Rok z kocicą Izabelą

Okładka książki Rok z kocicą Izabelą Mikołaj Kamler, Ewa Nowak
Okładka książki Rok z kocicą Izabelą
Mikołaj KamlerEwa Nowak Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Poziom 3: Połykam Strony interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Czytam Sobie. Poziom 3: Połykam Strony
Egmont Polska
2015-09-23
2015-09-23

Okładka książki Pokój NIEgościnny Grzegorz Kasdepke, Daniel de Latour
Pokój NIEgościnny Grzegorz Kasdepke, ...
Okładka książki Robot Robert Emilia Dziubak, Zofia Stanecka
Robot Robert Emilia Dziubak, Zof...
Okładka książki Teoria Pana Alberta. O Albrcie Einsteinie Anna Czerwińska-Rydel, Ewa Poklewska-Koziełło
Teoria Pana Al... Anna Czerwińska-Ryd...
Okładka książki Tajemnica pewnej sąsiadki Marcin Bruchnalski, Melania Kapelusz
Tajemnica pewn... Marcin Bruchnalski,...
Okładka książki Bigos z Mamutka Marianna Oklejak, Małgorzata Strękowska-Zaremba
Bigos z Mamutka Marianna Oklejak, M...

Prawa natury są nieubłagane. Dobrze chociaż, że dziewczynka miała rozumnych rodziców, którzy nie mordowali, a przygarniali. Dla małych wielbicieli zwierząt to świetna lektura jest.

Dla dzieciaków super! Pokazuje takie wartości jak opieka nad zwierzętami, pomoc zwierzętom oraz prawa zwierzęcej natury. Książka naprawdę super. Dodatkowo można utrwalić kolejność nazw miesięcy. Bo cały rok spędzamy z Zuzią i jej kotka Izabelą... a co się dzieje gdy koty marcują... sami sprawdźcie ;)

Książeczka składa się z dwunastu rozdziałów. Każdy z nich jest przypisany do jednego z miesięcy, co jak łatwo obliczyć składa się na tytułowy "rok".

Zuzia chodzi do szkoły a po lekcjach szybko biegnie do domu, do swojej pupilki - kotki Izabeli. Uwielbia się z nią bawić wydmuszką czy drapać za uszkiem. Jednak z nadejściem wiosny kotka zaczyna się dziwnie zachowywać a któregoś dnia ucieka przez okno. Zuzia jest smutna i martwi się, że jej ulubienica już nie wróci. Jak ogromna jest jej radość kiedy Izabela wraca... Wprawdzie jest brudna i zabiedzona, ale mama pociesza, że niebawem dojdzie do siebie. Z czasem okazuje się, że kotka skrywa pewną tajemnicę... Uwierzcie, wyniknie z tego wiele pożytku, ale i radości.

Publikacja Ewy Nowak uczy dzieci odpowiedzialności. Pokazuje, że nie wystarczy zachwycić się zwierzakiem a potem rzucić w kąt jak zabawkę! Tak się nie robi! To żywe stworzenie i trzeba się nim opiekować, zwłaszcza że w niektórych przypadkach może przybyć jeszcze kilka pyszczków do wykarmienia :) Tak, bo Izabela urodziła kociaki - urocze stworzonka wprowadziły nieco zamętu w życiu rodziny Zuzi, ale nauczyły ją dbania o zwierzęta a wakacje w domu uczyniły bardziej atrakcyjne. To bardzo wartościowa lektura.

Młodzi czytelnicy mają okazję spędzić cały rok z sympatyczną Zuzą oraz jej kocicą Izabelą. W tym czasie mnóstwo się dzieje. Kotka zostaje mamą i życie mieszkańców małego domku zmienia się diametralnie.
Książeczka należy do 3 poziomu serii Czytam Sobie, charakteryzującego się występowaniem w tekście 2500 - 2800 wyrazów, wszystkich głosek oraz dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami. W dalszym ciągu mamy dużą i wyraźną czcionkę, ale pozycja "wygląda" już jak prawdziwa książka dla dorosłych. Teks praktycznie na całych stronach oraz nieliczne czarno-białe ilustracje. Podzielenie bajki na miesiące bardzo mi się spodobało, ponieważ dziecko może czytać rozdziałami. Gwarantuje to, że się nie znudzi i nie zniechęci. Trudniejsze wyrazy , oznaczone gwiazdką, są wyjaśnione na końcu książki. Za alfabetycznym słowniczkiem trudniejszych wyrazów przeznaczono kilka stron na notatki dla najmłodszych.

