Protestantyzm w życiu zbiorowym

Okładka książki Protestantyzm w życiu zbiorowym Feliks Koneczny
Okładka książki Protestantyzm w życiu zbiorowym
Feliks Koneczny Wydawnictwo: Wydawnictwo "MILLA" filozofia, etyka
43 str. 43 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Wydawnictwo:
Wydawnictwo "MILLA"
Data wydania:
1998-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1998-01-01
Liczba stron:
43
Czas czytania
43 min.
Język:
polski
ISBN:
8388160222
Tagi:
Filozofia filozofia polityki historiozofia historia filozofia religii cywilizacja etyka etyka protestancka
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
23 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
127
35

Na półkach: ,

Książka "Protestantyzm w życiu zbiorowym" autorstwa prof. Feliksa Konecznego to bez wątpienia jedno z najważniejszych dzieł polskiej myśli humanistycznej. Koneczny był wybitnym polskim historykiem kultury, socjologiem i filozofem, a jego książka to prawdziwy klasyk nauki.

W swoim dziele Koneczny zajmuje się wpływem protestantyzmu na kulturę i życie zbiorowe, a zwłaszcza na rozwój narodowy. Jego analiza jest bardzo rzetelna i precyzyjna, a jednocześnie lekka i przystępna. Książka ta jest nie tylko cennym źródłem wiedzy, ale także bardzo interesującą lekturą.

Prof. Koneczny był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły socjologicznej, a jego wkład w rozwój nauki jest nieoceniony. Był członkiem Polskiej Akademii Umiejętności, członkiem zagranicznym Francuskiej Akademii Nauk i członkiem honorowym Towarzystwa Naukowego we Lwowie.

Książka "Protestantyzm w życiu zbiorowym" jest nie tylko arcydziełem naukowym, ale także cennym źródłem informacji o życiu i twórczości Feliksa Konecznego. Dzieło to pozostaje nadal aktualne i stanowi ważny punkt odniesienia dla badaczy kultury i historii.

Warto zauważyć, że w swojej pracy Koneczny skupił się na analizie wpływu protestantyzmu na kulturę i rozwój narodowy, co czyni tę książkę szczególnie wartościową dla wszystkich zainteresowanych historią i kulturą Polski oraz Europy.

Książka "Protestantyzm w życiu zbiorowym" autorstwa prof. Feliksa Konecznego to bez wątpienia jedno z najważniejszych dzieł polskiej myśli humanistycznej. Koneczny był wybitnym polskim historykiem kultury, socjologiem i filozofem, a jego książka to prawdziwy klasyk nauki.

W swoim dziele Koneczny zajmuje się wpływem protestantyzmu na kulturę i życie zbiorowe, a zwłaszcza na...

więcej Pokaż mimo to

avatar
277
56

Na półkach:

Bardzo dobre, bardzo krótkie dzieło. Koneczny w sposób bardzo spostrzegawczy ocenia wpływ protestantyzm jako religii, która zaszkodziła teologii w kontekście społecznym. Bardzo zwraca też uwagę na silnie polityczne uzależnienie doktrynalnosci różnych odłamów protestantyzmu. Po trzecie jest też ciekawie zaznaczony temat absurdalnych wyników protestantyzacji. Między innymi autor wspomina o mnogości podziałów, które sprawiły, że protestantyzm nigdy nie był jednym, ani silnym wyznaniem. Ciągle różnicę doprowadzające do wojen i konfliktów były w tym towarzystwie nieuniknione, szczególnie, że ta religia wrecz powstała po to, by władza świecka mogła nią wpływać na ludzi.
Bardzo dobra lektura. Niestety tak mało rozbudowana, że wszystko zaledwie zaznacza, a nie wyjaśnia.

