rozwińzwiń

Polityka dialogu. Demokracja niekonsensualna i wspólnota krytyczna

Okładka książki Polityka dialogu. Demokracja niekonsensualna i wspólnota krytyczna Leszek Koczanowicz
Okładka książki Polityka dialogu. Demokracja niekonsensualna i wspólnota krytyczna
Leszek Koczanowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN filozofia, etyka
219 str. 3 godz. 39 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Tytuł oryginału:
Politics of dialogue : non-consensual democracy and critical community
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
2015-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-01-01
Liczba stron:
219
Czas czytania
3 godz. 39 min.
Język:
polski
ISBN:
9788301181901
Tłumacz:
Katarzyna Liszyk
Tagi:
Filozofia filozofia polityki
Średnia ocen

9,0 9,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Nieswojość Magdalena Barbaruk, Piotr Jakub Fereński, Leszek Koczanowicz, Marta Leśniakowska, Karol Maliszewski, Zdzisław Skrok, Ziemowit Szczerek, Olga Tokarczuk, Ilona Witkowska, Henryk Worcell
Ocena 6,8
Nieswojość Magdalena Barbaruk,...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 3 / marzec 2018 Juliusz Ćwieluch, Andrzej Franaszek, Ulrike Guérot, Leszek Koczanowicz, Katarzyna Fryza Księżopolska, Michał Paweł Markowski, Andrzej Muszyński, Alice Oswald, Justyna Pobiedzińska, Patrycja Pustkowiak, Redakcja magazynu Pismo, Adam Reichardt, Adam Robiński, Michał Szcześniak, Linda Vilhjálmsdóttir, Ramona Wieczorek, Menno Wigman
Ocena 6,9
Pismo. Magazyn... Juliusz Ćwieluch, A...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
9,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6131
3433

Na półkach:

Czy książki naukowe można czytać z zapartym tchem? Można. „Polityka dialogu” Leszka Koczanowicza była dla mnie właśnie taką lekturą. Poza interesującymi treściami, ważnymi rozważaniami ma wielki plus: bardzo łatwo czytać ją głośno. Brak skomplikowanych zdań sprawiają, że bez problemu mogą po nią sięgnąć uczniowie gimnazjów, a przekazywane treści są świetnym materiałem dla studentów i absolwentów nie tylko studiów humanistycznych (chociaż po tych będzie zdecydowanie łatwiej zorientować się w omawianej problematyce). Autor wyjaśnia nam problemy związane z demokracją od podstaw. Jeśli czasami oburza nas inne zdanie innych, ich zaborczość, walka o realizację swoich celów to będzie to doskonała lektura otwierająca nas na dyskusję, bez której nie może być prawdziwej demokracji.
W „Polityce dialogi” znajdziemy wiele odniesień do naszej codzienności politycznej, historii, filozofii. Demokracja jest niesamowicie trudnym systemem politycznym, dlatego książka Koczanowicza jest niezwykle ważna. Uzmysławia nam, że nie tylko nasza racja jest ważna. Najważniejsze są rozmowy, szukanie kompromisów i być może ostra walka o swoje, ale z próbą zrozumienia przeciwnika. Narzucanie swoich prawd zawsze kończyło się społecznym terrorem, uciekaniem od dyskusji przez wyśmiewanie innych, podważanie ich zdolności myślowych lub samodzielności prowadziło do zniewolenia, a nawet niewolnictwa. Próba uniknięcia takich sytuacji jest bardzo trudna.
Autor uświadamia nas, że o ile nie mamy problemu z dialogiem z osobami o innych poglądach w życiu codziennym to próba przejścia z codziennego dialogu do politycznego stanowi wielki problem. Dzięki spojrzeniu na demokrację przez pryzmat wizji myślicieli daje nam wskazówki jak mądrze współrządzić.
„Polityka dialogu” powinna być obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy starają się o jakąkolwiek formę reprezentacji społeczeństwa w systemie demokratycznym. Polecam wszystkim zainteresowanym polityką, socjologią oraz filozofią.

Czy książki naukowe można czytać z zapartym tchem? Można. „Polityka dialogu” Leszka Koczanowicza była dla mnie właśnie taką lekturą. Poza interesującymi treściami, ważnymi rozważaniami ma wielki plus: bardzo łatwo czytać ją głośno. Brak skomplikowanych zdań sprawiają, że bez problemu mogą po nią sięgnąć uczniowie gimnazjów, a przekazywane treści są świetnym materiałem dla...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    7
  • Filozofia, etyka, psychologia
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Polityka dialogu. Demokracja niekonsensualna i wspólnota krytyczna


Podobne książki

Przeczytaj także