Zimowe wspomnienia. Co przyniesie jutro?

Okładka książki Zimowe wspomnienia. Co przyniesie jutro? Lauren Brooke
Okładka książki Zimowe wspomnienia. Co przyniesie jutro?
Lauren Brooke Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Heartland (tom 21-22) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Heartland (tom 21-22)
Wydawnictwo Dolnośląskie
2014-01-01
2014-01-01
9788327152053

Polecam wszystkim przeczytać całą serię. Fabuła w doskonały sposób prowadzona. Mimo ilości tomów tej serii żadna z pozycji nie jest nudna, a wręcz pochłania. Czytelnik jest ciekaw kolejnych wydarzeń i losów głównej bohaterki oraz jej koni. Współczesna młodzież powinna sięgnąć po tę pozycję. Daje ona wiele do przemyślenia oraz doceniania tego co się ma. Ukazuje także, że warto walczyć o swoje marzenia i czasem być upartym, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Amy nie może uwierzyć, że minął już rok... Rok, w trakcie którego tak wiele się zdarzyło. Wspominając zeszłoroczne Boże Narodzenie, dziewczyna przypomina sobie, jak zajmowała się wtedy Figarem - kucem niezwykłym, ale jednocześnie bardzo upartym. Amy nie była w stanie mu pomóc i nie cieszyło ją nic - nawet zbliżające się święta, które miała spędzić także se swoją siostrą - Lou. Kiedy więc okazuje się, że kuc zaczyna cierpieć na chorobę, z której nie wiadomo, czy wyjdzie cało, Amy docenia to, jak wielką wiedzę posiadła po mamie.

Przerwa świąteczna zapowiadała się cudownie - Amy miała wrócić ze studiów i w końcu pobyć sam na sam z rodziną i Heartlandem. Jednak okazuje się, że podczas jej nieobecności wiele zmieniło się w stajni, tak samo jak zmieniła się także jej rola. Nic nie jest już takie samo, a dziewczyna nie do końca potrafi się z tym pogodzić. Niespodziewany telefon od przyjaciela, zmienia jednak wszystko - prosi on bowiem o pomoc, przy zranionym koniu. Dziewczyna, rozdarta między poczuciem bliskości z Heartlandem a pomocą zwierzęciu, musi zdecydować, na ile teraz należy do miejsca, które zawsze nazywała domem, a na ile nadszedł czas na zmiany...

Lauren Brooke to brytyjska pisarka, która jednak większość swojego życia spędziła w Stanach Zjednoczonych, przede wszystkim w Wirginii. Oprócz swojej najbardziej znanej serii "Hearland" autorka jest także znana z cyklu książek "Chestnut Hill".

Każdy z nas ma taką książkę/serię, która przyprawia go o dreszcze i sprawia, że sentymentalnie rozpamiętuje wszystkie jej wydarzenia, prawda? Że chociażby nie wiem jak wszyscy uskarżali się na nią, czy mówili o niej negatywy, my i tak będziemy wiedzieli swoje, bo przeczytaliśmy ją w takim okresie, w którym zapadła nam w pamięć na zawsze, prawda? No właśnie, ja też mam taką serię i bez wątpienia jest nią "Heartland". Opowiada ona o niesamowitej więzi, między koniem a człowiekiem, ale co ciekawe, jeszcze mocniej opowiada o niesamowitej więzi między człowiekiem a człowiekiem. Właśnie dlatego, Lauren Brooke jest dla mnie pisarką tak niezwykła i chociażby wydała 528336 tom tej książki, ja i tak bym ją czytała, bo po prostu inaczej nie potrafię.

Więcej na: http://faaantasyworld.blogspot.com/2015/01/heartland-dalsze-losy-amy-lauren-brooke.html

Mam całą serię i zdecydowanie "Dalsze losy" są najgorsze :/. Poprzednie części wciągnęły mnie doszczętnie, natomiast ta jest tak dla zakończenia historii i wypełnienie pustki. Tomy od 1-20 znakomicie obrazowały akcję, przedstawiały niesamowitą więź między człowiekiem a koniem. Dzięki tej serii dowiedziałam się o technikach join-up czy t-touch. Książka jest napisana w trzeciej osobie, przez co sprawia wrażenie książki dla młodszych nastolatek.

Książka fajna, ale nie najlepsza z tej serii.

Książka fajna, ale nie najlepsza z tej serii.