Rok z kocicą Izabelą – Czytam sobie Poziom 3

Chyba każde dziecko marzy o tym, żeby mieć zwierzątko. Nie ważne czy to piesek, kotek, królik czy nawet rybki, każdy pupil wymaga opieki, a co najważniejsze trzeba dziecku uświadomić, że to żywe stworzenie a nie zabawka. Jeżeli pragniecie wytłumaczyć to swojemu dziecku książka „Rok z kocicą Izabelą” z pewnością wam w tym pomoże.

Książeczka opowiada losy pewnej rodziny i ich kotki, tytułowej Izabeli. Podczas lektury spędzimy z bohaterami cały rok, obserwując jak zmienia się zachowanie zwierzęcego członka rodziny, co oznacza opieka nad zwierzęciem, a także będziemy świadkami narodzin małych kociaków. Autorka poprzez zachowanie małej dziewczynki i jej rodziców pokazuje jak dorośli uczą właściwego traktowania pupilów i odpowiedzialności jaką niesie ze sobą przygarniecie zwierzaka. Poza walorami edukacyjnymi jest to jednak przede wszystkim wesoła historia o dziewczynce i jej kotce.

Duża czcionka, spora ilość ilustracji i słowniczek, w którym znajdziemy wyjaśnienia trudniejszych wyrazów zawartych w tekście, sprawia, że tak jak wszystkie książeczki z Poziomu 3, jest ona idealna dla dzieci, które już potrafią samodzielnie czytać. Czytając uczą się one, ale także bawią. Nie zabrakło też naklejek i „Dyplomu Sukcesu” – będących nagrodą za samodzielne przeczytanie ze zrozumieniem historii. W książeczce dodatkowo dzieci mogą poćwiczyć pisanie – autorka przeznaczyła kilka ostatnich stron na miejsce, gdzie czytelnik może opisać co lubi robić, jak minął mu tydzień i tym podobne. Pozwala to ćwiczyć dwie umiejętności na raz oraz wydłuży czas spędzony nad ta pozycją przez najmłodszych.

„Rok z kocicą Izabelą” to ciekawe opowiadanie, które pokaże dzieciom co oznacza opieka nad zwierzakiem oraz pozwoli im poćwiczyć zarówno czytanie jak i pisanie. Czarno białe ilustracje dodają całości uroku i jestem pewna, że każde dziecko z przyjemnością spędzi nad książeczką czas oraz samo zapragnie zaopiekować się kotka taką jak Izabela.

Ocena: 9/10

Po więcej recenzji zapraszamy na blog KZTK:

Rok z kocicą Izabelą – Czytam sobie Poziom 3

"Rok z kocicą Izabelą" Ewy Nowak to opowieść o życiu kotów, a dokładniej o kociej ciąży i wychowywaniu małych kociąt. Ta niepozorna książeczka to dwanaście niedługich rozdziałów, z których każdy przypada na jeden miesiąc spędzony z kocicą Izabelą. Historyjka pokazuje dziecku, czym jest miłość do zwierząt, ale również odpowiedzialność i troska. To również doskonała okazja, by wytłumaczyć - skąd się biorą małe zwierzaki i jak wygląda ich dzieciństwo.

Treść historyjki została przygotowana w taki sposób, by zainteresować najmłodszych czytelników oraz poszerzyć ich wiedzę - w tym przypadku z zakresu zwierząt. Duża, bardzo czytelna czcionka ułatwia czytanie, niewielka ilość tekstu, prosty styl i lekkość sprawiają, że łatwo jest się skupić na lekturze, a czarno białe ilustracje idealnie ją uzupełniają i przyciągają uwagę. W książce nie zabrakło także miejsca na notatki, kolorowe zabawne naklejki powiązane z tematyką historyjki oraz na dyplom sukcesu dla malucha po ukończonym czytaniu :) W zrozumieniu trudniejszych pojęć z pomocą przychodzi zamieszczony na końcu słowniczek.

Publikacja pojawiła się księgarniach w ramach akcji Wydawnictwa Egmont "Czytam sobie" mającej na celu wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. Program ten złożony jest z trzech poziomów. "Rok z kocicą Izabelą" reprezentuje poziom trzeci serii, który charakteryzuje się tekstem zawierającym od 2500 do 2800 wyrazów oraz użytymi wszystkimi głoskami.

__

Rok z kocicą Izabelą autorstwa Ewy Nowak stanowi część serii "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont. Książeczki z tej serii służą wspieraniu nauki czytania u najmłodszych i są skierowane przede wszystkim dla dzieci w przedziale wiekowym 5-7 lat. Program "Czytam sobie" obejmuje trzy poziomy nauki czytania: "Składam słowa", "Składam zdania" oraz "Połykam strony". Rok z kocicą Izabelą wchodzi w zakres trzeciego poziomu, dzięki czemu utrzymujemy fajną, niewielką książeczkę, z dużą czcionką. Z taką książeczką czytanie jest czystą przyjemnością.

