Thief of Hearts

Okładka książki Thief of Hearts L.H. Cosway
Okładka książki Thief of Hearts
L.H. Cosway Wydawnictwo: Self Publishing Cykl: Hearts (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Hearts (tom 5)
Self Publishing
2016-10-04
2016-10-04

"You shouldn’t always dismiss things before they’ve had a chance to wow you. If you do, you’ll miss everything that’s wonderful in the world."

Bardzo lubię pióro pani Cosway, choć uważam, że w ostatnim czasie nie potrafi się wybić ponad to z czego jest znana. Jej bohaterowie maja bardzo fajne osobowości ale wydaje mi sie, że zaczynają sie one coraz bardziej zlewac mimo pewnych różnic. To samo poczucie humoru, podejscie do życia, do samych siebie... tak jaby powielała jedną osobę w różnych odsłonach. Do tego główna bohaterka zawsze (a przynaniej w większości przypadków) ma przyjaciela geja... Zaczyna mi to powoli przeszkadzać ale jeszcze nie na tyle by sobie odpuścić jej powieści.
Element kryminalny jest ciekawy ale jednocześnie tak mało realny że trudno mi potem podejść do historii z sercem, bo lubię kiedy historia pozwala mieć nadzieję, że to co przeczytałam mogło wydarzyć sie naprawdę.
Uczucia miedzy Stu a Andreą są chyba tutaj najmocniejszym elementem, podobała mi sie ich interakcja zarówno na płaszczyźnie prywatnej jak i w szkole. Ciagle czekałam na rozwój ich emocji, czym autorka jak zwykle nie zawiodła.

Nie zrozumcie mnie źle - książka mi sie bardzo podobała, ale chciałbym dostać coś więcej od autorki... coś orzeźwiającego...

Z niecierpliwością czekam na już ostatni tom z cyklu opisujacy historię Trenta, który w ostatnich dwoch tomach zapowiada się naprawde wyjątkowo emocjonujaco.

Polecam fanom serii.

Kolejny już piąty tom serii "Hearts" opisujacy losy najstarszego z braci Cross, który to właśnie wyszedł z więzienia i rozpoczyna naukę w szkole dla dorosłych, gdzie poznaje Andreę - swoją nauczycielkę, to przyjemna i lekka lektura....

• Po angielsku
  • Cykle