Bardzo dobre, bardzo krótkie dzieło. Koneczny w sposób bardzo spostrzegawczy ocenia wpływ protestantyzm jako religii, która zaszkodziła teologii w kontekście społecznym. Bardzo zwraca też uwagę na silnie polityczne uzależnienie doktrynalnosci różnych odłamów protestantyzmu. Po trzecie jest też ciekawie zaznaczony temat absurdalnych wyników protestantyzacji. Między innymi...

więcej Pokaż mimo to

avatar
425
268

Na półkach: , , ,

Spojrzenie na historię protestantyzmu w świetle wpływu jaki miał na życie społeczne obszarów nim ogarniętych. Autor skupia się na luteranizmie i kalwinizmie, odrobinę wspierając się jedynie anglikanizmem i historią protestantów holenderskich. Jakkolwiek spostrzeżenia mogą wydawać się stronnicze, to nie można odmówić wielu z nich zasadności. Okazuje się, że mariaż państwa z religią, a co za tym idzie - absolutyzm państwowy, czy pomysł etyki oderwanej od chrześcijaństwa, to pomysły, które zrodziły się w obrębie intelektualnego tygla protestantyzmu. Książka rzuca nowe spojrzenie na odmienność społeczeństw języka niemieckiego, a także zarzewie pomysłów, które w przetworzone są tak silnie promowane w UE. Nie wspominając już o podglebiu "woli mocy" u nazistów.

Spojrzenie na historię protestantyzmu w świetle wpływu jaki miał na życie społeczne obszarów nim ogarniętych. Autor skupia się na luteranizmie i kalwinizmie, odrobinę wspierając się jedynie anglikanizmem i historią protestantów holenderskich. Jakkolwiek spostrzeżenia mogą wydawać się stronnicze, to nie można odmówić wielu z nich zasadności. Okazuje się, że mariaż państwa z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
121
8

Na półkach:

Plus za zgrabną charakterystykę historii religii protestanckiej. Koneczny jednak nie potrafi wyjść w swoich dziełach poza swoje przekonania. Katolicyzm stawia ponad wszystko i opis innej religii czy też cywilizacji przybiera formę krytyki. W podsumowaniu potwierdza to jednoznacznie. Dziewięć następstw protestantyzmu i oczywiście dziewięć negatywnych. Cała broszura nie zawiera choćby zdania gdzie autor dostrzega jakiś pozytyw protestantyzmu.

Plus za zgrabną charakterystykę historii religii protestanckiej. Koneczny jednak nie potrafi wyjść w swoich dziełach poza swoje przekonania. Katolicyzm stawia ponad wszystko i opis innej religii czy też cywilizacji przybiera formę krytyki. W podsumowaniu potwierdza to jednoznacznie. Dziewięć następstw protestantyzmu i oczywiście dziewięć negatywnych. Cała broszura nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
108
49

Na półkach: ,

Feliks Koneczny w swej książce opisuje role i rozwój protestantyzmu na przestrzeni lat w Europie. Zawarte w książę spostrzeżenia przybliżają ogólny obraz protestantyzmu Marcina Lutra oraz jego wkładu w zmianie dogmatu myśli katolickiej. Konieczny przedstawia tezę, w myśl której protestantyzm prowadzi do absolutyzmu i mechanizacji życia społecznego nad, którym władzę w coraz to szerszym aspekcie nad życiem jednostki zaczyna sprawować państwo i jej nadmierny przyrost administracyjny. Etyka w życiu społecznym zaczyna się kurczyć, a państwo zaczyna być od niej zwolnione stąd też przyrost materii nad duchem.

Pozycja ciekawa jak większość prac Feliksa Konecznego, do których warto jest zaglądać, a także rozpowszechniać myśl tego wybitnego polskiego naukowca.

Feliks Koneczny w swej książce opisuje role i rozwój protestantyzmu na przestrzeni lat w Europie. Zawarte w książę spostrzeżenia przybliżają ogólny obraz protestantyzmu Marcina Lutra oraz jego wkładu w zmianie dogmatu myśli katolickiej. Konieczny przedstawia tezę, w myśl której protestantyzm prowadzi do absolutyzmu i mechanizacji życia społecznego nad, którym władzę w coraz...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  26
 • Przeczytane
  25
 • Posiadam
  6
 • Historia
  2
 • Klasyka
  1
 • Dom
  1
 • Dziewięć
  1
 • Posiadam - przeczytane (cywilizacja)
  1
 • 0.0.Domowa biblioteczka
  1
 • Religijne
  1

Cytaty

Więcej
Feliks Koneczny Protestantyzm w życiu zbiorowym Zobacz więcej
Feliks Koneczny Protestantyzm w życiu zbiorowym Zobacz więcej
Feliks Koneczny Protestantyzm w życiu zbiorowym Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także