Samotny żeglarz

Krzysztof Tadeusz Baranowski Wydawnictwo: Fundacja Szkoła pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego hobby
2013-01-01
1995-01-01
9788362039111
Fundacja Szkoła pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego
Fundacja Szkoła pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego
hobby
2013-01-01
9788362039111

Już pierwsze strony książki Baranowskiego pt. Samotny żeglarz wskazują, że będzie osobiście. I faktycznie. We wstępie dowiadujemy się, że autor na lądzie zostawił kilka zawikłanych spraw. Między innymi zawieszoną historię miłosną z panią Basią. Zaraz, zaraz… Jaką Panią Basią? Kim jest tajemniczą Barbara? Później jednak z książki wynika, że imię, zapewne na potrzeby książki,...

Momentami nudnawa, ale generalnie OK. Warto przeczytać zwłaszcza ze względu na opisy rejsów oraz Szkoły pod Żaglami. Książka napisana dość charakterystycznym językiem - lekko, z dodatkiem humoru.

To było moje pierwsze zetknięcie z kapitanem Krzysztofem Baranowskim, który od razu stał się dla mnie żyjącą legendą. Lektura robi wrażenie.

• Żeglarstwo
  • Podróżnicy, odkrywcy i pionierzy
  • Mam papier
  • Przeczytane 2016
  • Biografie
  • Ucieczka z miasta
  • Polskie

Dodaj cytat z książki Samotny żeglarz