Tajna broń III Rzeszy. Lotnictwo - Artyleria - Marynarka - Broń pancerna

Okładka książki Tajna broń III Rzeszy. Lotnictwo - Artyleria - Marynarka - Broń pancerna
Roger Ford Wydawnictwo: militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
9788364252006

Opracowanie będące ciekawym przekrojem, przez głównie niezrealizowane niemieckie projekty broni z okresu II wojny światowej. Odrzutowe myśliwce, niewykrywalne bombowce w kształcie latającego skrzydła, bomby naprowadzane na cel z podglądem z kamer, międzykontynentalne pociski balistyczne ... nie to nie opis amerykańskiego arsenału z pustynnej burzy lecz ambitne projekty nazistów z połowy lat czterdziestych. Część weszła do użytku pod koniec wojny, część nigdy nie zeszła z desek kreślarskich. Aż dziw bierze ile nowinek z zimnej wojny zostało wymyślonych nie przez Amerykanów czy Rosjan lecz przez niemieckich naukowców, na których obie strony mocno polowały po wojnie. Sama książka traktuje temat przekrojowo, ale dość kompetentnie. Napisana jest przystępnym językiem, dodatkowo posiada dużą ilość zdjęć.

Dodaj cytat z książki Tajna broń III Rzeszy. Lotnictwo - Artyleria - Marynarka - Broń pancerna