ZIMOWE WSPOMNIENIA to ciekawa odskocznia od tego, ci już wiemy z poprzednich 20 części cyklu. Lou znajduje ozdoby świąteczne, w tym wykonanego przez siebie, dawno, anioła. To przywołuje falę wspomnień o ostatnich świętach spędzonych z mamą. Przyznam, że czytanie o przeszłości w momencie, kiedy wiem, co będzie z bohaterami przez najbliższe... lata było dziwnym odczuciem. Mimo to dwudziesta druga część Heartlandu jest przyjemną do czytania opowieścią o nietypowych świętach Flemingów.
W tej części cofamy się do ostatnich świąt, które Amy spędza z mamą. Lou, starsza siostra głównej bohaterki, ma przyjechać na święta, przez co na Amy spadają dodatkowe obowiązki. Dziewczyna jest zła na siostrę. Dodatkowo, już po przyjeździe starszej córki Marion atmosfera między dziewczynami jest dość napięta. Ponadto Amy, którą mama zapisała na zawody ma problemy z kucem, Figarem. Staje się on niezwykle nieznośny i zdaje się odrzucać nawet Amy. Święta "zepsute" przez Lou, zdenerwowanie związane z imprezą u Matta Trewina, choroba Figaro... Czy to wszystko sprawi, że to będą najgorsze święta w życiu nastolatki? Może jednak jest coś, co je uratuje?
Jeśli znacz poprzednie 20 części Heartlandu, sięgnij po tą opowieść i przekonaj się, jakie było życie głównych bohaterów przed tragicznym wypadkiem, który odebrał Amy mamę, Marion.
CO PRZYNIESIE JUTRO, dwudziesta trzecia część, to niesamowity przeskok względem "Zimowych wspomnień". W pierwszej z książek z tego dwutomowego wydania czytamy o przeszłości, w drugiej Amy ma za sobą już kilka miesięcy studiów. Mogłoby się wydawać, że taka rozbieżność czasu rozbije fabułę na drobny mak, ale tak nie jest. Jeśli pamiętacie zakończenie dwudziestej części, gdzie Amy wyjeżdża, będziecie wiedzieć, o co chodzi i jak tą książkę ugryźć.
Amy ma nowych przyjaciół poznanych na studiach, jednak dalej utrzymuje kontakt ze znajomymi z rodzinnego miasta. Pisze maile z Sorayą, utrzymuje niemal codzienny kontakt ze swoim chłopakiem, Tregiem... Pomimo to, kiedy wraca do domu na zimowe ferie, nic nie jest takie, jak kiedyś. Teraz prowadzeniem Hearlandu zajmują się głównie Joni i Treg. W schronisku przebywa mniej koni, szukają nowego pracownika z powodu ciąży Lou, która nie jest w stanie pracować teraz tak, jak wcześniej... Amy nie do końca wie, co ma myśleć o tych zmianach - miała wrażenie, że zastanie schronisko takim, jakie je zostawiła. Ponadto pomiędzy nią a jej chłopakiem pojawia się napięcie, którego nigdy nie było. Amy poznaje znajomych Trega, w których towarzystwie czuje się niekoniecznie dobrze. Rozumie, czemu chłopak spotyka się z nimi i uważa, że do siebie pasują, jednak ona to inna bajka. Kiedy ich stosunki zaczynają wracać do normy, dzwoni przyjaciel Amy ze studiów, Will, który wyjechał na spęd bydła do Arizony w te ferie. Dzwoni z powodu Puka, konia, który przeżył okropny atak pumy i ze względu na brak akceptacji jeźdźca ma zostać uśpiony. Oczywiście Amy nie może tego tak zostawić - po konsultacji ze wszystkimi przerywa praktyki u miejscowego weterynarza, Scotta Trewina, męża Lou,oraz ferie w domu na rzecz wyjazdu na ranczo aby uratować Puka. Czy uda jej się przywrócić zaufanie tego skrzywdzonego konia w ciągu czterech dni? Jeśli nie, Puk zostanie uśpiony. Nawet jeśli da radę, nie wiadomo, czy wałach pozostanie na ranczu...
Podsumowując, części dwudziesta druga i dwudziesta trzecia to godna kontynuacja losów Amy. W pierwszym z wymienionych tomów poznajemy kilka szczegółów z przeszłości, które pozwolą nam lepiej zrozumieć dwadzieścia pierwszych części Heartlandu. Dwudziesty trzeci tom to to, co wszyscy fani serii chcieli wiedzieć po zakończeniu czytania dwudziestej części - co będzie dalej ze schroniskiem, z Amy i Tregiem, Lou i Scottem, Jackiem i Nancy?
Jak zwykle Heartland to przyjemna i szybka lektura. Jeden tom ma około 200 stron, więc jest to opowieść na jedno, może dwa popołudnia. Język, jakim jest napisany ten cykl ułatwia tak szybkie czytanie opowieści o Amy. Jedyne, co pozostaje po zakończeniu książki to niedosyt i pytanie, co dalej?

Dwie niewydane dotąd w Polsce powieści o losach Amy,jej przyjaciół nowych i starych znajomych :) Gorąco polecam szczególnie fanom i fankom Amy :)

Wzięłam ją z półki z bibliotece, przeczytałam opis, wydawało mi się, że może być ciekawa. Okazało się, że nie jest najgorsza, ale to chyba bardziej książka dla nastolatek, bo mnie trochę nudziła ;) Plus za opisy relacji ze zwierzętami.

Szkoda,polubiłam Amy i Lou iii smutno mi będzie bez nich.

Szkoda,polubiłam Amy i Lou iii smutno mi będzie bez nich.

• Heartland
  • Konie
  • Konie
  • O koniach

Dodaj cytat z książki Zimowe wspomnienia. Co przyniesie jutro?