Mity mórz i oceanów

Okładka książki Mity mórz i oceanów Krzysztof Baranowski (żeglarz)
Okładka książki Mity mórz i oceanów
Krzysztof Baranowski (żeglarz) Wydawnictwo: Bosz popularnonaukowa
popularnonaukowa
Bosz
2022-11-28
2022-11-28

"Mity mórz i oceanów" polskiego żeglarza i dziennikarza Krzysztofa Baranowskiego, to jedno z piękniejszych wydań poświęconych tematyce morskiej i oceanicznej, jakie miałam w ręku!

To przepiękne wydanie albumowe od @wydawnictwobosz podzielone jest na działy, w ramach których Baranowski przenosi nas do różnych czasów i miejsc przytaczając opowieści, mity i baśnie całego znanego nam świata.
Z publikacji można dowiedzieć się jak powstał świat wg Sumerów, Chińczyków, Japończyków, Egipcjan, Greków, Skandynawów, Polinezyjczyków czy Chrześcijan.
Poznajemy najsławniejszych morskich bogów oraz królów i herosów związanych z wodnym światem.
Otrzymujemy fascynujące opowieści o odważnych i dzielnych słynnych żeglarzach - fikcyjnych i rzeczywistych, mitycznych statkach i autentycznych korabiach wszelkiej maści.
Baranowski żywo i ciekawie opowiada o sławnych rejsach, bajecznych wyspach i legendarnych potworach morskich.

Każde z opowiadań, przypowieści i mitów wzbogacone jest przepięknymi reprodukcjami światowymi: rycinami, malowidłami lub zdjęciami. Liczne odwołania do źródeł podnoszą wartość publikacji.

To książka obowiązkowa dla każdego pasjonata i fascynata morskim światem. Do zachwycania się, rozbudzania wyobraźni, czerpania z publikacji rozlicznych wartościowych wiadomości, napawania się bogactwem światowej spuścizny kulturowej.

Jeśli podoba Wam się moja recenzja, to zapraszam po więcej:

• Litera B
  • Baśnie, Podania, Legendy, Mitologie
  • Mitologie pozostałe
  • Chcę kupić
  • 2023 - Kupione/otrzymane
  • Popularnonaukowa, naukowa

Dodaj cytat z książki Mity mórz i oceanów