Oralność i piśmienność. Słowo poddane technologii

nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2011-01-01
Communicare - historia i kultura
Antropologia Medioznawstwo Oralność Piśmienność Komunikacja międzyludzka

Badania terenowe, przeprowadzone w latach 30. XX w. przez M. Parry’ego i A. Lorda, oraz ich kontynuacja w latach 50., dokonana już tylko przez drugiego z wymienionych badaczy , dały początek nie tylko badaniom nad zachowaną w formie piśmiennej ustną twórczością literacką, lecz także posłużyły pogłębieniu refleksji nad zagadnieniem oralności w ogóle. Dorobek Amerykanów stał...

Na półkach: , , , , , , ,

Książka W. J. Onga wprowadza czytelnika w świat problemów związanych z rozróżnieniem na jedną z podstawowych opozycji istniejących w naszym świecie: na opozycję między piśmiennością a oralnością. Autor podejmuje to zagadnienie, rozpatrując je zarówno z perspektywy antropologicznej, jak i teoretycznoliterackiej i językoznawczej. Ukazuje, jak wielka różnica tkwi między...

• Chcę w prezencie
  • Językoznawstwo
  • TEMAT: Językoznawstwo
  • Nauka
  • 2019
  • Dyplomy/prace/artykuły/referaty
  • Popularnonaukowe
więcej mniej

Walter Jackson Ong Oralność i piśmienność. Słowo poddane technologii Zobacz więcej