Książeczka Ewy Nowak do dwanaście niedługich rozdziałów, każdy rozdział przypada na jeden miesiąc spędzony z kocicą Izabelą. To ciepła i sympatyczna opowieść, która pokazuje dziecku, czym jest miłość do zwierząt, empatia, współczucie, ale również odpowiedzialność i troska. To również doskonała okazja, by wytłumaczyć dziecku, skąd się biorą małe zwierzaki i jak wygląda ich dzieciństwo. Sama historia jest niezwykle przyjazna i wzruszająca, również dla rodziców.

Rok z kocicą Izabelą to książka, która posiada dużą i wyraźną czcionkę, dzięki której czytanie nie sprawia kłopotów mniejszym dzieciom. Czarno-białe ilustracje nie dominują treści, a tylko delikatnie ją uzupełniają, dzięki czemu książeczka wydaje się bardziej "dorosła". Trudniejsze słowa zostały zaznaczone gwiazdką i umieszczone w specjalnym, krótkim słowniczku objaśniającym ich sens. Na końcu znajdziemy także kilka sympatycznych naklejek związanych z treścią książki oraz ... dyplom dla małego czytelnika.

Ewa Nowak to autorka książek dla dzieci i młodzieży. Jej powieści są wydawane w takich cyklach jak Seria miętowa, czy Czytam sobie.

Zuzia mieszkała z rodzicami oraz kocicą Izabelą. Niebawem jednak miało się to zmienić. Nadeszła pora kocenia się i Izabela niebawem miała zostać mamą słodkich kociąt. Książeczka to opis 12 miesięcy od stycznia do grudnia.

Publikacja należy do 3. poziomu serii Czytam sobie. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7 lat. Tekst zajmuje tutaj niemal wszystkie strony. Ilustracje wykonane przez Mikołaja Kamlera i Zuzannę Orlińską są czarno-białe, ale nie tracą przez to na uroku. Idealnie komponują się z treścią.

Bardzo podobało mi się, że pozycja ta została podzielona na miesiące. Razem z bohaterami mogliśmy przeżywać okres kocenia się Izabeli oraz okres narodzin jej maluchów i wczesnego macierzyństwa. Zakończenie odrobinę mnie zaskoczyło, jednak w sposób pozytywny. Na końcu znajduje się dyplom oraz 6 naklejek.

,,Rok z kocicą Izabelą" to bardzo ciekawe opowiadanie. Treści w niej zawarte dotyczą nie tylko kotów, cechy można przypisać także ludziom, którzy zostają rodzicami. Trudniejsze słowa zostały oznaczone gwiazdką i wyjaśnione w słowniczku na końcu książki. Znajduje się tam także kilka stron Notuję sobie..., gdzie trzeba dokończyć rozpoczęte zdania. Serdecznie polecam.

Moja ocena: 5,5/6

Publikacja należy...

Książka opowiada o dziewczynce imieniem Izabela i jej kotce Zuzi. Kotka znika pewnego razu z domu a po powrocie okazuje się, że… Podobnie jak w poprzednim wypadku lekturę ozdabiają szare aczkolwiek urocze i sympatyczne ilustracje a historia jest bardzo wciągająca.

Myślę, że warto wspierając nasze dzieci w nauce czytania, pokusić się o zakup któregokolwiek z prezentowanych dziś tytułów. Tylko trening czyni mistrza. Skoro mamy więc możliwość sięgnięcia po takie oto pomoce dlaczego z nich nie skorzystać. Zachęcam też do zajrzenia na stronę wydawnictwa Egmont, tam znajdziecie pełną listę tytułów z serii Czytam sobie i myślę, że bez problemu każdy znajdzie wśród nich coś adekwatnego do potrzeb waszym maluszków oraz ich zainteresowań ;)

Książka niezbyt mi się spodobała, ale ogólnie lubie koty.

Książka była smutna ale pomimo to jest bardzo wesoła .

Myślę że każdy miłośnik kota znajdzie w tej książce coś dla siebie.

Książka niezbyt mi się spodobała, ale ogólnie lubie koty.

Książka była smutna ale pomimo to jest bardzo wesoła .

Myślę że każdy miłośnik kota znajdzie w tej książce coś dla siebie.

• C6) Bez kategorii
  • Literatura dziecięca