Księżniczka Balbinka i błękitna żaba

Okładka książki Księżniczka Balbinka i błękitna żaba
Laetitia EtienneRozenn Follio-Vrel Wydawnictwo: Siedmioróg literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
La petite princesse Mona et la grenouille
Siedmioróg
2013-01-01
2013-01-01
24 min.
Tamara Michałowska

Okładka książki Księżniczka Balbinka i prosiaczek Chlapcio Laetitia Etienne, Rozenn Follio-Vrel
Ocena 7,7
Księżniczka Ba... Laetitia Etienne, R...
Okładka książki Księżniczka Balbinka i kotek Filutek Laetitia Etienne, Rozenn Follio-Vrel
Ocena 7,8
Księżniczka Ba... Laetitia Etienne, R...

Oficjalne recenzje i

Słodka księżniczka i niesforne zwierzaki

Link do recenzji

1018 51 118

Seria o księżniczce Balbince była mi do tej pory nieznana. Nie jestem pewna, czy w ogóle kiedykolwiek o niej słyszałam. Cieszę się jednak, że postanowiłam się z nią zapoznać, gdyż postać głównej bohaterki jest naprawdę nietuzinkowa.

Tego dnia księżniczka Balbinka miała uczestniczyć w przyjęciu przygotowanym przez jej rodziców. Z racji tego, że chciała się pośpieszyć zamiast udać się normalnie do grodu zjechała zjeżdżalnią przez co wylądowała w stawie. Królowa nie była zachwycona. Na domiar złego Balbinka zamiast się przebrać postanowiła złapać niebieską żabę, która mogła być zaczarowanym księciem.

W przypadku tej książeczki autorzy wyraźnie dają nam do zrozumienia, że każdy z nas jest inny i mamy prawo do odmienności. Nie ma na świecie dwóch takich samych ludzi i należy to uszanować. Często rzeczy, których oczekują od nas najbliżsi mogą być nie do spełnienia i niezgodne z naszymi życzeniami. Warto więc tak naprawdę odnaleźć w tym wszystkim siebie i cieszyć się chwilą, która sprawia nam radość.

,,Księżniczka Balbinka" to jak na razie czterotomowa seria o dziewczynce, która łamie wszelkie stereotypy o księżniczkach. Treści jest tutaj dość sporo jednak czyta się ją szybko i przyjemnie. Ilustracje są naprawdę ładne - bardzo kolorowe, wyraziste, na całą stronę. Świetnie współgrają z treścią. Podobają mi się też ,,wstawki" z krótkimi zdaniami, które są też ciekawym dopełnieniem całości tekstu. Całość została dobrze wydana. Myślę, że jeśli Wasze dzieci lubią opowieści o księżniczkach, warto zapoznać się z tą serią.

Jest to piękna bajka o księżniczce Balbince, wydana przez Wydawnictwo Siedmiogród. Autorami oryginalnej wersji bajki i ilustracją są: Rozenn Follio-Vrel i Laetitia Etienne. Polskiego tłumaczenia dokonała Tamara Michałowska.

Krótka bajka, opowiada o niesfornej małej księżniczce Balbince, która spotyka niebieską żabę. Księżniczce, której od małego wpajano, że każda żaba jest zaczarowanym księciem, nie trzeba było dwa razy powtarzać żeby pocałowała kolorową żabkę. Niestety, tym razem niebieska żaba nie zmieniła się w przystojnego i odważnego księcia. Dziewczynka jest tym zdarzeniem zdumiona i próbuje odgadnąć zagadkę, która z żab jest zaczarowanym księciem i jak takiego spotkać. Niebieska żabka zwraca jednak uwagę Balbince, że to wszystko nie jest takie ważne. Liczy się przede wszystkim wspaniała zabawa. Dzięki temu między Balbinką, a zwierzątkiem rodzi się prawdziwa przyjaźń.

Zdecydowanym plusem tej książeczki są piękne i kolorowe ilustracje. Czcionka również jest dobrze dopasowana, ponieważ literki są duże i ułatwia to czytanie.

W serii bajek o księżniczce Balbince, pojawiły się również inne tytuły:
* Księżniczka Balbinka i kotek Filutek,
* Księżniczka Balbinka i papuga Aisha,
* Księżniczka Balbinka i prosiaczek Chlapcio.

Czytam codziennie mojej 4latce , od 2 lat wszystkie 4 czesci bo jej uwielbia

Czytam codziennie mojej 4latce , od 2 lat wszystkie 4 czesci bo jej uwielbia