Protestantyzm w życiu zbiorowym

Okładka książki Protestantyzm w życiu zbiorowym
Feliks Koneczny Wydawnictwo: Wydawnictwo "MILLA" filozofia, etyka
43 str. 43 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Wydawnictwo:
Wydawnictwo "MILLA"
Data wydania:
1998-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1998-01-01
Liczba stron:
43
Czas czytania
43 min.
Język:
polski
ISBN:
8388160222
Tagi:
Filozofia filozofia polityki historiozofia historia filozofia religii cywilizacja etyka etyka protestancka
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
22 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
376
220

Na półkach: , , ,

Spojrzenie na historię protestantyzmu w świetle wpływu jaki miał na życie społeczne obszarów nim ogarniętych. Autor skupia się na luteranizmie i kalwinizmie, odrobinę wspierając się jedynie anglikanizmem i historią protestantów holenderskich. Jakkolwiek spostrzeżenia mogą wydawać się stronnicze, to nie można odmówić wielu z nich zasadności. Okazuje się, że mariaż państwa z religią, a co za tym idzie - absolutyzm państwowy, czy pomysł etyki oderwanej od chrześcijaństwa, to pomysły, które zrodziły się w obrębie intelektualnego tygla protestantyzmu. Książka rzuca nowe spojrzenie na odmienność społeczeństw języka niemieckiego, a także zarzewie pomysłów, które w przetworzone są tak silnie promowane w UE. Nie wspominając już o podglebiu "woli mocy" u nazistów.

Spojrzenie na historię protestantyzmu w świetle wpływu jaki miał na życie społeczne obszarów nim ogarniętych. Autor skupia się na luteranizmie i kalwinizmie, odrobinę wspierając się jedynie anglikanizmem i historią protestantów holenderskich. Jakkolwiek spostrzeżenia mogą wydawać się stronnicze, to nie można odmówić wielu z nich zasadności. Okazuje się, że mariaż państwa z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
116
8

Na półkach:

Plus za zgrabną charakterystykę historii religii protestanckiej. Koneczny jednak nie potrafi wyjść w swoich dziełach poza swoje przekonania. Katolicyzm stawia ponad wszystko i opis innej religii czy też cywilizacji przybiera formę krytyki. W podsumowaniu potwierdza to jednoznacznie. Dziewięć następstw protestantyzmu i oczywiście dziewięć negatywnych. Cała broszura nie zawiera choćby zdania gdzie autor dostrzega jakiś pozytyw protestantyzmu.

Plus za zgrabną charakterystykę historii religii protestanckiej. Koneczny jednak nie potrafi wyjść w swoich dziełach poza swoje przekonania. Katolicyzm stawia ponad wszystko i opis innej religii czy też cywilizacji przybiera formę krytyki. W podsumowaniu potwierdza to jednoznacznie. Dziewięć następstw protestantyzmu i oczywiście dziewięć negatywnych. Cała broszura nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
101
47

Na półkach: ,

Feliks Koneczny w swej książce opisuje role i rozwój protestantyzmu na przestrzeni lat w Europie. Zawarte w książę spostrzeżenia przybliżają ogólny obraz protestantyzmu Marcina Lutra oraz jego wkładu w zmianie dogmatu myśli katolickiej. Konieczny przedstawia tezę, w myśl której protestantyzm prowadzi do absolutyzmu i mechanizacji życia społecznego nad, którym władzę w coraz to szerszym aspekcie nad życiem jednostki zaczyna sprawować państwo i jej nadmierny przyrost administracyjny. Etyka w życiu społecznym zaczyna się kurczyć, a państwo zaczyna być od niej zwolnione stąd też przyrost materii nad duchem.

Pozycja ciekawa jak większość prac Feliksa Konecznego, do których warto jest zaglądać, a także rozpowszechniać myśl tego wybitnego polskiego naukowca.

Feliks Koneczny w swej książce opisuje role i rozwój protestantyzmu na przestrzeni lat w Europie. Zawarte w książę spostrzeżenia przybliżają ogólny obraz protestantyzmu Marcina Lutra oraz jego wkładu w zmianie dogmatu myśli katolickiej. Konieczny przedstawia tezę, w myśl której protestantyzm prowadzi do absolutyzmu i mechanizacji życia społecznego nad, którym władzę w coraz...

więcej Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Więcej
Feliks Koneczny Protestantyzm w życiu zbiorowym Zobacz więcej
Feliks Koneczny Protestantyzm w życiu zbiorowym Zobacz więcej
Feliks Koneczny Protestantyzm w życiu zbiorowym Zobacz więcej
Więcej
Reklama
zgłoś błąd