekiej przeszłości skoro te wszystkie wydarzenia w przeszłości już przeszły. Skoro cofnęła się do tej przeszłości i uratowała tego wilczka to musiała zmienić przeszłość i dalsze losy szczenięcia i jej rodziny.

Jest to bardzo fajna książka.Opowiada ona o dziewczynce o imieniu Amelia.Przenosi się ona do dawnych czasów i pomaga pewnemu chłopcowi odnaleść mamę małego wilczka.🐾🐾🐾🐾

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Śliczna książka. :)

Śliczna książka. :)

Ta książka jest inna niż wszystkie z tej serii. Jest tak samo szczególnie ozdobiona przy początku rozdziału jak ,,Niedźwiadek polarny ''. Jest bardziej przygodowa niż inne. Jest mniej dziecinna niż inne. Jednym słowem jest inna.

• Dla dzieci
  • Zaopiekuj się mną