Tajemnice umysłów zwierząt: ewolucja, zachowanie i procesy poznawcze

Clive D. L. Wynne Wydawnictwo: COAPE Polska popularnonaukowa
Animal Cognition
popularnonaukowa
Beata Leszczyńska, Piotr Leszczyński, Andrzej Kłosiński
zwierzęta etologia umysł świadomość psychologia komunikacja język

Bardzo dobra, choć niełatwa książka opisująca zagadnienia z zakresu etologii i tzw. psychologii porównawczej zwierząt, ale nie jest ona przeznaczona dla szerokiego grona czytelników. Aby ją zgłębić i w pełni docenić nakład pracy autorów należy posiadać przynajmniej podstawowe wiadomości z zakresu psychologii, behawioryzmu, anatomii, czy fizjologii.
Autorzy niebezkrytycznie...

Bardzo ciężka do czytania książka – nie ze względu na język, a na treść. Powinny po nią sięgnąć osoby, które mają duszę naukowca, są totalnie zafascynowane psychologią (zwłaszcza tytułowymi zagadnieniami) oraz uwielbiają przeprowadzanie badań naukowych i szczegółowe analizowanie ich wyników (bo na tym w całości opiera się ta książka). Pozostałym osobom, nie pasującym do...

• Chcę w prezencie
  • Zwierzęta