Baśnie Andersena

Hans Christian Andersen Wydawnictwo: Dom Wydawniczy „JOTA” baśnie, legendy, podania
Eventyr og historier
Bogdan Miłosz
Dom Wydawniczy „JOTA”
Andersen baśnie
Eventyr og historier
baśnie, legendy, podania
Bogdan Miłosz
Andersen baśnie

Nie odnoszę się tutaj do tej konkretnej książki, ale baśnie Andersena są przepiękne i sama w domu mam ok. 1100 stronnicowy egzemplarz. Wniosły bardzo wiele do mojego życia.

Ulubione bajki dla dzieci i dorosłych. Polecam, bo sa naprawdę piękne.

Bajki Andersena to moje ulubione, chętnie czytam je nawet sama na poprawę humoru lub między kryminałami dla zmiany tematu. Dzisiaj czytaliśmy razem z wnukami, ja słowa a one obrazki, wyszło nieźle, te bajki są ponadczasowe. Polecam wszystkim, nie tylko dzieciom

Mądre baśnie rozwijające wyobraźnię i uczące moralnego zachowania. Andersen pozostawił niezwykłą pomoc wychowawczą rodzicom i nauczycielom.

Jedyne strawne baśnie, jakie czytałam. Dla dzieci.

Do dziś kocham te baśnie. Wszystkie zawierają ten piękny niepowtarzalny klimat...Zawsze mają też morał..Uczą empatii wyrozumiałości. No i oczywiście podsycają wyobraźnie.. Kocham większość baśni, jednak uważam że jednak baśnie Andersena są najlepsze :).

książka czytana parę razy.

Baśnie, które w dużym stopniu zadecydowały o moim postrzeganiu i stosunku do ludzi, zwierząt, nawet roślin. Do tej pory nie lubię zrywać kwiatów na łące - patrz: baśń o stokrotce :)
Wspaniałe, ciepłe, mądre.
Ponadczasowe.

Jedne z najpiękniejszych baśni z jakimi może się spotkać młody czytelnik. Każda z nich pełna jest magii oraz głębokiej mądrości, której to czasem brakuje nawet starszym czytelnikom. Moją ulubioną baśnią Andersena zawsze będzie "Dziewczynka z zapałkami".

Uwielbiam do dziś! :)

• Dla dzieci i młodzieży