Życie między pustyniami. Mar Musa al Habashi

Wydawnictwo M
Syria chrześcijaństwo islam pustynia duchowość
publicystyka literacka, eseje
Syria chrześcijaństwo islam pustynia duchowość

Podpisuję się pod tym, co napisał w swym komentarzu slawrus. Dodam jeszcze: ta książka pokazuje, jak wygląda w naszych czasach "tęsknota pustyni".

Tę książkę można czytać na kilku poziomach. Po pierwsze, jako rodzaj pustynnych rekolekcji, spotkania sam na sam z Bogiem w ogołoceniu i osamotnieniu. Po drugie, jako historię niezwykłego miejsca i równie niezwykłych ludzi, którzy to miejsce stworzyli. Klasztor Mar Musa w Syrii, w górach Kalammun, powstały na gruzach starożytnej wartowni rzymskiej, to do niedawna miejsce...

• Literatura polska (współczesna)
  • NwB
  • O islamie